Panasonic TV 2022: radiator dla całej gamy OLED.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic TV 2022: radiator dla całej gamy OLED.
website


d3365a_P7070345.jpg
Panasonic zaprezentował nową serię telewizorów 2022 i pojawiają się nowe soczyste szczegóły, które sprawiają, że cała linia OLED jest jeszcze bardziej interesująca: wszystkie nowe modele, z wyjątkiem mniejszych będą miały jakiś radiator .




Panasonic zilustrował cechy wszystkich modeli, a najważniejszą nowością w tym roku jest to, że prawie wszystkie nowe telewizory OLED 2022 będą miały nie tylko nowe panele LG Display OLED EX , czyli materiały wzbogacone dueterio, aby zwiększyć stabilność i wydajność panelu, ale będą również wyposażone w radiator , pierwszy ekskluzywny z najwyższej serii.
4f5e0c_65bfc8_TV_EVENT_screen_ov_light_logo.jpg

Technologia i materiał radiatorów nie będą wyraźnie takie same dla wszystkich modeli. Seria LZ2000 i LZ1500, które noszą nazwę Master OLED Pro, będą tymi, które będą bardziej naciskać na nowy panel, ze szczytową jasnością 1000 cd/m2, ale seria Master OLED LZ1000 (szczytowa jasność 900 cd/m2) a nawet podstawowy LZ980 (szczytowa jasność 800 cd / m2), przynajmniej do 48-calowego wycięcia. Wyłączone tylko modele z 42-calowym panelem.


website
826a66_P7070346.jpg
Nowe LZ1500 (po prawej) i LZ980 (po lewej). Główna różnica między różnymi seriami polega zatem na różnym zakresie jakości panelu (wszystkie jednak rygorystycznie dobrane przez firmę Panasonic) i radiatora.
347ff7_P7070329.jpg
Nowy LZ2000. Wszystkie nowe modele obsługują formaty HDR Dolby Vision IQ i HDR10 + Adaptive, są wyposażone w ulepszony i szybszy procesor HCX Pro AI, oferują tryb Filmmaker Mode i Netflix Calibrated Mode, nową Game Control Board (która w rzeczywistości jest aplikacją) i Dolby Dźwięk Atmos. Obecny jest również czujnik światła otoczenia RGB, który oprócz regulacji kontrastu w zależności od światła w pomieszczeniu, dostosowuje - jeśli chcesz oczywiście - również temperaturę barwową w oparciu o oświetlenie.


website
db1e5d_P7070331.jpg
Kolejnym elementem różnicującym różne serie, oprócz cokołu (reszta konstrukcji telewizora jest niezmieniona w porównaniu z zeszłorocznymi modelami, a nawet z jednej serii do drugiej), z sektora audio , który zmienia się znacząco w miarę przekroczyć zakres. Przede wszystkim w tym roku Panasonic zmienił konstrukcję akustyczną głównego głośnika, teraz zamkniętej obudowy z tylnym układem refleksyjnym , aby zaoferować pełniejsze i bardziej kontrolowane tony średnie i niskie. Te nowe głośniki będą obecne począwszy od serii LCD LX800 i LX940 oraz w całej gamie OLED. Seria LZ1500 i LZ2000 będzie również wyposażona w dedykowany głośnik niskotonowy, wzmocniony 2 pasywnymi radiatorami.



website
26c82a_P7070333.jpg
Widok z tyłu nowego LZ2000 z bocznymi i górnymi dyfuzorami. Chociaż Panasonic przyznaje, że najwyższej klasy seria OLED x2000 była tradycyjnie wybierana przez entuzjastów bardziej ze względu na jakość obrazu niż audio, nowy LZ2000 został wyposażony w jeszcze bardziej wyrafinowany system dźwiękowy, w którym cały przedni soundbar został zastąpiony prawdziwy projektor dźwięku składający się z zestawu 18 głośników z funkcją kształtowania wiązki . Standardowo projektor dźwięku służy Dolby Atmos, aby wykorzystać odbicia na ścianach pomieszczenia, aby otoczyć słuchacza.
49eb40_P7070337.jpg
Nowy 42-calowy LZ980. Istnieją jednak inne tryby, które pozwalają na przykład na różną regulację głośności między dwoma różnymi użytkownikami w tym samym pomieszczeniu lub na przykład na wyłączenie dźwięku z obszaru pomieszczenia, na przykład w pobliżu drzwi, które otwierają się na sąsiedni pokój . Regulacja odbywa się poprzez intuicyjny interfejs graficzny i z tego, co mogliśmy usłyszeć podczas prezentacji, system jest naprawdę skuteczny.



website
2ace2b_P7070335.jpg
Na froncie platformy Smart TV nie ma żadnych szczególnych wiadomości. Disney + i Apple TV + są wreszcie dostępne , a na pilocie, pięknie duży i z najbardziej kompletnym układem klawiszy, jest teraz także skrót do usługi przesyłania strumieniowego Disneya. Menu są zawsze takie same, platforma My Home Screen 7 zawsze opiera się na systemie opracowanym lata temu przez Mozillę, a w tym roku debiutuje w tym roku jako Game Control Board, która przedstawia informacje o trybie VRR, jest modna., HDR, Tone Mapping, ustawienia obrazu, opóźnienie wejścia i regulacja przy słabym oświetleniu. Mówiąc o grach, Panasonic obiecuje opóźnienie wejściowe mniejsze niż 10 ms, a VRR jest obsługiwane natychmiast, także dla sygnałów Dolby Vision, z limitem w tym przypadku maksymalnej częstotliwości 60 Hz, a ponadto pozostaje limit tylko dwóch wejść. HDMI z włączoną obsługą rozszerzeń HDMI 2.1.

website
23cab5_P7070349.jpg
Jeśli chodzi o dostępność i ceny, na przybycie do sklepów we wrześniu będziemy musieli poczekać. Jedyną wskazówką, jaką otrzymaliśmy, jest to, że ceny nowych diod OLED będą zgodne z cenami z zeszłego roku, a nowy 77-calowy LZ2000 będzie pozycjonowany poniżej 5000 euro .
dday
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
Dopiero we we wrześniu nowe tv na rok 2022. Przypomnę, że firma Panasonic będzie miała tylko 4 miesiące na sprzedaż , bo już 01.01.2023 te telewizory będą rocznikowo stare i ich sprzedaż spadnie o 90%, bo ewentualny kupiec będzie chciał kupić nowy tv, a nie z muzeum. Tyle w temacie września.
 

tracer10

Member
Już ty się o strategię Pana nie martw. Zakładam, że wiedzą lepiej od ciebie jak prowadzić sprzedaż.
I pamietaj jedno, Panasonic nie ściga się z LG czy Samsungiem.
Tyle w temacie twoich wypocin.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic to kiedyś była firma z ogromnym potencjałem.
Niestety zmieniła się na gorsze przez słabych pracowników.
Niestety ....
 

tracer10

Member
I ty to wiesz tak? Patrzcie patrzcie jacy w tych komentarzach sami znawcy firmy Panasonic, od strategii sprzedażowej po zatrudnionych pracowników.
Zadziwiające.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak wiem.
Mamy w Polsce umowę z Panasonic Polska Nr 2 w historii.
Ten z nr 1 już odszedł.
Przeżyłem 20 prezesów Panasonica Polska i Panasonica Europa.
Znam, a raczej znałem ich zasady sprzedaży.
Znałem wszystkich ich szefów i specjalistów, byłem na wszystkich szkoleniach po świecie.
Coś tam wiem...
 

tracer10

Member
No i co wyniosłeś z tych znajomości prezesów? To, że firma pada czy robi coraz gorsze tv?
Ja ci powiadam odpowiadając trochę na płacz @zulusa, że Panas się z nikim nie ściga o to żeby wprowadzać nowości już najlepiej w marcu.
W to niech się bawią Samsung i LG które stają na rzęsach żeby się wyprzedzić.
Tłum się rzuca i gitara.
Znajomości prezesów nic tu nie wnoszą bo akurat ci których znasz/łeś mają guano do gadania kiedy Panas wprowadzi model do sklepów.
No chyba, że znasz również zarząd ze wschodu i rozmawiasz z nimi na takie tematy to zmienia postac rzeczy.
Ale nie wydaje mi się.:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow ileż elokwencji.
Słabo zrozumiałeś.
Ja się wychowałem na firmie Panasonic i zawsze im kibicowałem i tak zostanie.
A że trafili na "beton" zamiast wizji - to już inna sprawa.
Firma to nie mury i roboty. Firma to ludzie !!!
Panasonic nie produkował słabych rzeczy. Ale produkował nie takie co były oczekiwane. Pycha kroczy przed upadkiem.
Nie ma się ścigać , wystarczyło że będzie nadążać - a niestety nie nadąża !
Wiem jak było, wiem jakie założenia miał Konosuke Matsushita.
Wiem jak Panasonic błyszczał !
Teraz przekręca się w grobie, że każdy ciągnął koszulkę w swoją stronę.
 

khad

New member
Może i wprowadzają je późno na rynek, ale czy Philips lub Sony są pod tym względem lepsze?
Czy mimo wszystko LZ2000 wydaje Ci się (przynajmniej z dotychczasowych relacji i danych technicznych) być godnym rywalem Philipsa 907, LG G2, a może nawet i Sony QD-OLED? W końcu te tv reklamowane były zawsze jako ekrany dla filmowców, referencyjne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, są lepsze.
Świadczą o tym rankigi, porównania i udziały w rynku.
Panasonic nie docenił konkurencji idąc w ślepo w Firefoxa , zresztą jako jedyny.
Stracił klientów.
 

Zulus

Member
Może i wprowadzają je późno na rynek, ale czy Philips lub Sony są pod tym względem lepsze?
Czy mimo wszystko LZ2000 wydaje Ci się (przynajmniej z dotychczasowych relacji i danych technicznych) być godnym rywalem Philipsa 907, LG G2, a może nawet i Sony QD-OLED? W końcu te tv reklamowane były zawsze jako ekrany dla filmowców, referencyjne.




Daj sobie spokój z komentarzami. Panasonic leci na dno i tego już nikt nie zatrzyma. Wprowadzenie modelu LZ2000 na ich stronie jest od ponad roku. Do dziś nikt tego tv nie widział. Nie wspomnę już o innych modelach na rok 2022. Zaczęły pojawiać się słabsze modele w Azji i tam Panasonic powinien już zostać ze swoim marketingiem. Konic płaczu za Panasonic.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic przenosi się do działu B2B. Więc telewizory nie są już żadnym przeznaczeniem.
 
Do góry