Panasonic sd900/sd800 bateria

qqw

New member
Witam czy są jakies tansze zamienniki tego akumulatora.Oryginał kosztuje około 600zł co jest raczej nieporozumieniem.Z góry dzięki za odpowiedz
 

Dante99

New member
Jesli masz kogos w UK to moge podeslac linka do sklepu internetowego. Maja oryginalne baterie. Standardowa VW-VBN130E-K 1250mAh za 55 funtow. O podwojonej pojemnosci VW-VBN260E-K 2500mAh za 89 funtow.
 

PawełG

New member
Witam czy są jakies tansze zamienniki tego akumulatora.Oryginał kosztuje około 600zł co jest raczej nieporozumieniem.Z góry dzięki za odpowiedz
Na Allegro znajdziesz oryginał (przynajmniej tak piszą) za 400zł. Myślę że niedługo pojawią się zamienniki sygnowane przez polską firmę "Fotoenergia" - jeszcze nie mają w ofercie odpowiedników VBN130. Poniżej link:
Fotoenergia
możesz zapytać kiedy będą mieli.
W ub.r. kupiłem ich VBN130 (do SD700). W opisach na Allegro podają bzdurną pojemność ok. 2x wyższą od oryginału, w rzeczywistości z pomiarów wyszło mi ok 75% oryginału. A więc nie tak źle, zwłaszcza, że zapłaciłem 80-90zł. Ważne, by kupić wyłącznie te opisane jako "akumulatory z chipem" - są troszkę droższe od najtańszych, ale współpracują prawidłowo z kamerą i jej ładowarką. Praktycznie wszyscy, którzy takie sprzedawali, mieli je właśnie z "Fotoenergii".
 

alexjaslo

New member
Witam.Jeśli mogę pomóc to ja do swojej 750 kupiłem u tego gościa i jest wszystko OK.Gość sprzedaje również kamerki wszystkie modele Panasonica więc testuje baterie na nich przed sprzedażą co mało kto to robi i tylko mówi,że "powinno pasować" :) jak nie to oddamy pieniążki.Pozdrawiam.


Z tą tylko różnicą że temat dotyczy akumulatorów do sd900 i ten gość ma oryginały w zawrotnych cenach. :fool:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Raczej są różne modele do różnych kamer!
Jak się kupuje kamerę to się wszystko liczy ile będzie kosztować.
 

alexjaslo

New member
Wszystkie kamery Panasonica używają takich samych akumulatorów, i nie mam tu na myśli pojemności, ale standard.

Tylko modele z roku 2011 mają zablokowaną obsługe bateri ze starszych modeli - powód oczywisty.


Raczej są różne modele do różnych kamer!
Jak się kupuje kamerę to się wszystko liczy ile będzie kosztować.

Nie kupuję kamery ze względu na cene dodatkowego akumulatora, tylko ze względu na jej parametry. :razz:
Pojawienie się dużo tańszych zamienników akumulatorów jest kwestią czasu.
Przechodziłem to już ze starszym Panasem i JVC i zawsze po kilku miesiącach pojawiały się alternatywne baterie.Jednak teraz Panas pojechał z cenami bateri.
Ale spokojnie, myślę że tragedi nie będzie. ;)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ceny to mają z kosmosu, ale przecież każdy producent tak robi, trzeba zarobić.
Blokowanie żeby nie działały inne baterie to kpina, w Sony jest ten plus, że nowe baterie działają ze starymi kamerami. Ważne bardziej, żeby poprawili awaryjność kamer Panasonic, bo nie jest wysoki poziom jak na firmę z Japan.
 
Do góry