Panasonic HDC SD5

gonzo28

New member
Witam wszystkich
Mam maly problemik ze zrobieniem zwyklej plyty DVD ale moze od poczatku...

Do kamery dolaczony jest program HD Writer 2.0E. Ja jednak, sam nie wiem czemu uparlem sie na Pinnacle 11+ (chyba dlatego, ze jest po polsku...:grin:)
Problem zaczyna sie juz przy probie przechwytywania - program nie widzi mojej kamerki. Dla niego sa tylko 2 opcje : DV lub Digital 8...
Oczywiscie polaczona kamerka z kompem za pomoca usb, bo przeciez innej mozliwosci nie ma...
Jakims cudem udalo mi sie zgrac z karty kamery na twardy dysk material o nazwie .mts (tak go widzi pinnacle) ale musialem wybrac 2 zakladke o nazwie "edycja", nastepnie multimedia z urzadzenia i wskazac nie kamerke, ale twardy dysk ( u mnie L ) i wtedy wyswietla sie zawartosc karty SDHC. Wybieram interesujacy mnie klip np 00012.mts i go importuje. Jednak przy odtwarzaniu w pinnacle obraz rusza i po sekundzie sie zatrzymuje, a dzwiek idzie dalej...
Nie wiem czego to wina - najpierw musialem odblokowac kilka dodatkow, zeby wogole ruszylo z miejca. Komp do najmocniejszych nie nalezy ale do tej pory przy obrobce ze starszej kamery DV nie bylo z nim problemow (Athlon 64 4000+, 1gb ram, graf. x1950 ati...):(
Na obecna chwile nie mam odtwarzacza BR, wiec musze nagrac to na zwyklej plycie DVD w mozliwie najlepszej jakosci.
Musze sie tego nauczyc dosc szybko, gdyz moja zoneczka zglosila mnie "na ochotnika" na wyjazd z dziecmi z przedszkola mojej corki na jakies wystepy (23.04.) - oczywiscie musze wszystko nagrywac.
Tak wiec prosze o pomoc:
Co mam robic w Pinnacle, aby nagrac material na zwyklej DVD w dobrej jakosci. Mysle, ze w tym przypadku bedzie to ok 1 godz filmu

BLAGAM O POMOC, BO NIE CHCE SIE NAJESC WSTYDU!!!:(:(:(

ps.
Pojawil sie nastepny problem - jak juz dodam do projektu jakis material, nie moze on byc dluzszy niz kilkanascie sekund. Jak dodaje nieco dluzszy np 4 min, dorzucam jakis podklad, menu itp, to po ok 25% program sie zawiesza. Czasami dojdzie troche dalej, ale nigdy do konca....

ps.2
Gdzie moge znalezc patcha do tej wersji? Ja mam wersje 11.0 a podobno patch poprawia stabilnosc tego programu

PS 3
Zainstalowalem patcha ze strony producenta i moje problemy sie rozwiazaly :)

Generalnie metoda prob i bledow nauczylem sie obslugi tego programu w stopniu prawie mnie zadowalajacym. Ale mam pytanie do userow tego programu:

W ktorej zakladce znajde efekt nakladania sie obrazow (jeden zanika, drugi sie pojawia) - nie chodzi mi tu o przejscia z lat 90 - tych, ktore sa w zakladce "przejscia 2D"
I drugi efekt - zanikanie obrazu. Moge co prawda go uzyc przy nagrywaniu (jest taka opcja w kamerce) ale za kazdym razem trzeba go wlaczac, a nie zawsze o tym pamietam

pozrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry