Panasonic - brak interentu mimo że w laptopie i w telefonie jest !

Milli

New member
Witam.Wczoraj wieczorem chciałam włączyć sobie youtube aby posłuchać muzyki.Niestety nie mogłam sie połączyć z internetem.Wyłączałam i włączałam zarówno tv jak i router.Przywracałam ustawienia fabryczne.Ręcznie ustawiałam adres IP itd.Nic to nie dało.Wyskakuje komunikat : problem z brama albo " Nie można używać żadnych funkcji sieciowych ponieważ istnieje problem z połączeniem lub konfiguracją sieci" .Nie mam żadnych blokad na routerze i jak wejdę w router to wyświetla się adres Mac? telewizora.Nie wiem co dalej robić.Wygląda ze to router blokuje telewizorowi dostęp do internetu.Oprogramowania mam nowe zarówno w tv jak i routerze.Wczesniej router stał w tym samym miejscu i internet był. Co jeszcze mogę zrobić ? Nie wiem czy wszystko opisałam ale troche szukałam w necie to co tam było to robiłam.Na razie żyje bez tego netu ale przydałby sie .Oprogramowanie to wersja najnowsza 3020 do telewizora Panasonic TX55AS640C
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale tak było wcześnie, czy dopiero teraz się stało ?
I czy resetowałaś telewizor minimum na pół godziny ?
 

Stanley

Member
Bez reklam
I czy resetowałaś telewizor minimum na pół godziny ?
Tak z ciekawości: w jaki sposób się resetuje telewizor na pół godziny?

Co do meritum: można spróbować połączyć tv z routerem kablem (chyba był przez wifi, chociaż jasno nie wynika z pierwszego postu). Obie karty sieciowe przecież raczej nie padły.

Można też wstępnie ocenić w swojej sieci LAN połączenie tv z routerem, pingując z innego urządzenia na adres telewizora (np. z laptopa). Adres ip można odczytać w menu konfiguracji połączeń sieciowych tv.
 

pantomima

Banned
Stanley - chodzi o zupelny reset polegajacy na wyladowaniu sie wewnetrznej bateryjki tv, a polega to na calkowitym odcieciu pradu od tv na te minimum pol godziny .
 

Stanley

Member
Bez reklam
Hm, to we współczesnych tv są jeszcze jakieś bateryjki? (oprócz pilota ;) ) Czyli co - pół godziny bez prądu i cała konfiguracja, ustawienia (kalibracja...) lecą w kosmos?
O ile mi wiadomo obecnie wszelkie konfigi sprzętu są przechowywane w pamięciach flash. No chyba, że chodzi o podtrzymanie jakiegoś zegara w przypadku zaniku zasilania. Ale i to chyba obecnie nie ma uzasadnienia, gdyż informacje o czasie są przesyłane w sygnale DVB, zatem telewizor może je sobie pobrać po przywróceniu napięcia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry