Panasonic th 37pv7p 4900h zwrócić czy nie ?

Witam

Mam takie pytanie naczytałem sie o tym docieraniu plazmy no i chcialem zobaczyc ile ta moja ma "przebiegu" okazalo sie ze jest to az 4900h....kupilem ja w markecie za cene 1200zł wiec mowie nie ma co sie zastanawiac obraz elegancki na zwyklej kablowce za 1200zł bajka. Tylko pytanie czy 4900h to nie jest juz zbyt wiele....powinienem oddac TV czy raczej go zostawic 4900h po 12h dziennie to 408 dni ktore musial przestać na półce a to sporo....co mi radzicie zwrócic towar czy zostawic. Na obraz nie narzekam rewelacyjny cena tez byla dobra.
 

Modrzew5

New member
Mój brat ma rok czasu tv i ma 2500 godz, normalne użytkowanie więc trochę to jest, wszystko zależy czy się świadomie kupuję tv używany? czy zostaję się nabitym w butelkę ! bo to jest diametralna różnica.Ja preferuję nowe ale to jest moje zdanie.To jest tak jak z samochodem są nowe i używane kupujesz to na co cię stac.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Jeżeli wiedziałeś, że kupujesz używany a dodatkowo tv nie ma wad to nie widzę problemu. Obraz elegancki, gwarancja liczona od daty zakupu...

Pozdrowienia!
 
No kupowalem go jako nowy ale nie byłem świadomy tego, że jest 4900h nabite :( Dlatego pewnie taką cene zrobili 1200zł a w internecie 2000zł minimum + wysyłka. A są jakies dane dotyczące żywotności paneli ? Bo jeżeli on ma wytrzymać do 10tys godzin no to wole zwrócić.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
seria PV7 miała chyba panel 10 generacji G10 a żywotność chyba od 60-100 tyś godz


nie mniej jednak poszedłbym do tego sklepu i próbował negocjować, powiedziałbym że kupiłem nowy TV a on ma przechodzone już tyle godz i czy wymienią ci na nowy czy .......
 
kupiłem go w zeszły czwartek a z tego co wiem jest jakis okres na zwrot produktu ale nie pamietam jaki

W sumie jezeli ma 5tys h to pozostaloby mu 55tys po 8h dziennie powiedzmy tak +- wiadomo ze nieraz sie nie oglada a nieraz sie oglada to pozostaje 19 lat jeszcze a za 1200 zł moim zdaniem oplacalo sie kupic tą plazme. Najwyzej pojade i zobacze czy jeszcze taki model jest i niech wymienia :)
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
już nie chodzi tutaj o te 5tyś godz przechodzone, ale jesli zbyt długo pracował na jednytm kanale to zostały mu powidoki które bedzie trudno usunąć, może przez pewien okres nic nie zobaczysz ale później jak sie wyczulisz i wiecej sie dowiesz o plazmach to je ujżysz, np logo eurosport które na białym tle zostawia "szary" cień. W sklepach zwykle od początku daja kontrast dynamiczny i jada po 24h/dobe na jednym kanale. ja własnie taski powidok widziałem w MM na plażmie LG az sie przestraszyłem.
 

Foxxx24

New member
Kombinacją klawiszy:

Przytrzymujesz na tv "-/V" i jednocześnie wciskasz na pilocie trzy razy zero patrząc aby kontrolka na tv Ci mignęła wyraznie trzy razyi wówczas pojawi Ci się menu serwisowe.:)



Pozdrawiam
 
Ja zrobiłem tak:

Głos na minimum

potem robisz tak:

Wciskasz F na panelu w TV nastepnie trzymając "-" też na panelu z pilota wciskasz trzy razy 0 i wyskakuje menu serwisowe.

Co do mojego tematu to pojade do tego marketu zobacze czy moze mają jeszcze jeden sprawdze go na miejscu i najwyzej poprosze o wymiane.
 

stapoz

New member
Przebieg jest ogromny - 1,5 roku grania przez cały dzień.
Ale jeśli dałeś pół ceny to może warto było. Teraz musiałbyś dopłacić drugie tyle i nie wiadomo czy była by jakaś różnica...
 

zbyszko74

New member
A nie było czasem napisu towar powystawowy i dlatego tak niska cena ?

Jeśli kupiłeś towar z taką adnotacją to nic nie wskurasz - niestety.

PS. Okazje zawsze są czymś podyktowane np.pochodzeniem towaru.

Pozdrawiam :)
 
Do góry