Panas 46py80 czy 42py85

Którego panasa byś wybrał TH-42PY85 czy TH-46PY80


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

pikul

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Od jakiegoś czasu próbuje znaleźć odpowiedź którego wybrać i przyznam że im dłużej czytam tym bardziej nie wiem. Może ktoś coś podpowie czym tak naprawdę się różnią...?Pokój 25m , ale ogląda się w przedziałe 2-4m. Sygnał to PC (głównie) DVD.
 

fagus

New member
Moim skromnym zdaniem...

różnica w codziennym użytkowaniu pomiędzy 80 a 85 to IFC. A ja na swoim 46PY85 nie potrafię nijak dostrzec różnicy pomiędzy włączonym i wyłączonym IFC. Więc jeżeli masz limit kasy to bierz 46 cali py80. Różnica w odbiorze pomiędzy 42 a 46 cali jest naprawdę widoczna.
 

pikul

New member
Dzięki Fagus, od początku byłem zdecydowany na py85, ale chodząc po sklepach nie zauważyłem żadnej różnicy (może należę do tych mało widzących;) ), Dlatego czytając forum pomyślałem sobie żeby zainwestować w coś ciut większego. No może jeszcze ktoś się odezwie.
 

stapoz

New member
Też mam PZ85 i nie widzę żadnej różnicy z/bez IFC - dlatego mam ją włączoną na stałe :) Jeśli masz wybierać 42PZ85 lub 46PZ80 to bierz PZ80.
 

pikul

New member
Wszystko się zgadza, ale po coś w końcu zrobili to IFC. Jak patrzę na sondę to nic mi nie mówi, głosy rozkładają się na pół i dalej jestem w kropce.
 

pikul

New member
No chyba jednak wezmę większy. Jednak mam jeszcze trochę czasu bo tv chcę kupić w połowie stycznia także wszelkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam i dzięki za pomoc
 

Foxxx24

New member
Ja widziałem wiszące koło siebie 42 i 46PY80 i szczerze mówiąc różnica w wielkości jest kosmetyczna,a przy 50PY80 to już inna rozmowa:)
 

pikul

New member
I tu jest problem, gdy byłem z żoną w sklepie to ona powiedziała, że między 46 a 42 nie widzi różnicy. Na 50 to mnie nie będzie stać. Więc znowu szale idą w stronę py85
 

krystos86

New member
Oj i tu sie mylicie roznica jest taka sama miedzy 42 a 46 i miedzy 46 a 50 i wcale ona nie jest kosmetyczna , ja bedac w sklepie od razu widze czy tv jest 42 czy 46 zreszta wystarczy narysowac sobei na scianie obydwa wymiary i te 10 cm na przekatnej to jednak jest roznica . Sam mam 46PY80 i wielkosc jest idealna ogladam z 2,5-4m ,42 jednak bylby ciut za maly:)
 

pikul

New member
Właśnie wróciłem z MM, obok siebie stały 42py800 i 46py80, różnica w wielkości jest jednak zauważalna. Także kwestia co do wielkości to zdecydowanie na + dla py80. Zatem zostaje kwestia techniczna czy warto decydować się na mniejszy tv dla rzekomo lepszej serii py85
 

Foxxx24

New member
pikul


Jeżeli odpowiada Ci różnica między 42,a 46PY80 to zdecydowanie bierz 46" bo obraz będziesz miał taki sam jak w 85tce,a jak już dopłacisz to za coś o co Tobie chodzi,a nie za coś czego działania nie zauważysz.:eek:k:


Pozdrawiam
 

emer

Member
Bez reklam
ogladam z odległości 1.5 - 3.5m
Mam 42PY80 i absolutnie bym nie zmienił na wiekszy ekran ...
Oglądam Cyfre+ z kanałami HD ... sporadycznie jakies DVD
I po co mi oglądac wieksze ziarna i syfiasty obraz SD ? Samobiczowanie ? Dzięki ale nie :)
Nie mówiąc o ciągłym problemie skalowania ...
zoom1 ? paranoja ...
rozszerzac na 16:9 - nie trawie takich zniekształceń ...
wszelkie inne kobinacje - nie mam paska na TVN24
chore to jest ... ogladam 4:3 z paskami czarnymi po bokach ...
Oczywiście obraz SD szans nie ma z dobrym CRT ...

A PY85 oprócz IFC powinien lepiej brzmieć, bo jakies lepsze rozwiązania z głosnikami - to co jest w PY80, to tez krok w tył w porównaniu do mojego starego CRT 100Hz full wypas ... no ale oczywiście jak ktos preferuje słuchanie zewnetrznie to nie jest jego problem.

Ciekawy jestem jednak tego IFC i porównania do PY80 ... cos co sie rusza to masakra na ekranie - nawet HD ...
Nie mówiąc o zielonych duchach ...
Jednym slowem technologie w ogólnie "cieńkich" TV ciągle na tyle niedoskonała że obraz jest dużo gorszy od CRT produkowanych jeszcze gdzies tak 3 lata temu - od tego czasu tam juz chyba nie inwestuje sie w postęp ... wszystko idzie na doskonalenie LCD i plazm ..
 
Ostatnia edycja:

mss

New member
ja mam 42py80 i jak dla mnie wystarczy...ale 46bym wybrał gdybym miał większy pokój, bo obraz jest super...na razie testuję N-kę z 9 kanałami HD, podłączę później cp i cyfrę do niego, ale już bez kanałów HD...

powodzenia w wyborze i zadowolenia z użytkowania ;)
 
Do góry