Panasonic TH-42PZ8ES 42" Full HD za 2200 zł

KoTTeKK

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Oczywiscie lakoniczne pytanko...
W "Avansie" sprzedają model Panasonic TH-42PZ8ES 42" Full HD srebrny za za 2190 zł - oczywiście plazma - czy to dobra cena za ten telewizor.
1. Pełne Full HD
2. 2 x HDMI, Złącze komponentowe YUV, Złącze video, Złącze audio L/R
3. Tuner MPEG-2
100 Hz Double Scan
4096 odcieni gradacji
Czas reakcji: 0.001 ms
Kontrast dynamiczny: 1000000:1 i wiele innych danych, które mi niewiele mówią
Telewizor będzie podłączony do kablówki - Multimedia - narazie zwykłej - potem kupię pakiet cyfrowy - także od nich.
Jako, że jestem kompletnym laikiem na te tematy doradźcie czy ten sprzęt warto kupić ?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jak nowy z pudła to okazja spora, jak z wystawy to trochę mniejsza ale nadal warto się nim zainteresować, sprawdź tylko w menu serwisowym ile godzin przepracował, na jakich ustawieniach i czy czegoś mu tam nie wypalili przypadkiem, różnie to bywa ;)
 

adam-ant

New member
Za taką cenę (o ile to nówka ;)) to bym się nie zastanawiał na twoim miejscu. Mam na co dzień do czynienia z polską wersją tego TV , czyli 42PY8 i muszę przyznać, że jak na nie najnowszy już model sprawuje się znakomicie. Podobno jest trochę wrażliwszy na powidoki niż nowsze modele, ale póki co nie zauważyłem nic takiego.

A przy okazji zapytam: Czy ta promocja jest w każdym avansie? I czy mają jakieś korzystne raty? :grin:
 

KoTTeKK

New member
don111 napisał:
jak nowy z pudła to okazja spora, jak z wystawy to trochę mniejsza ale nadal warto się nim zainteresować, sprawdź tylko w menu serwisowym ile godzin przepracował, na jakich ustawieniach i czy czegoś mu tam nie wypalili przypadkiem, różnie to bywa ;)
---------
Tak to jest TV z wystawy. Czy kazdy ma dostęp do tego menu serwisowego aby sprawdzić ile on pracował i jak się do niego dostać ? - nie za bardzo ufam tym sprzedawcom z Avansu bo już parę razy mnie oszukali - podają nieprawdziwe fakty - ale cóż - oni muszą sprzedac produkt. A co to są te powidoki ? - czy to jakiś rozmywany obraz czy soś innego ?
Nie wiem czy w każdym Avansie jest taka okazja, ale z tego co gostek opowiadał to zostało im w sieci 9 sztuk tego modelu więc chcą go sprzedać bo o już nie najnowszy model.

PS. Już doczytałem o tych powidokach....jejku nie myślałem, że coś takiego może występować. Jeden gostek jak opisał występujące powidoki to aż starch.
Cholera oby ten TV tego nie miał. Może to stary egzemplarza - z tamtego roku i może mieć przypadłość tego typu - wiadomo technika idzie do przodu.
 
Ostatnia edycja:

KoTTeKK

New member
kiki napisał:
trochę drożej masz nowiutkie nieprzechodzone modele 42S 10 Panasonica .
Oj nie trochę drożej, to jest ponad 1000zł u nas w sklepach. I jeszcze jedno pytanko jak duża jest jego wada, że nie posiada on tunera MPEG4. Ja chciałbym odbierać program z telewizji kablowej- będzie to sygnał cyfrowy. Czy brak takiegi tunera uniemożliwi mi ten odbiór, czy ma to znaczenie jedynie gdybym sam chciał odbierac TV cyfrową naziemną ?
 
Ostatnia edycja:

KoTTeKK

New member
Temat zamknięty....
Syn namówił mnie i kupiłem Panasonica TX-P42S10ES. Miałeś kiki rację. Nie ma co oszczędzać...trzeba brać nówkę.
Dzięki wszystkim za pomoc....
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

KoTTeKK

New member
kiki napisał:
Brawo - napisz proszę tylko jak Ci się podoba !!!
-----------
Oj podoba się ....podoba. Tylko jak rozpakowałem go z pudła, postawiłem na stolik to aż zbladłem - ależ to wielka krowa - myślę sobie - chyba przegiąłem pałę. Dobrze, że w piątek rozwalam ścianę w pokoju łącząc dwa pokoje to będzie akurat w sam raz. Zresztą tak zapewniał mnie mój syn - tata wszystko będzie OK - i miał rację. No cóż, coraz częściej trzeba się liczyć ze zdaniem młodego pokolenia.
Wrażenia z TV - oczywiście super. Już zamówiliśmy cyfrowy sygnał z multimedii. Jutro tzn w czwartek przychodzą fachowcy. Mam wrażenie, że doznania wizualne bedą jeszcze lepsze. Całkiem niźle gra na sygnale analogowym - mimo, że jest on rozdzielony do 4 pokoi zwykłymi złączkami bez żadnych wzmacniaczy (czasami na zwykłą skrętkę :-D ). Ale zrodził mi się inny problem. Nie mogę wyświetlić obrazu z PC na telewizorze (ojcowska porażka) Mam tylko wyświetloną tapetę. Problem opisałem w dziale HDTV-szczególy techniczne. Jak masz jakieś sugestie daj znać. jeszcze raz dzięki za dobre rady.
Pozdrawiam
 
Do góry