PANASONIC p42ut30e vs p42ut30

pimpnino

New member
Witam wszystkich serdecznie.

Jestem praktycznie decydowany nabyć jeden z powyższych modeli telewizorów. Chciałbym się Was spytać co oznacza "e" przy nazwie jednego z nich. Według specyfikacji wydają się one identyczne, natomiast ten z "e" jest o 100 zł tańszy. Nie wiem czy różnica jest spowodowana inną marżą w sklepie, czy jest jakaś gorsza wersja. No i jeszcze jedno pytanko, ma ktoś ten telewizor, jak wrażenia? Jak spisują się internetowe opcje Panasonic`ach? Warto go kupić za 2400 zł z okularami?
 

Byrd66

New member
Witam wszystkich serdecznie.

Jestem praktycznie decydowany nabyć jeden z powyższych modeli telewizorów. Chciałbym się Was spytać co oznacza "e" przy nazwie jednego z nich. Według specyfikacji wydają się one identyczne, natomiast ten z "e" jest o 100 zł tańszy. Nie wiem czy różnica jest spowodowana inną marżą w sklepie, czy jest jakaś gorsza wersja. No i jeszcze jedno pytanko, ma ktoś ten telewizor, jak wrażenia? Jak spisują się internetowe opcje Panasonic`ach? Warto go kupić za 2400 zł z okularami?

E to dokładnie to samo co bez E, a oznacza telewizor na rynek europejski. B jest na UK i ma inne tunery.
 

pimpnino

New member
Może ktoś powiedzieć coś więcej na temat tego modelu/ lub serii? Udane są? Warto go kupić, jak te opcje internetowe "smart". Kupuje telewizor rodzicom troszkę tak na wariata, bo ich 5-letni LG umarł dwa dni temu, ja niedługo wyjeżdżam i muszę to załatwić. Z dwudniowego rozeznania ten mi się najbardziej spodobał w przedziale do 2500 zł. Brałem pod uwagę jeszcze LEDy od Samsunga(UE40D5500) i Sony (KDL40EX520), lecz po obejrzeniu ich w sklepie "Panas" zrobił na mnie najlepsze wrażenie.

Czym się kieruje?
-2 cale większy, niż Samsung i Sony
-5 lat gwarancji (wg mnie mocny argument za)
-nie miałem jeszcze plazmy, tylko LCD, a obraz w plazmie mną wstrząsnął- piękny jest
-3D (dla mnie mało istotne, ale jak jest to niech będzie, mały +)
- lepsze odtwarzanie w rozdziałce SD (telewizje mam cyfrową, lecz praktycznie wszystko w SD)

Co mnie zastanawia?
-usługi internetowe oferowane przez Panasonica, czy dużo gorzej od Samsunga
-Telewizor u rodziców śmiga raczej dużo, myślę że z 8 godzin dziennie będzie (a może i lepiej...), ojciec przełącza często kanały, jak to się będzie miało do możliwości wypalenia duszka matrycy, i czy w ogóle te wypalenia to jakaś plaga, czy trzeba się o niego postarać?
- czy jak podłącze dysk zewnętrzny z filmami to będzie je odtwarzał bez konieczności podłączania do jakichś DVD itp.

Dawno nie kupowałem telewizora, teraz muszę na dość szybko, proszę Was o jakieś opnie, nawet zasłyszane.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
za bardzo podobne pieniądze i właściwie w planowanym budźecie kupisz nowszy model TX-P42G30Ezastanów się na ceneo są już +/- 2500zł w internetowych sklepach.














javascript:;javascript:;
 

don111

Banned
Brałem pod uwagę jeszcze LEDy od Samsunga(UE40D5500) i Sony (KDL40EX520), lecz po obejrzeniu ich w sklepie "Panas" zrobił na mnie najlepsze wrażenie.
kupując plazmę za te same pieniądze kupujesz jakość jak z co najmniej 1,5x droższego LEDa przy czym różnicę w rachunkach za pobór prądu, masz rozłożoną na 10 lat, bo wtedy się to wyrówna

tu wyżej akurat porównujesz marne 50hz, najniższe modele LED do średniej klasy plazmy, dostającej niemal najwyższe noty wszędzie gdzie ją testowali...
 
Do góry