Panasonic oled

boco

New member
Telewizory OLED w cenie telewizorów LCD mają niedługo pojawić się w ofercie producenta rtv firmy Panasonic. Jak zapowiedziała firma Panasonic, obecnie prace nad nowymi, tanimi, 37 calowymi telewizorami OLED oferującymi obraz w wysokiej rozdzielczości, które powinny kosztować tyle co podobnej wielkości telewizory LCD i telewizory plazmowe, są na ukończeniu.

Jednakże w swoim oświadczeniu firma wyraźnie stwierdziła że właściwe projektowanie i produkcja jeszcze się nie rozpoczęły, ale nowe modele powinny być dostępne w 2011 roku, w cenie około 1300$. Wszystko więc wskazuje że oświadczenie firmy bardziej ma służyć poprawie jej wizerunku i pokazaniu że Panasonic nie śpi i również ma plany rozwoju tej techniki. Nam niestety będzie trzeba ciągle czekać na w pełni funkcjonalne, tanie i ekonomiczne telewizory oparte na technologii OLED. Zapowiedzi zapowiedziami a i tak telewizory LCD rządzą niepodzielnie i będą wiodły prym na rynku jeszcze przez parę ładnych lat, chociażby dlatego że fabryki je produkujące mnożą się jak króliki w ostatnich kilku latach i nie są to inwestycje nastawione na szybkie zaprzestanie produkcji bądź jej przestawienie na zupełnie nową technologię. Podsumowując: Czy warto czekać na OLED. Jeżeli ktoś zamierza to jeszcze kilka lat będzie musiał się pomęczyć, a ta technika i tak nie będzie na początku komercyjnej drogi w wielocalowych telewizorach bardziej wydajna niż nowoczesne telewizory lcd. Nie warto czekać. Amortyzacja przez ten czas i tak pozwoli na szybkie kupno telewizora w nowej technologi gdy już będzie ona oferować naprawdę lepsze osiągi niż tańsze ale zapiete na ostatni guzik modele wykorzystujące technologię LCD

Technologia OLED (Organic Light Emitting Diode) typowana jest na następce LCD - bazuje ona na zjawisku zwanym elektroluminescencją. Polega ono na tym, że pewne cząstki organiczne emitują światło, gdy płynie przez nie prąd. Według ekspertów urządzenia wykorzystujące diody organiczne mają właściwie same zalety: są od klasycznych wyświetlaczy tańsze, cieńsze, łatwiejsze do wyprodukowania. Mają również zapewniać lepszą jakość obrazu, który jest przede wszystkim bardziej kontrastowy, jaśniejszy i zawierający bardziej nasycone kolory niż wyświetlany przez panele LCD :popcorn:
 

boco

New member
tv oled

A może OLED? :eek:k:

Od pewnego czasu wiele się słyszy o nowej technologii, która byłaby przełomem w produkcji płaskich telewizorów. Z tajemniczo brzmiącą nazwą OLED wiąże się wiele nadziei. Czy rzeczywiście okaże się prawdziwym odkryciem, które zrewolucjonizuje rynek telewizorów? Na czym polega innowacyjność tej technologii?
Skrót OLED pochodzi od angielskiego terminu Organic Light-Emitting Diode, który po polsku oznacza nic innego, jak diodę organiczną emitującą światło. Charakterystyczną cechą paneli wykonanych w technologii OLED jest samoistna emisja światła. W związku z brakiem tylnego podświetlenia, można w znaczny sposób ograniczyć przekrój telewizora.
Istotne jest, że diody OLED mogą być tworzone nie tylko z tradycyjnych materiałów półprzewodnikowych, ale także z polimerów (wykorzystywanych już wcześniej m.in. do produkcji opakowań foliowych). W skład ekranu OLED wchodzi warstwa emisyjna, warstwy przewodzące, podłoże, anoda i katoda. Warstwy złożone są z cząstek organicznych polimerów przewodzących. Oddzielone są od siebie izolatorami i z tego względu nazywa się je półprzewodnikami organicznymi. Poniżej znajduje się schematyczny rysunek przedstawiający budowę panelu OLED:

Rys.1
Cathode.jpg

Źródło: www.getlitstaylit.wordpress.com

„Cienkowarstwowe diody OLED mogą znaleźć zastosowanie zarówno w produkcji odbiorników telewizyjnych, jak i monitorów komputerowych. Steruje się nimi poprzez zmianę natężenia płynącego przez nie prądu oraz dobór materiału. W efekcie, emitują one różnobarwne światło. Technologia ta pozwala na wytwarzanie pikseli o niewielkich wymiarach, co przekłada się na wysoką rozdzielczość wyświetlanego obrazu. Dlatego też technologia OLED sprawdzi się szczególnie w przypadku telewizorów oferujących standard FullHD” – zauważa dr inż. Piotr Garbat z Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki Politechniki Warszawskiej, ekspert Centrum Dobrego Obrazu.

Główną zaletą technologii wykorzystującej diody OLED jest eliminacja dodatkowego oświetlenia niezbędnego do podwyższenia jasności obrazu uzyskiwanego przez odbiorniki plazmowe i LCD. Przekłada się to oczywiście na efektywne wykorzystanie przestrzeni oraz mniejszy pobór energii.

ZALETY TECHNOLOGII OLED:
- szeroki kąt widzenia porównywalny z telewizorami plazmowymi
- wysoka jasność ekranu przy małym zużyciu energii
- bogata gama barw
- wygoda ustawienia (telewizor niezwykle płaski w przekroju)

Pomimo oczywistych zalet, technologia ta nie jest jednak do końca doskonała. Jak przy większości nowych rozwiązań technologicznych, problematyczną pozostaje kwestia żywotności sprzętu – nie dorównująca jeszcze telewizorom plazmowym i LCD. Podobnie jest z trwałością – odbiorniki OLED są narażone na uszkodzenia spowodowane wilgocią, co nie występuje w obecnie rozpowszechnionych płaskich telewizorach.

WADY TECHNOLOGII OLED:
- żywotnośćpaneli mniejsza niż w przypadku telewizorów plazmowych i LCD
- tendencja do rozszczelniania spowodowanego wilgocią
- praktycznie nie wychodzi poza fazę eksperymentalną – technologia wciąż wymaga dopracowania

Co przyniesie przyszłość?

Choć podczas międzynarodowych targów branżowych prezentowane coraz to nowe odbiorniki powstałe w oparciu o technologię OLED, termin uruchomienia masowej produkcji paneli nie jest jeszcze znany. Nie da się też ukryć, że telewizory ciekłokrystaliczne z podświetleniem LED wymagają jeszcze dopracowania, szczególnie pod względem żywotności. Pomimo tego można stwierdzić, że zarówno LEDy, jaki i OLEDy mają w sobie potencjał. Na przełom na rynku telewizorów płaskich trzeba będzie jeszcze pewnie trochę poczekać. :banned:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
WADY TECHNOLOGII OLED:
- żywotnośćpaneli mniejsza niż w przypadku telewizorów plazmowych i LCD
- tendencja do rozszczelniania spowodowanego wilgocią
- praktycznie nie wychodzi poza fazę eksperymentalną – technologia wciąż wymaga dopracowania

Czyli mało prawdopodobne co do terminu.
Sony najbardziej zaawansowana firma w projekcie - wycofała się z produkcji . Mam wrażenie że to coś znaczy
:(
 

fox733

New member
Być może to nie tylko problemy technologiczne ale również marketing.Dopiero co udało się producentom dopracować technologię PDP że praktycznie zniknął problem wypalania i powidoków, telewizory LCD z podświetleniem LED zdobywają coraz większe uznanie więc po co firmy miałyby na gwałt wprowadzać nową technologię i narazić się na ew. utratę reputacji?
 

boco

New member
Technologia OLED


Organiczna dioda elektroluminescencyjna – w skrócie OLED – to technologia przyszłości. Często jednak zapominamy, że nie jest zupełnie nowa, a jej korzenie sięgają ZSRR i lat 20 poprzedniego wieku.

LED i garść historii

Aby zrozumieć zasadę działania OLED (Organic Light Emitting Diode) należy przyjrzeć się jej poprzedniczce – diodzie elektroluminescencyjnej. Technologia LED jest powszechnie dziś stosowana z powodu niskiego poboru energii i łatwego procesu produkcji. A wszystko zaczęło się w Związku Radzieckim. Technik radiowy Oleg Władimirowicz Łosew zauważył, że diody w ówczesnych odbiornikach radiowych emitują światło. Zainspirowany tym faktem w latach 1927-30 w szesnastu artykułach opisał ich działanie. Mimo to, nie on jest uznany za ich wynalazcę. W latach 60. znienawidzeni kapitaliści unowocześnili bowiem projekt.

Nową strukturę diody opracował amerykański inżynier i profesor Nick Holonyak Jr. wraz z zespołem korporacji General Electric. Firma spopularyzowała wynalazek, który kosztował wtedy ponad 260 USD za sztukę. W 1968 roku, brytyjskie przedsiębiorstwo Mosanto wprowadziło produkt do masowej produkcji w cenie 1 funta, co odpowiadało dniówce przeciętnego Brytyjczyka. Od tego czasu dioda przeszła długą drogę.

Na początku urządzenie umiało emitować światło jedynie w kolorze czerwonym. W latach 80. nastąpił przełom w technologii, który umocnił pozycję LED. Do produkcji emiterów światła użyto poczwórnego związku galu, indu, aluminium i fosforu nazwanego w skrócie InGaAlP. Potrafił on emitować światło o kolorze czerwonym, pomarańczowym i żółtym. Nadal problemem było jednak uzyskanie światła niebieskiego nad którym głowili się naukowcy z całego świata. Ostatecznie dokonał tego Shuji Nakamura w 1991 roku, kiedy to pracował w firmie chemicznej Nichia.Aby dioda LED działała, a efekt tego działania był dla nas zauważalny, musimy przepuścić przez nią energię elektryczną o odpowiednim napięciu. Powoduje to reakcje w wyniku której elektrony przechodzą z wyższego poziomu energetycznego na niższy. Towarzyszy temu wydzielanie energii w postaci światła.

Dziś diody LED możemy dostrzec niemal wszędzie. To kontrolki, które informują o działaniu monitora i komputera, powiadamiają nas o stanie technicznym samochodu na desce rozdzielczej czy też podają czas na dużych zegarach elektronicznych.

Dodanie literki O

OLED opiera się na podobnej zasadzie działania. Jest to dioda elektroluminescencyjna, wytwarzana jednak nie tylko z półprzewodników, ale także z organicznych polimerów. Również tych otrzymywanych sztucznie.

Pierwszym związkiem, który wytwarzał światło pod wpływem przyłożonego napięcia był Polifenylenowinylen – polimer, który emituje światło w kolorze zielonym. Dokonano tego w 1989 roku w Laboratorium Cavendisha Uniwersytetu Cambrigde. Jeden z badaczy – Jeremy Burroughes – odkrył wówczas, że diody można wytwarzać z polimerów przewodzących (zdolnych do przewodzenia prądu).

Elektronowe wariacje

Organiczne polimery przewodzące są podstawą działania wyświetlaczy OLED. Polimer umieszczamy pomiędzy dwoma elektrodami o różnicy potencjałów i w ten sposób uzyskujemy promieniowanie widzialne.

Podobnie, jak w LED, także i w OLED prąd może biec tylko w jednym kierunku. W kierunku przeciwnym do tego ruchu poruszają się tzw. dziury elektronowe. Ich zderzenia powodują emisje światła.

Dziury elektronowe uzyskuje się umieszczając obce jony bądź atomy do struktury półprzewodnika. Proces taki nazywamy domieszkowaniem. Jeżeli użyje się domieszki, która daje niedobór elektronów, w półprzewodniku występuje wtedy dodatkowy poziom energetyczny w paśmie walencyjnym (odpowiada za poziom energii razem z pasmem przewodnictwa), który wiąże powstałe w nim elektrony. Puste miejsca po nich nazwane są dziurami elektronowymi. Dziura taka zachowuje się, jak osobna cząsteczka i jest zdolna do przewodzenia prądu.

Aby uzyskać mocniejsze świecenie na katodę wykorzystuje się najczęściej aluminium bądź wapń, ponieważ dobrze odbijają światło. Anoda musi być przeźroczysta, dlatego szklaną płytkę spryskuje się warstwą tlenku cynowo-indowego. Jest to tak zwany Indiumtinoxid na który za pomocą druku nakładana jest warstwa polimerów – tworzą one później piksele.Zalety i wady

Zalety i wady technologii OLED, najlepiej porównać do LCD, która jest stosunkowo nowa i coraz bardziej popularna.

W przeciwieństwie do LCD, który wymaga podświetlenia, piksele w ekranie OLED emitują światło bezpośrednio. Dzięki temu koszty eksploatacji są niższe, a jakość obrazu wyższa. Kontrast może wynosić aż 10 000 000:1 przy czym czerń jest idealnie czarna. W LCD kolor ten uzyskuje się blokując przejście światła przez analizator, co często daje efekt szarości.

Niewielki czas reakcji może wynosić nawet 0,01 milisekundy, co niweluje efekty smug i rozmycia. Dynamiczny obraz wyświetla się bez najmniejszych problemów. W przypadku LCD najczęściej jest to 2-10 milisekund (coraz częściej ta pierwsza wartość).

W porównaniu do LCD koszt produkcji OLED jest tańszy ze względu na mniejszą ilość komponentów. Pomimo tego, ekran OLED jest niezwykle wrażliwy na wilgoć. Dlatego też koszt produkcji diametralnie rośnie z powodu konieczności wykorzystania hermetycznych obudów.

Kontrowersje budzi też czas działania odbiornika, którego żywotność szacuje się na około 60 000 godzin. Biorąc pod uwagę, że u części osób telewizor używany jest w formie tła dla innych czynności, nie jest to wcale dużo. W 2007 roku wyprodukowano jednak PLED, czyli ulepszony OLED, które może działać nawet 198 000 godzin.

Dzięki temu, że materiał organiczny pełni równocześnie rolę pikseli, może być naniesiony na lekką i giętką powierzchnie. Rokuje to dobrze na przyszłość. W przyszłości będzie możliwe wyprodukowanie np. wyświetlacza komórki wszytego w rękaw koszuli.Coraz cieniej, coraz drożej

Firmy, które produkują sprzęt elektroniczny wiedzą, że OLED jest technologią przyszłości. Oferuje dużo lepszą jakość obrazu niż LCD, niewielki czas reakcji i większą energooszczędność.

Prekursorem w wykorzystaniu OLED jest firma Sony. Pierwszym produktem w którym użyto tę technologię był palmtop CLIE PEG-VZ90 o przekątnej 3,8”. W październiku firma pokazała telewizor XEL-1 o przekątnej 11” i rozdzielczości 960 × 540. Ma tylko 3 mm grubości i waży 2 kg. Mimo to, cena 5000 zł potrafi skutecznie odstraszyć potencjalnych nabywców.

Obecnie technologię OLED rozwija wiele firm jak np. Panasonic, LG czy Samsung. Ten drugi zapowiedział, że w sierpniu tego roku na półki sklepowe wylądują pierwsze 15” telewizory 15EL9500 sygnowane ich logo. Oferują kontrast 10 000 000:1, czas reakcji na poziomie 0,01 milisekundy i rozdzielczość 1366 x 768. Równie powalająca, co parametry jest cena, która będzie wynosić ok. 8000 zł.

Samsung natomiast jako jedna z pierwszych firm zapowiedział premierę dużego 40” telewizora OLED. Co ciekawe, technologia produkcji będzie podobna do tej, którą wykorzystuje się w przypadku telewizorów LCD. Według specjalistów pozwoli to na minimalne obniżenie ceny.

Urządzenie będzie zaprezentowane podczas wystawy Society for Information Display, która odbędzie się w dniach 24 - 27 maja w Bostonie.

Zagrożeniem dla technologii OLED może być dalszy rozwój LCD, technologii laserowej czy TMOS (Time multiplexed optical shutter). Dwie ostatnie są jednak w mocnej fazie testowej i minie jeszcze parę lat nim na dobre ktoś wykorzysta ich możliwości.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Czyli wniosek jeden: nie wiadomo kiedy wyjdzie i trzeba brac to co jest na rynku najlepszego na ten moment.
 

boco

New member
oled

Ostatnie wiadomości z rynku produkcji telewizorów wskazują jednoznacznie, iż Sony nie będzie jedynym, głównym producentem TV OLED w najbliższej przyszłości.

Według sprawozdań firmy Samsung, ta chce zacząć produkować ekrany OLED już w przyszłym roku. Tak by do 2010 r. wypuścić pod swoją marką ok. 6 milionów paneli OLED. LG zamierza wyprodukować 32 calowe ekrany OLED do 2011 r. Podobnie Panasonic, który w ciągu najbliższych 3 lat zamierza rozpocząć masową produkcję i 37- calowych organicznych telewizorów OLED(ich cena ma kształtować się w granicach 1400 $)

Ps.Teraz już widać, że TV OLED bardzo będą się liczyć w przeciągu najbliższych lat na rynku telewizorów. Coraz większe zainteresowanie czołowych producentów na pewno przyśpieszy masową produkcję dużych TV OLED oraz przyczyni się do zmniejszenia cen gotowych produktów. Oby tylko do tego czasu udało się zwiększyć żywotność paneli(minimum do
50 000h) oraz zmniejszyć zapotrzebowanie na prąd. Teraz pozostaje nam tylko czekać :niewiem:

img-resized.png
Zmniejszono: 96% z oryginalnej wielkości [ 600 x 800 ] - Kliknij, aby zobaczyć cały obrazek
sony-oled1.jpg
 

boco

New member
Panasonic Viera TH-L17F1

:krol:
Panasonic zaprezentował ciekawy model telewizora. Viera TH-L17F1 posiada niewielki ekran o średnicy 17 cali oparty o technologie OLED, pracuje w rozdzielczości 1366 × 768. Kąt widzenia dla nowego produktu to 178 stopni, ale wiadomo, że producenci często koloryzują dane dotyczące tego parametru.
Ciekawostką jest obsługa czterech wejść antenowych, pozwalających na nałożenie na siebie czterech sygnałów z różnych źródeł. Technologia ta podobna jest do znanej z fotografii techniki HDR. Umożliwia nałożenia na siebie sygnału z różnych źródeł, które po nałożeniu na siebie pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości obrazu. Schemat działania przedstawiamy w załączonej niżej grafice. Telewizor pracuje w systemie ISDB. Jest to rozwiązanie analogiczne do HDTV obowiązujące jednak tylko w krajach Azji i Ameryki Południowej.
 

Picuszek

New member
Póki co to nie ma się czym podniecać, na telewizory OLED w rozsądnej cenie i wielkości trzeba poczekać co najmniej do końca 2012 roku. Pocieszam się jednak tym że monitory OLED w rozsądnej cenie będą na rynku zapewne już pod koniec przyszłego roku :smile:
 

boco

New member
Panasonic OLED – kolejne plotki

Panasonic OLED – kolejne plotki

Szymon Adamus 30 lipca 2008, godz. 17:00
Skomentuj jako pierwszy Kategorie: Aktualności, OLED, Panasonic

OLED_TV.jpg

Może i 37-calowego panelu “OLED” Panasonica nie zobaczymy za trzy lata, ale kiedyś na pewno ekrany tego typu od byłego Matsushita Electric Industrial zaczną się pojawiać.
Według ostatnich informacji jakie możemy przeczytać na Tech Radar, producent chce zawojować rynek nie 37, ale 40-calowym panelem OLED… nadal w przeciągu trzech lat!
Oczywiście informacje mogą zostać za chwilę znów zdementowane i z plotek nie zostanie nic poza błyskiem w oczach fanów. Niemniej coś musi tu być na rzeczy. Według gazety Nikkei duże panele OLED Panasonica zostaną poprzedzone 20-calowym prototypem wyprodukowanym w Kyoto. Plotki głoszą, że tamtejsze laboratorium półprzewodników zostanie zmienione w pracująca pełną parą fabrykę OLED-ów. Taka transformacja tego miejsca miałaby kosztować ponad 300 milionów dolarów.:blagam:
 

boco

New member
Panasonic OLED

Panasonic szykuje 37-calowe OLED-y?




Firma Panasonic zamierza wprowadzić do swojej oferty telewizory wyposażone w wyświetlacze OLED - twierdzi japońska gazeta Sankei Shimbun. Z uzyskanych przez jej dziennikarzy informacji wynika, że koncern w pierwszej kolejności zamierza produkować modele 37-calowe.

Oczywiście, nie oznacza to, że telewizory OLED z logo Panasonika pojawią się w sklepach w najbliższym czasie - koncern dopiero przygotowuje się do zainstalowania w jednej ze swoich fabryk specjalnej linii montażowej (Sankei Shimbun twierdzi, że zostanie ona zbudowana w fabryce IPS Alpha - spółki joint-venture Panasonika i Hitachi). Premiera rynkowa telewizorów planowana jest najpóźniej na rok 2011.

Przedstawiciele firmy skomentowali już te doniesienia; rzecznik oświadczył, że Panasonic jest bardzo zainteresowany technologią OLED i rzeczywiście rozważa wprowadzenie wykorzystujących ją produktów do swojej oferty - zastrzegł jednak, że żadne decyzje co do rozpoczęcia produkcji jeszcze nie zapadły.

Warto wspomnieć, że telewizor OLED ma już w swojej ofercie koncern Sony - firma od końca ubiegłego roku sprzedaje w Japonii 11-calowy model XEL-1. Urządzenie oferuje obraz doskonałej jakości i interesujące wzornictwo (sam panel ma zaledwie 3 mm grubości) - wadą urządzenia jest za to wysoka cena (blisko 2 tys. USD). Przedstawiciele Sony zapowiedzieli już jednak, że w przyszłym roku zaprezentują model 27-calowy; podobne plany ma Toshiba (koncern szykuje model 30-calowy, ale na razie nie podał przewidywanej daty premiery). :?::lol:
 

jdud2

New member
Sprawdziłem dostępność tego 17 calowego olega panasonica, o którym mowa w tym wątku (Viera TH-L17F1) i jeżeli czegoś nie pokręciłem, to poczułem się mocno poirytowany. Dostępny jest tylko w Japonii, cena ok 142 tyś jenów, w przeliczeniu na złotówki ok. 5300 zł.

5300 zł za 17 cali oleda? Brzmi to o wiele bardziej atrakcyjnie niż 11 cali od sony za 5000 zł i 15 cali od lg za 8000 zł. To frustrujące jak płacimy znacznie więcej za znacznie gorsze produkty niż inni mieszkańcy świata.
 

boco

New member
Tanie telewizory oled Panasonic już wkrótce
:banned:

Telewizory OLED w cenie telewizorów LCD mają niedługo pojawić się w ofercie producenta rtv firmy Panasonic. Jak zapowiedziała firma Panasonic, obecnie prace nad nowymi, tanimi, 37 calowymi telewizorami OLED oferującymi obraz w wysokiej rozdzielczości, które powinny kosztować tyle co podobnej wielkości telewizory LCD i telewizory plazmowe, są na ukończeniu.

Jednakże w swoim oświadczeniu firma wyraźnie stwierdziła że właściwe projektowanie i produkcja jeszcze się nie rozpoczęły, ale nowe modele powinny być dostępne w 2011 roku, w cenie około 1300$. Wszystko więc wskazuje że oświadczenie firmy bardziej ma służyć poprawie jej wizerunku i pokazaniu że Panasonic nie śpi i również ma plany rozwoju tej techniki. Nam niestety będzie trzeba ciągle czekać na w pełni funkcjonalne, tanie i ekonomiczne telewizory oparte na technologii OLED. Zapowiedzi zapowiedziami a i tak telewizory LCD rządzą niepodzielnie i będą wiodły prym na rynku jeszcze przez parę ładnych lat, chociażby dlatego że fabryki je produkujące mnożą się jak króliki w ostatnich kilku latach i nie są to inwestycje nastawione na szybkie zaprzestanie produkcji bądź jej przestawienie na zupełnie nową technologię. Podsumowując: Czy warto czekać na OLED. Jeżeli ktoś zamierza to jeszcze kilka lat będzie musiał się pomęczyć, a ta technika i tak nie będzie na początku komercyjnej drogi w wielocalowych telewizorach bardziej wydajna niż nowoczesne telewizory lcd. Nie warto czekać. Amortyzacja przez ten czas i tak pozwoli na szybkie kupno telewizora w nowej technologi gdy już będzie ona oferować naprawdę lepsze osiągi niż tańsze ale zapiete na ostatni guzik modele wykorzystujące technologię LCD

Technologia OLED (Organic Light Emitting Diode) typowana jest na następce LCD - bazuje ona na zjawisku zwanym elektroluminescencją. Polega ono na tym, że pewne cząstki organiczne emitują światło, gdy płynie przez nie prąd. Według ekspertów urządzenia wykorzystujące diody organiczne mają właściwie same zalety: są od klasycznych wyświetlaczy tańsze, cieńsze, łatwiejsze do wyprodukowania. Mają również zapewniać lepszą jakość obrazu, który jest przede wszystkim bardziej kontrastowy, jaśniejszy i zawierający bardziej nasycone kolory niż wyświetlany przez panele LCD
 

boco

New member
Nowosci-oled

Według nowych raportów, Panasonic rozpoczął budowę nowego 8,5-Gen pilot OLED TV zakładu produkcyjnego w Himeji, Japonia. Spółka zamówiła już część wyposażenia. Roślin Panasonic Himeji jest produkcji telewizorów LCD (podobno ma pojemność 810.000 miesięcznie telewizory).
Produkcji OLED w SMD zdjęcie

Podobno inwestycji w tym etapie nie będzie duży, jak to będzie mały linii pilot - Panasonic obecnie chce tylko zrobić kilka badań, rozwoju i testowania tam. Firma musi jeszcze ocenić modelu biznesowego. Ale jego jasne, że japoński producent nie chce opuścić rozwijające się firmy TV OLED do jego konkurenci z Korei ...

Powrót w 2009 roku, Panasonic nawiązał współpracę z Sumitomo do wspólnie rozwijać OLED, opartą na materiałach P-OLED Sumitomo i technologii. Nie słyszałem nic o tej współpracy, ponieważ, więc nie wiemy czy Panasonic będzie próba stworzenia SM-OLED lub P-OLED na telewizory. Co ciekawe, kilka tygodni temu ogłoszono, że Sumitomo jest budowa zakładu masową skalę do produkcji P-OLED materiałów, które są kierowane w stronę produktów OLED TV. Tak będzie Panasonic korzystania z tych materiałów?

Panasonic pracuje również nad oświetlenia OLED (za pośrednictwem firmy Panasonic Electric Works) - i podjął współpracę z Idemitsu Kosan do estalish PIOL, która już oferuje panele OLED. Panasonic współpracuje z UDC i używa ich PHOLED materiałów. Rzeczywiście kilka miesięcy temu PEW przedstawił najbardziej skutecznych białej diody OLED (128 lm / W). Aby firma ma doświadczenie zarówno z P-OLED i SM-OLED materiałów, będzie zainteresowany, aby zobaczyć, które technologii będą one wybrać dla swoich produktów OLED TV :szukaj:
 

boco

New member
ims
TELEWIZORY OLED PANASONIC
1.png

Nowa technologia NeoOled i ekrany IPS Alpha OLED sprawiają, że telewizory VIERA OLED stają się coraz lepsze. Bogata oferta sprawia, że każdy znajdzie model dla siebie, zapewniający odpowiednią równowagę między wydajnością i liczbą dostępnych opcji. Telewizory VIERA nie tylko wyświetlają piękny obraz. Oferują również funkcje i cechy uatrakcyjniające rozrywkę i zapewniające nowatorskie sposoby spędzania czasu przed telewizorem. Nowe modele telewizorów Panasonic VIERA na 2013 rok wyznaczają nowe standardy parametrów technicznych w zakresie jakości obrazu, funkcji sieciowych, ochrony środowiska i rozwiązań konstrukcyjnych. W 2013 roku firma Panasonic planuje rozszerzyć ofertę telewizorów 3D i OLED 3D PLASMA OLED, która będzie zawierała 14 różnych modeli 3D i 11 modeli LED LCD, przeznaczonych dla wymagających klientów. W nowej ofercie firmy Panasonic znajdą się modele NeoOLED 3D VT70, GT70 i ST70, jak również modele 3D LED LCD z nowej serii DT75 i DT70.

Nowe modele NeoPlasma 3D

Modele Panasonic NeoOled wyposażone są w technologię Intelligent Frame Creation Pro ze sterowaniem sub-polowym, gwarantującą wyjątkową płynność ruchu, jak również doskonały współczynnik kontrastu oraz technologie Infinite Black Pro (VT70, GT70, ST70) i Infinite Black (G30), a także High Contrast Filter Pro (VT30) i High Contrast Filter (GT30, ST30, G30). Częstotliwość 600 Hz, czas reakcji rzędu 0,001 ms i nowo opracowane luminofory zapewniające szybkie przełączanie i redukcję zakłóceń sprawiają, że modele te idealnie wyświetlają treści 3D. Technologia Active Shutter, dzięki rozdzielczości Full HD i wyraźnej separacji obu obrazów (jednego dla każdego oka), gwarantuje możliwie najwyższą jakość obrazu. Najbardziej zaawansowana seria telewizorów VIERA VT30 składa się z czterech modeli: 65-calowego TX-P65VT70, 55-calowego TX-P55VT70, 50-calowego TX-P50VT30 i 42-calowego TX-P42VT70. Wszystkie cztery modele VT70 dostępne są z nowym wykończeniem High Line Design, a ekrany wykonane są z jednej tafli szkła, co nadaje im wyjątkowo elegancki i nowoczesny wygląd. Po uzyskaniu pozytywnych wyników w ponad 30 rygorystycznych testach, modele z serii VT30 uzyskały certyfikaty THX 2D i THX 3D, gwarantujące doskonałą jakość wyświetlanego obrazu zgodnie z wizją reżysera. Poza wyświetlaniem obrazu 3D, modele z serii VT30 oferują usługę internetową VIERA Connect, obsługują wideokonferencje Skype i są zgodne ze standardem Wi-Fi Ready (modele z serii VT30 wyposażone są w jeden moduł bezprzewodowej sieci LAN USB). Poza tym telewizory oferują narzędzie VIERA Image Viewer™ do wyświetlania zdjęć cyfrowych 2D i 3D i filmów HD w trybie 2D i 3D, zapisanych na karcie pamięci SD. Istnieje również możliwość nagrywania treści na dysk twardy USB i na kartę SD. Modele z serii VT30 dostępne są w zestawie z dwiema parami okularów Full HD 3D. Seria VIERA GT30 3D obejmuje trzy modele: 50-calowy TX-P50GT30; 46-calowy TX-P46GT30 i 42-calowy TX-P42GT30. Na tle konkurencji serię firmy Panasonic wyróżnia cienka i elegancka obudowa Highline, ekran Infinite Black Pro, certyfikaty THX 2D i 3D, technologia VIERA Connect, standard Wi-Fi Ready (za pośrednictwem portu USB), obsługa wideokonferencji Skype, narzędzie VIERA Image Viewer, certyfikat DLNA, 4 gniazda HDMI i 3 porty USB. Seria VIERA ST30 rozszerza rodzinę telewizorów Full HD 3D firmy Panasonic o trzy modele z ekranami od 42 do 50 cali. Seria ta obejmuje następujące modele: 50-calowy TX-P50ST30, 46-calowy TX-P46ST30 i 42-calowy TX-P42ST30. Nowe telewizory ST30 Full HD 3D zawierają różne rozwiązania, takie jak ekran Black Pro Panel; rozwiązanie VIERA Connect, standard Wi-Fi Ready (za pośrednictwem portu USB); wideokonferencje Skype; narzędzie VIERA Image Viewer 3 gniazda HDMI i 2 porty USB.

Nowe modele LED LCD 3D z ekranami IPS Alpha

Wkrótce firma Panasonic wprowadzi na rynek telewizory 3D LED LCD wyposażone w nowe ekrany IPS Alpha. Ekrany IPS Alpha zdobyły uznanie na całym świecie za najwyższy poziom energooszczędności i najkrótszy czas reakcji. Opracowując te nowatorskie ekrany firma Panasonic opierała się na unikalnej, wyjątkowo szybkiej i niezwykle przepuszczalnej technologii IPS Alpha, dzięki czemu udało się wykorzystać szeroki kąt widzenia i wysoką przepuszczalność światła, charakterystyczną dla tej konstrukcji. W celu zapewnienia maksymalnych korzyści związanych z zastosowaniem ekranów IPS Alpha, firma Panasonic radykalnie zmieniła cały proces produkcji, od konstrukcji po zastosowane materiały. Dzięki nowo opracowanej technologii sterowania Advanced Pre-Charged Driving, zapewniającej najszybszy w branży współczynnik skanowania rzędu 2 ms, udało się uzyskać dwukrotnie wyższą szybkość wyświetlania obrazu niż w poprzednich modelach. Firma Panasonic opracowała ekrany LCD, w których zakłócenia zostały wyeliminowane prawie całkowicie. W rezultacie wyświetlany obraz charakteryzuje się jednolitym odcieniem czerni i szeroką gradacją, porównywalną z ekranami plazmowymi. Ekrany LCD oferują również pełną rozdzielczość ruchomych obrazów, poprawiającą jakość filmów wyświetlanych w trybie 2D. Połączenie minimalnego poziomu zakłóceń i jednolitego odcienia czerni sprawia, że ekrany LCD firmy Panasonic wyświetlają krystalicznie czyste obrazy 3D w rozdzielczości Full HD o bardzo wysokiej jakości, porównywalnej z płaskimi wyświetlaczami plazmowymi (PDP). Podczas londyńskiej konferencji firma Panasonic prezentuje telewizory 3D LED LCD z serii DT30 i DT35. Obie serie dostępne są z nowoczesnym wykończeniem Pure Line. Seria DT35 dodatkowo wyposażona jest w podstawę z ramką. 37-calowy TX-L37DT30, 32-calowy TX-L32DT30, 37-calowy TX-L37DT35 i 32-calowy TX-L32DT35 wyposażone są w ekrany LED IPS Alpha, zapewniające szeroki kąt widzenia praktycznie bez pogorszenia jakości obrazu, krótszy czas reakcji i 400-hercową technologię Intelligent Frame Creation Pro, gwarantującą realistyczny obraz 3D bez żadnych zakłóceń. Inne cechy telewizorów to rozwiązanie VIERA Connect, standard Wi-Fi Ready, narzędzie VIERA Image Viewer™, certyfikat DLNA, 4 gniazda HDMI, 3 porty USB, wejście PC i menu ustawień ISF ccc. Nowe ekrany LCD 3D IPS Alpha, dzięki którym oferta wielkoformatowych telewizorów VIERA 3D firmy Panasonic została wzbogacona o modele z ekranami średniej wielkości, pozwalają firmie Panasonic utrzymać pozycję światowego liderów rynku telewizorów 3D, jak również zaspokajać potrzeby klientów na całym świecie.

Więcej nowych modeli z bogactwem nowatorskich funkcji

Inne nowe telewizory LED LCD firmy Panasonic, które zostaną wprowadzone na rynek w 2011 roku, to Panasonic E30 i E3. Linia produktów LED LCD Panasonic E30 obejmuje modele z ekranami o przekątnej 42, 37 i 32 cale i oferuje wiele popularnych funkcji, takich jak technologia Intelligent Frame Creation Pro 200 blb, gwarantująca zaawansowane odtwarzanie ruchomych obrazów, rozwiązanie VIERA Connect oraz inne funkcje sieciowe. Natomiast telewizory LED LCD Panasonic E3 dostępne są w 4 różnych rozmiarach: 42, 37, 32 i 24 cali. Wszystkie modele dostępne są z technologią dźwięku przestrzennego V-Audio. Oferta telewizorów G30 NeoPlasma obejmuje telewizory z ekranem o przekątnej 50, 46 i 42 cale, wyposażone w wiele przydatnych funkcji, takich jak technologia IFC Pro 600 Hz, certyfikat THX, ekran Infinite Black oraz różnorodne funkcje sieciowe, takie jak VIERA Connect i nagrywarka z dyskiem twardym. Troskę pracowników firmy Panasonic o środowisko naturalne potwierdza to, że produkowane urządzenia są przyjazne dla środowiska, telewizory plazmowe HD charakteryzują się dłuższym okresem eksploatacji, a przy produkcji ekranów nie zastosowano ołowiu ani rtęci. Pomyślano również o większej energooszczędności, stosując, między innymi, nowe i udoskonalone mieszanki fosforu oraz wydajniejsze układy elektroniczne.
 
Do góry