Panasonic drm 57 czy Sony RDR-HX950B

videograf

New member
Posiadam od paru dni nagrywarkę Panasonic Drm 57 mam możliwiośc zamiany na Sony RDR-Hx950b chodzi mi głównie o szybkie wypalanie materiału z dysku na płyty dvd i z dvd na dysk czy sony jest bardziej elastczny w tym temacie Proszę o szybką pomoc




 

ArtS007

New member
Bez reklam
Myślę, że pod tym kątem obie nagrywarki sprawują się podobnie. Jednak Sony jest bardziej zgodne ze wszysytkimi plusami i minusami.

ArtS :)
 

arturnafciarz

New member
Witam
Mam Sony RDR-H710. Jest super, ma tylko jedną wadę - jest bardzo wybredna jeśli chodzi płyty, na ktore kopiujesz zawartość HDD. Tylko płyty DVD-R FujiFilm 16x traktuje bez zastrzeżeń. Myślę, że jest to zasluga oprogramowania, którego w Sony podobno nie można zaktualizować. Jeśli poprawiono to w RDR-HX950 to nie masz się nad czym zastanawiać.
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Znajoma (też RDR-HX710) nagrywała już na Verbatinach, Emtecach, TDK, Sony i nie było problemów. Może należy unikać tych z indeksem x16? Ja nagrywam wyłącznie na RW EMTEC, TDK, Verbatim, Sony i też nie mam raczej problemów. Bywały jedynie wadliwe egzemplarze płyt EMTEC.

ArtS :)
 

mobor

Banned
skoro o EMtecach mowa

Najlepsze jakosciowo są nowe serie z jasnym (a'la Verbatim) nadrukiem
Te błyszczace z czarnym nadrukiem - są do d.... ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Niestety, muszę się z Tobą zgodzić. Może nie są do... ale z ich jakością bywa raczej średnio.

ArtS :)
 

Caddi

New member
dobry temat

mam taki sam dylemat. panas dmr-eh67 vs sony drd-hx950b.
sony nie nagrywa dysków dvd-ram i ma gorszy przetwornik wideo od panasonica. ale do lcd sony nagrywarka sony by lepeij pasowała. cenowo są podobne. jakieś sugestie?
 

arturnafciarz

New member
Nie do końca wiem o co w tych bitach chodzi ale obraz TV w standardzie SP (2 godz na płycie DVD) Sony nagrywa na oko 1:1. Nie wyobrazam sobie lepszego obrazu.
 

Caddi

New member
ArtS007 napisał:
Caddi, czy masz na myśli przetwornik cyfrowo-analogowy, czy analogowo-cyfrowy?

ArtS :)
Cóż, nie było podane w intrukcji. Generalnie Panasonic ma tutaj lepszą opinie od Sony (w tym przedziale cenowym oczywiście)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wcześniejsze modele Sony (7xx) miały 12 bitowy przetwornik C/A, podczas, gdy ówczesne Panasoniki i Pioneery tylko 10 bitowe. Obecnie Sony opiera się najwyraźniej o elektronikę Pioneera, więc nie wiem, czy nie obyło się to kosztem gorszego przetwornika.

ArtS :)
 

Kris888

New member
Witam !
Mój problem to wybór między DMR-EH67 a RDR-HX950.
Czy Sony odtwarza txt w Dvix, a jeżeli tak to czy jest większa czcionka niż w Panasonicu?
Czy menu jest w języku polskim?
 

wozim

New member
Już w którymś z wątków o tym pisałem - odtwarza. Nie mam porównania z Panasonicem, ale litery na soniaczu są dość małe.
Menu jest w języku Polskim
 

michnix

New member
Jaka jest różnica między przetwornikiem 10 a 12 bit?
Czy w ogóle można zauważyć jakąś różnicę w jakości nagrywanego obrazu?
Za sony przemawia więcej trybów nagrywania i możliwość regulowania kilku parametrów obrazu.
Panasonic z kolei ma ten przetwornik 12 bit czyli niby nowszy i lepszy.
Ciężki wybór.
Może ktoś kto ma tego sony powie jak wygląda sprawa regulacji, dostrajania tunera, jakości nagrywania w przypadku tych dodatkowych trybów i przegrywania np kaset video.
 

Kris888

New member
Wybrałem Sony RDR-HX950, nagrywarkę dostałem w piątek po południu ale moja radość była bardzo krótka, dzisiaj tzn w niedzielę już nie nic działa. W sobotę nie było mnie w domu i w ramach próby nagrałem dwa filmy, które napewno się nagrały bo wczoraj wieczorem sprawdzałem ale niestety nic nie obejrzałem.
 

Holt_

New member
Bez reklam
wozim napisał:
Już w którymś z wątków o tym pisałem - odtwarza.


aczkolwiek......

Mam wczesniejszy model, 820 i ten model odtwarzał napisy w Divx, ale pod kilkoma warunkami.

1. aktualizacja softu z 1.02 na 1.04

2. txt tylko MIcroDVD, nie odtwarzał TMP.

3. nazwa napisów = nazwa pliku filmowego

4. miał wyraźny problem z odczytem długich nazw plikow z napisami. Im krótsza nazwa pliku, tym lepiej.
 

Geminek

New member
Kris888 napisał:
Wybrałem Sony RDR-HX950, nagrywarkę dostałem w piątek po południu ale moja radość była bardzo krótka, dzisiaj tzn w niedzielę już nie nic działa. W sobotę nie było mnie w domu i w ramach próby nagrałem dwa filmy, które napewno się nagrały bo wczoraj wieczorem sprawdzałem ale niestety nic nie obejrzałem.
Możesz jakoś jaśniej napisać z czym jest problem? :p
Możesz coś więcej napisać o tej nagrywarce? :) Rozważam właśnie kupno RDR-HX950, ale nie mogę się zdecydować co będzie dla mnie lepsze - to Sony, Pioneer DVR-550, Panasonic DMR-EH57 lub 67, czy może Sansung DVD-HR755? :) Ogólnie stanęło na tych modelach, ale nie wykluczam zmian. ;)
Ogólnie zalezy mi na dobrym (względnie ;) ) jakościowo nagrywaniu z kablówki (czy to na szybko, czy nastawić do nagrania w nocy albo na innym kanale niż ten co aktualnie oglądam. A potem ewentualnie nagrać na płytke lub po prostu obejrzeć). Timeshift, czy jak to tam sie u różnych producentów nazywa, też ważna sprawa. :) No i kopiowanie filmów Divx na dysk i przyzwoite ich odtwarzanie.
Czytam i czytam to forum, ale nie mogę się zdecydować co lepsze. Tu problemy z Divx, tam z nagrywaniem, a jeszcze gdzie indziej z kopiowaniem. :neutral: A wybrać coś trzeba! :)
 
Do góry