Panasonic 50ET60 vs. Sony 47w805 vs. Philips 47PFL6008 vs. LG 47LM740s

tponiat

New member
Panasonic 50ET60 vs. Sony 47w805 vs. Philips 47PFL6008 vs. LG 47LA740s

Cześć!
Jestem bliski wyboru TV :) Na TV nie chcę wydać więcej niż 4500 zł.
TV będzie służył do oglądania:
-piłki nożnej (kanały HD z nc+),
-TV z nc+,
-filmów blu-ray z PS3,
-seriale z pendrive'a,
-gry w FIFĘ14.

Grono kandydatów zawęziłem do:

Panasonic 50ET60
Sony 47w805
Philips 47PFL6008
LG 47LA740s

Co byście mi doradzili?
Pozdrawiam,
Tomek
 
Ostatnia edycja:

tponiat

New member
1. Czy jest różnica w jakości obrazu między modelem 47et60 a 50et60?
2. Czy ktoś byłby tak miły i mógł opisać mi podstawowe wady i zalety każdego z w/w modeli pod kątem zastosowań przedstawionych powyżej? Chciałbym, żeby moja decyzja była możliwie najbardziej świadoma :) Z góry dziękuję.

Tomek
 
Ostatnia edycja:

Betoniara

New member
Ja mogę napisać o Philipsie i Sonym. Philipsa wczoraj przytargałem do domu. Jarałem się jak zapałka. Rozpakowałem powiesiłem na ścianie, podłączyłem, TV powalił mnie na kolana, a szczękę z podłogi zbieram do dziś. Na TV super się gra w GTA V czy Fife 13. Czerń porównywalna do plazmy znajomych. Matryca podświetlona genialnie i równo, paleta barw rrównież super. Pilot jest zarąbisty, klawiatura QWERTY w pilocie super. Co do Sonego to tak samo ja Philips tylko gorsza czerń i SmartTV które jest do dupy
 

hellhammer

New member
Ja mogę napisać o Philipsie i Sonym. Philipsa wczoraj przytargałem do domu. Jarałem się jak zapałka. Rozpakowałem powiesiłem na ścianie, podłączyłem, TV powalił mnie na kolana, a szczękę z podłogi zbieram do dziś. Na TV super się gra w GTA V czy Fife 13. Czerń porównywalna do plazmy znajomych. Matryca podświetlona genialnie i równo, paleta barw rrównież super. Pilot jest zarąbisty, klawiatura QWERTY w pilocie super. Co do Sonego to tak samo ja Philips tylko gorsza czerń i SmartTV które jest do dupy

ta napewno czern prownywalana z plazma w tej cenie :D smieszny jestes. Co do podswietlenia matrycy to istna loteria niezaleznie od modelu, poprostu trzeba patrzec co sie bierze zeby potem nie bylo placzu. Ze Ty akurat trafiles "lepsza" nie znaczy ze ktos trafi...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
ta napewno czern prownywalana z plazma w tej cenie :D smieszny jestes. Co do podswietlenia matrycy to istna loteria niezaleznie od modelu, poprostu trzeba patrzec co sie bierze zeby potem nie bylo placzu. Ze Ty akurat trafiles "lepsza" nie znaczy ze ktos trafi...
100% zgadzam sie z toba kolego... Polacy albo chwala po niebiosa cos co kupia albo gnoja na maxa, zadko kiedy jest to naprawdę uczciwa 100% recenzja tego co się kupi... nie jestem w stanie tego zrozumiec ale może tego nie należy rozumiec...
 
Ostatnia edycja:

hellhammer

New member
100% zgadzam sie z toba kolego... Polacy albo chwala po niebiosa cos co kupia albo gnoja na maxa, zadko kiedy jest to naprawdę uczciwa 100% recenzja tego co się kupi... nie jestem w stanie tego zrozumiec ale może tego nie należy rozumiec...

Nie wiem co za moda, ale ja np mam prownanie 2 plazm i lcd. dajmy na to plazma lg 42pa4500 z 2012 i plazma z 2013 lg 42pn450B. Wedlug mnei obraz na tej pierwszej stasrzej lepszy niz na nowym modelu ktory teoretycznei ma upscaler i powinnno to wygladac jeszcze lepiej.... ale wedlug mnie nie jest. plusem jest to natomiast ze w nowszym modelu dts z plikow z usb, gdbyby nie to bylbym zawiedziony ze nie kupilem porpzedniego modelu.
Obiektywizm panowie obiektywizm.
 

Betoniara

New member
ta napewno czern prownywalana z plazma w tej cenie :D smieszny jestes. Co do podswietlenia matrycy to istna loteria niezaleznie od modelu, poprostu trzeba patrzec co sie bierze zeby potem nie bylo placzu. Ze Ty akurat trafiles "lepsza" nie znaczy ze ktos trafi...

Sorry bardzo, ale się pomyliłem znajomi mają plazmę z zeszłego roku :fool::
 
Ostatnia edycja:

hellhammer

New member
Ja nie mowie ze ten model jest zly, ale troche wiecej obiektywizmu, ogolnie mi ledy philipsa sie podobaja i uwazam ze philisp i sony jesli led zadne samsung czy lg. A ja natomiast mam plazmy bo w cenie do 1500zl zadnego leda/lcd nie ma, poprostu w tej cenie to tragedia jest, wiem bo sam mam ;/
 

Betoniara

New member
Piszę tylko moje odczucia. Wrażenie jest tym większe, że przesiadłem się ze starego 22-calowego LG. Poczułem się też lekko obrażony musiałeś wyskoczyć z ty chyba śmieszny jesteś nie można napisać tego inaczej spokojniej nie ubliżając nikomu? Czy to jest aż takie trudne?

P.S Byłem dzisiaj na obiedzie w restauracji gdzie wisi model Panasonica ST i powiem, ze zrobiła na mnie wrażenie ta plazma.

P.S.S Tak swoją drogą moja opinia o philipsie nie jest odosobniona http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html
 
Ostatnia edycja:

tponiat

New member
Pomożecie :)?
Zawęziłem obszar poszukiwań do LG 47LA740s i Philips 47PFL6008.
Czy ktoś miał do czynienia z obydwoma TV? Jeśli tak to bardzo proszę o ich charakterystykę porównawczą.

Please :)

PS: Czym różni się 6008 od 6907 ? Który jest lepszy?
 

Betoniara

New member
Jak dla mnie lepszy jest Philips 6008K. Tak jak pisałem mam i jest super, amblight robi wrażenie na każdym kto wchodzi, obraz super, podświetlenie równiutenkie( jakby się ktoś pytał to zmieniłem z 42 na 47 i podświetlenie nadal równe). Co do LG nawet całkiem fajny, ale recenzje są słabsze niż Philipsa, LG. Mam w sypialni model LA620S ma naprawdę super funkcje, szczególnie pilota Remotem,ale obraz nie ma startu do Philipsa, który jednak jest w podobnym przedziale cenowym(Philips 150zł droższy). Ogółem wziąłbym Philipsa, przeczytaj tą recenzję http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html

P.S Nie wiem czy kolega pados135 daje propozycję czy sam się pyta. Phillips 5008H to najniższy z tegorocznej serii, obraz ma naprawdę dobry, ale różnica między nim a 6008K wynosi 300zł.
 

tponiat

New member
Jak dla mnie lepszy jest Philips 6008K. Tak jak pisałem mam i jest super, amblight robi wrażenie na każdym kto wchodzi, obraz super, podświetlenie równiutenkie( jakby się ktoś pytał to zmieniłem z 42 na 47 i podświetlenie nadal równe). Co do LG nawet całkiem fajny, ale recenzje są słabsze niż Philipsa, LG. Mam w sypialni model LA620S ma naprawdę super funkcje, szczególnie pilota Remotem,ale obraz nie ma startu do Philipsa, który jednak jest w podobnym przedziale cenowym(Philips 150zł droższy). Ogółem wziąłbym Philipsa, przeczytaj tą recenzję http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html

P.S Nie wiem czy kolega pados135 daje propozycję czy sam się pyta. Phillips 5008H to najniższy z tegorocznej serii, obraz ma naprawdę dobry, ale różnica między nim a 6008K wynosi 300zł.

Dzięki, skłaniam się właśnie ku Philipsowi :)
Powiedz mi proszę:
1. Czy ten problem z samoczynnym wyłączaniem został już rozwiązany?
2. Czy przy filmach z pendrive'a wielkość napisów jest ok lub czy da się ją regulować?
3. Czy jest coś co powinienem o nim wiedzieć przed zakupem (probelmy, awarie itp.)?

Z góry dzięki :)
 

hellhammer

New member
Wielkosc napisow da sie regulowac, a awariach nikt Cie nie ustrzeze, bo sa rozne przypadki, 100 osob moze miec niewarayjne a 101 trafi na egzemplarz z awaria.
 

rafoto

New member
Witam, również zastanawiam się nad tym Philipsem i LGkiem. Mam kilka pytań do znawców tematu bo do tej pory miałem Philipsa i z niektórych aspektów nie byłem zadowolony.
Czy ten Philips:
1. Odtwarza format mkv?
2. Odtwarza również filmy z napisami po sieci (np z dysku sieciowego) czy tylko z pendriva?
3. Czytałem, że jest opóźnienie przy przełączaniu kanałów (ok 2s co wkurza) i, że cały interface smart tv jest do bani. Czy to prawda?
W tym Philipsie co miałem do tej pory to faktycznie wszystkie funkcje smart co miał (model 2010) były do bani, albo działało bardzo słabo albo w ogóle dlatego się bardziej skłaniam do LG ale mam obawy co do jakości obrazu.
Będę wdzięczny za obiektywne i rzetelne opinie.

Pozdrawiam
 

ender32

New member
gdybyście mieli te 4 modele uporządkować od najlepszego do najgorszego to
1 philips
2 sony
3 panasonic
4 lg
tak czy inaczej?
 
Do góry