panasonic 60DT60 a Sony 55W905A - duża różnica?

rejestr123

New member
Czy naprawdę jest duża różnia między wyżej wymienionymi tv pod względem obrazu ? Pytam się bo "znawca" w sklepi RTV EURO AGD powiedział że czerń w tym panasonicu to jest ciemny grafit i wskazał na SOny jako najlepszy LCD ? Byłem przekonany do PANASA i raczej nie wierzę w tej brednie, jednak podłączony obraz do tego panasa był słaby(sony oczywiście blu ray) i zbiło mnie to trochę z tropu.

Jak wygląda to Waszym zdaniem? Duże to są różnice, szczególnie w głebości czerni ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pod względem czerni rzeczywiście różnica jest spora - Panaś jest na IPS, i jego kontrast będzie kilka razy niższy niż Soniacz.
Ogólnie jest to delikatnie słabszy tv, ale o 5" większy w dość podobnej cenie.
Panaś z pewnością świeci naturalniej, Sony ma większe możliwości kalibracji, lepsza płynność i lepszy dźwięk. Ale nie są to bardzo duże różnice.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony to model Topowy.panasonic w identycznej wersji to Wt60.
Ale faktycznie żeby stwierdzić czy Panasonic będzie spełniał Twoje oczekiwania, musisz je podać.
 

rejestr123

New member
Moje wymagania są stosunkowo proste(wiem że to odbiega od listy ale tak naprawdę głównie na tym mi zależy):

- TV min 55-65 cali
- Naturalne kolory
- czarny jest czarny
- dobre kąty widzenia


Ponadto tv będzie wisiał w bardzo słonecznym salonie 30m2

Zainteresował mnie teraz model WT60 Panasonica bo jakoś nie jestem przekonany do Samsungów i Sharpów... Z tego co widzę jeśli chodzi o obraz wypada dużo lepiej niż model DT a jak z funkcjami ?, szkoda też że nie ma nic ponad 55 cali
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Do wymagań które napisałeś ja widzę jednego idealnego kandydata - Panasonic 65ST60. Spełnia idealnie wszystkie Twoje wymagania.
 

rejestr123

New member
Wybrałbym plazmę st60 bo od początku byłem zainteresowany plazmą ale....


- Czy nie będzie za ciemna plazma do mocno nasłonecznionego pokoju ?

- Czy nie "zużyje" się po 2-3 latach? Kolory nie staną się gorsze?

- Dlaczego panas wycofuje się z plazm - skoro robi to taki wielki producent to zastanawiające jest czy warto kupować plazmę w takim wypadku
 
Do góry