Panasonic CS520 - bezprzewodowo dźwięk

rk_1980

New member
Witam!
CS520 chyba nie posiada Bluetooth (ja nie znalazłem wzmianki), a chciałbym aktualnie pokombinować z dźwiękiem.
otóż, albo kupię soundbara pod tv, albo, co bardziej by mi pasowało, jakiś amplifier. problem tylko taki, że chętnie skorzystałbym przy wzmacniaczu z technologii bezprzewodowej.
tv wisi na ścianie. brak kanałów na kable. brak miejsca pod tv na półkę, czy wzmacniacz.
czy są może jakieś technologie przesyłania dźwięku np. przez router wifi? albo jakieś przystawki bluetooth na usb do tego tv?
dziękuję za pomoc i pozdrawiam
 

Stanley

Member
Bez reklam
Ja tego nie używałem, ale wiem, że istnieją w przyrodzie nadajniki audio bluetooth. Podłączasz toto do np. do wyjścia słuchawkowego w tv. Tutaj recenzja jednego z takich urządzeń. Może pracować dwukierunkowo, tzn. jako nadajnik (czyli jak wcześniej napisałem, tzn. wysyłać dźwięk z wyjścia analogowego tv do urządzeń audio BT, np. słuchawek BT , soundbarów, itp.), lub jako odbiornik, np. odbierać przez BT stream z komórki i przekazywać do analogowego wejścia we wzmacniaczu.
Nadajnik i odbiornik Bluetooth w jednym, czyli XX.Y BTT009 - recenzja Spider's Web

O podobnych nadajnikach przez wifi nie słyszałem.

EDIT:
tu przykład innego przez BT (tylko nadajnik):
http://www.dmtrade.pl/p4075,nadajnik-bluetooth-audio-space-transmitter-btt005.html
 
Ostatnia edycja:

rk_1980

New member
Witam!
Dziękuję serdecznie za odpowiedź. O takie urządzenie mi chodziło - tym bardziej, że podłącza się je pod wyjście słuchawkowe (stereo) a ja właśnie myślę o powrocie z tzw. zestawu kina domowego (5.1) do zwykłego stereo. Niestety dorosłem nieco do tego, iż dźwięk z zestawów 5.1 na które mnie stać, rozczarowuje trochę przy słuchaniu wyłącznie muzyki a za porównywalne pieniądze mogę zakupić dobry amplifier i przeprosić się z moimi Cantonami, podłączając do tego tv by co jakiś czas wzmocnić nieco dźwięk.

Mam natomiast pytanie rozwijające, myślę, że nie odbiega od tematyki forum bo dotyczy nadal odbiornika tv - otóż, urządzenie emulujące BT musi być czymś zasilane. W związku z tym, iż posiada ono gniazdo micro USB, można podpiąć je na stałe do gniazd USB w tv?
Napięcia zapewne będą zgodne, bo to standard, ale czy nie będzie to zbytnio obciążać tv i powodować jakieś problemy z pracą telewizora?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Porty USB typowo mają wydajność prądową 500mA, zatem moim zdaniem spokojnie powinno wystarczyć do zasilenia takich urządzeń. Tym bardziej, że będzie pracowało praktycznie stale w stanie pełnego naładowania, czyli pobierało niewielki prąd, rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu mA.

Natomiast kolejna sprawa "w temacie": jeżeli masz zamiar podłączyć bezprzewodowo telewizor do wzmacniacza za pomocą technologii bluetooth (a wzmak jak domniemywam nie będzie miał fabrycznie wbudowanego odbiornika BT), będziesz musiał zaopatrzyć w dwa urządzenia: jedno pracujące w roli nadajnika, drugie odbiornika. Mogą to być np. dwa "uniwersalne" urządzenia z pierwszego linku w moim poprzednim poście, każde przestawione w odpowiedni tryb. Lub, że tak napiszę, specjalizowane nadajniki i odbiorniki. Przykładowy "tylko nadajnik" przedstawiłem w drugim linku, przykładowy "tylko odbiornik" np. taki :
Bluetooth Audio Adapter Przesyłanie strumieniowe Bluetooth
Ma wyjścia "chinch", czyli jak znalazł do wzmacniacza z analogowymi wejściami liniowymi.
 

rk_1980

New member
Ok, to świetnie z tym zasilaniem, bo jak znam życie, to człowiek by tego nie doładował a gdyby chciał akurat puścić tv na głośnik to na bank urządzenie byłoby wyładowane - a tak będzie na stałe wpięte do usb tv i ciągle zasilane.
Co do odbiornika BT, zastanawiam się nad zakupem zestawu: odtwarzacz sieciowy/strumieniowy + wzmak. I z tego co wynika z opisu tych urządzeń (odtwarzaczy sieciowych), są one wyposażone w odbiorniki BT. Chciałbym właśnie to wykorzystać do sparowania tv i przepuszczenia dźwięku w szczególnych przypadkach z tv na głośniki. Mam taki średni zestawik dźwięku kina domowego przy drugim tv, ale szału nie ma (cóż można wymagać od kilkucentymetrowych głośniczków, chociaż to Pioneer). Może się mylę, ale na tunerach z CP nie mogę uzyskać dźwięku przestrzennego (nie wiem czy stacje emitują wyłącznie stereo, czy należy wymienić tuner, lub go przestawić). Niegdyś miałem kilka dvd lub br z filmami i kino się przydało, ale aktualnie brak czasu na oglądanie, lub materiału do oglądania i głośniki te raczej się kurzą :). Tak więc w tym tv założyłem, że rezygnuję z dźwięku przestrzennego a pieniądze przeznaczę na zestaw stereo i awaryjnie puszczę dźwięk na niego.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
 
Do góry