Panasonic TX-37LZD85 czy Toshiba 40ZF355

030173

New member
Nie byłoby problemu, gdybym LCD kupił 2 miesiące temu, kiedy to mój wybór padł na Toshibę. Z powody zmiany priorytetów zakup opóźnił się i dopiero teraz wracam do tematu.
Przeczytałem niedawno test Panasonica i ... wiem, że nic nie wiem. Teraz to dopiero mam dylemat.
Jak większość, narazie odbieram głównie sygnał SD i DVD, wkrótce konsola PS3, a więc również filmy w HD.
Największą uwagę zwracam na ostrość i czystość (brak szumów) obrazu SD, jak i na brak smużenia które potrafi być denerwujące (moje obserwacje z salonów). Poza tym mam pewne obawy co do odwzorowania kolorów przez Toshibę, ale myślę, że nie mając na codzień bezpośredniego porównania z innym TV, te odchyłki mogą być przy odpowiednim ustawieniu parametrów niezauważalne.
Proszę Was o pomoc bo ten zakup blokuje zakończenie remontu pokoju :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
a jaka odległość od ekranu ?
Pamietaj o kalibracji obrazu.
W ocenie ogólnej Toshiba stoi wyżej. I pamiętaj o kłopotliwym podświetleniu matrycy Panasonica, które dość często się zdaża.
 

030173

New member
Odległość od ekranu to 2-2,5metra (wymiary pokoju 3,5x4,5).
Czyli jednym słowem stawiasz na Toshibę?
Zamawiając TV przez internet i biorąc pod uwagę ew. problemy z reklamacją, chyba mimo wszystko pozostanę przy tej Toshibie.
Czy możesz KIKI podać mi jakieś optymalne ustawienia dla tej Toshiby?
A możesz coś powiedzieć o nagrywarkach z HDD Toshiby, konkretnie o modelu RD-87DT? Żona koniecznie chce żeby DVD było tej samej firmy co TV, więc sam rozumiesz, nie ma rady.
 
Do góry