Panasonic TH-42PY8 plazma za i przeciw

carantoni

New member
Czytałem, szukałem i wstępnie wybrałem ten model Panasonic TH-42PY8.
Koniecznie plazma, 42 cale, fullHD, najlepiej czarna i w cenie do 3500 pln.
Na tym forum popularniejsze są inne modele, ale ja chciałbym wiedziec co sądzicie o tym? Jakieś wady i zalety?
Używac będę z: Cyfra + HD, DVD (głównie dvix), i jakieś kino domowe które właśnie wybieram. Odległośc to około 3,5m.
Nie planuję podłączania konsoli ani komputera.
Liczę na Waszą pomoc.
 

Raschey

New member
Też jestem zdecydowany na 42PV80 ale zastanawiam się nad PY8 bo ma FullHD.
Filmy na BluRay tanieją,odtwarzacze tanieją,coraz więcej wytwórni zaczyna wypuszczać filmy na tych płytach,w wypożyczalni widziałem że już się zaczynają pojawiać te płytki.
TV za rok ani dwa zmieniał nie będę a wtedy wypożyczalnie już będą pewnie dość dobrze zaopatrzone w filmoteke w jakości FullHD.
Jeśli tylko jakość PY8 w odbiorze sygnału SD z C+ jest taka sama jak w PV80 biorę PY8.Tylko coś mało opini na temat tego TV i ciężko cokolwiek się dowiedzieć.Można by iść w stronę PY80 ale to już sporo więcej kasy,a nie wszyscy zarabiają średnią krajową lub jej wielokrotność.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Skalowanie do Full HD jest trudniejsze, niż do HD Ready. Podejrzewam więc, że w tej dziedzinie PV80 będzie miał przewagę. Zasadniczą kwestią jest odległość. Przy 42" nie powinna ona przekraczać jakichś 2 m, aby było widać pożytki z rozdzielczości Full HD. Zdrugiej strony, jeśli nastawiasz się w przyszłości na materiał Full HD z odtwarzacza, to wybór PY może mieć sens. Nawet jeśli nie będziesz widział pełni tej rozdzielczości, ze względu na większą odległość od ekranu, to jednak telewizor nie będzie tego obrazu skalował. "Zrobi" to Twoje oko.

ArtS :)
 

carantoni

New member
Właśnie trochę mnie dziwi niewiele opini na temat PY8. Wszyscy tylko pv80.
A ten pierwszy ma prócz rozdzielczości np większy kontrast (pewnie ważne).
Dla mnie fullHD jest istotne z tego względu, że mam narożną kanapę i najczęściej moja odległośc oglądania to będzie około 3 metry, jednak czasami (lub częściej) będą osoby które popatrzec będą musiały z bliższej odległości. Sporo też fotografuję i żeby miec lepsze możliwości zaprezentowania swoich prac zdecyduję się raczej na fullhd. Co o tym sądzicie? HD dla ubogich, czy nie?

PS Ta plazma ma tylko 2 wejścia hdmi - jak rozwiązac problem optymalnego podłączenia dekodera C+, amplitunara i DVD?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
spokojnie możesz kupować.
Jeśli masz dużo sygnałów - hd jakość będzie ok.
Słabiej wypada jedynie w kolorystyce czerni.
Natomiast jeśli mowa o skalowaniu modelu PV 80 - to robi to rewelacyjnie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

następne ujęcie i znów osłupienie - pomarańcze zapachniały w całym sklepie. Może dlatego że odzwierciedlenie było niesamowicie naturalne. Jedynie LCD Loewe podawało tak czystą strukturę jakości i kolorów.
506e7a8cc16c7b5dmed.jpg
 

Raschey

New member
Ja jestem bardzo zainteresowany ja PY8 radzi sobie z synałem SD w porównaniu do PV80.
Dziś porównywałem na Eurosporcie modele PV80,PY80 i PY85.Niestety nie było PY8.
I tak na PV80 i PY80 obraz był podobny a na PY85 bardziej blady,wyblakły.
Kurde PY8 to jakieś mało popularne modele chyba.Tylko w Euro RTV AGD można go obejrzeć ale nie stoi obok PV80 tylko trochę z drugiej strony.
O ile da się porównać obraz to na PV80 obraz wydaje się bardziej wyblakły ale na tak tragicznym sygnale to się mogą różne rzeczy wydawać.
 

adam.s

New member
Jutro jestem umówiony w salonie Panasonica na porównanie tych modeli - chce sprawdzić jak oba radza sygnałem z kabla, DVD (blue-ray na razie za drogi) i zdjeciami jpg z "gwizdka" - oba nie maja usb wiec sprobuje przez kino. Tak jak pisze moja wyrocznia ART.S007, podejrzewam ze PV bedzie radzil sobie lepiej ze skalowaniem zwyklego sygnału i DVD ale z drugiej strony ja mysle o Cyfrze+ lub N i Bluerayu w przyszlosci wiec PY wydaje mi sie bardziej perspektywicznym zakupem. Jutro zdam relacje...
 

adam.s

New member
test "na oko" PV80

Miałem mozliwośc obejrzenia kilku kanałów z kablówki i filmu na dvd na 42''PV80 w salonie Panasonica. Ogladałem z 3 metrow bo tak siedze w domu. Ogolnie bardzo pozytywnie - programy: najgorzej TVP 1i2, najlepiej TVN. DVD (po euro rgb) zupelnie dobrze, troche widac piksele ale to chyba kwestia odleglosci - według mnie 3 metry przy tej rozdzielczosci sygnału to minimum. Potem ten sam film na 46PY80 i tez z 3 metrow - piksele wiadomo troche bardziej wychodzą wiec chyba zostane przy 42''. Nie miałem mozliwości ogladać TV a szkoda bo ciekawe jak u PY z przeskalowaniem. Wspominam PY bo mam dylemat: PV czy PY - chodzi mi też o jakos zdjec ogladanych przez kino (ma zlacze usb, telewizory panasa nie): czy FULL HD z 2,5-3,5 metrow cos poprawi? W kwestii odbioru telewizji HD to żadna stacja nie nadaja w FULLHD (tj. 1080p) wiec nawet przy cyfrze czy "n" PV (mysle) spokojnie wystarczy. BR za drogi a nawet jak sie zdecyduje to PV tez przy nim pewnie pokaże pazurki.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Jest temacik o fotkach na pv 80, powiem, że wyglądają świetnie zarówno z karty jak i po podłoczeniu kompa ;)
A jak to kino "skaluje" obraz?
Co do tv to ogólnie sądzi się, że pv ciut lepiej sobie radzi niż py, ale nie jestem do końca przekonany, choć może.... no i ponoć te nieszczęsne wentylatory w py ;)
 

radzikwielki

New member
Jeśli PY8 skaluje tak samo jak PY85 to napewno będziesz zadowolony gdy kupisz PY8. W jednym z testów kiki porównał skalowanie z obrazu SD PV8 i PY85. Kiki doszedł do wniosku że obraz SD jest bardziej wyraźny i czyściejszy na matrycy full Hd.
Oto link :ww.hdtv.com.pl/forum/editpost.php
Jest tam wiele fotek na których można porównać serię PV z PY. Więc zapraszam do przejrzenia testu PY85.
 
Ostatnia edycja:

lukilodz123

New member
Kolo czerwca czy lipca kupilem go rodzicom na sciane , ogladany z odleglosci okolo 4 m, z kablowki zwyklej osiedlowej, analogowej. Trche sie meczylem zeby ustawic obraz co do kolorow itp ale i po kablu i po marnym euro (chyba nie ma wszystkich kabelkow) z dvd manty emperora IV ale w divx rewelacyjnie chodzi. Jeszcze jak sie wylaczy polepszanie obrazu czytaj redukcja szumow czytaj oraz bardziej rozmyty i taki teksturowany, to milo popatrzec. Martwi mnie, ze obraz z dvd jest troche ciemny (chociaz moze na codzien patrze na sharpa 26" lcd i ta czern w plazmie az powala) ale chyba to wina dvd i kabla a nie tv. Natomiast co do sygnalu TV w SD to rzeczywiscie jest ekstra. Daleko do sygnalu cyfrowego w hd ale z tego co jest w kabelku to, az milo.
Pozdrowienia z Łodzi
Co do Euro to jest u nich w ofercie za 3500 okolo, ja jak kupowalem to w sklepie internetowym byl o 1000zł tanszy niz kupowany w sklepie.
 

mexxmen30

New member
A ja mam PY8P i jestem bardzo zadowolony własnie sie dotarł przez 300 godzin i nie zamiezam jak na razie nic podciagac kontrastu ani kolorów nie powiem na poczatku było wszysko strasznie ciemne ale teraz telewizorek chodzi pieknie ogladam tylko polsat HD trzeba pamietac aby jak sie juz chce podciagac kontrast i kolory to aby robic to na wszyskich wejsciah to znaczy skart HDMI1 HDMI2 compionent....... mam do tego kino panasa 860 i filmy tez pieknie leca, no co do wentylatorkow to jak sie słucha wieczorem bardzo cicho telewizji to słychac ich szum..... Bardzo polecam ten PY8 dobra alternatywa
 

maks_08

New member
Zdecydowanie jestem za 42PY8 - sam posiadam 42PY8P od miesiąca i naprawdę świetna sprawa:

Telewizor podłączony jest do:

1) Komputera DVI-HDMI - screeny na PV
2) Kablówka podpięta analogowym kablem - obraz średni wiadomo - słaby sygnał ale na szczęście to już niedługo
3) DVD - kabel HDMI-HDMI - obraz zwala z nóg
 
Do góry