Pacyfik na HBO - jak z dźwiękiem ?

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam. W poniedziałek premiera mega produkcji, serialu "Pacyfik". Zapowiada się super, tylko jedno mnie nurtuje. Jaki będzie dźwięk na naszym polskim HBO? Będzie 5.1 czy 2.0?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
W stanach zjednoczonych mają 5.1. Teoretycznie tak samo powinno być u nas. Napisałem mejla w tej sprawie do HBO Polska, ale jeszcze nie odpisali.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No i się sprawdził najgorszy sen. Mamy 2.0 co dla filmu wojennego jest kastracją dźwięku! Na szczęście po ustawieniu w amplitunerze na D Pro Logic trochę się da "wycisnąć" i co nieco słychać, ale to nie to samo co oryginalna ścieżka 5.1. Po za tym nie dość, że polskie HBO nie dało nam dobrego dźwięku to podobno jeszcze powycinali kilka minut filmu! Nie ma na początku wypowiedzi prawdziwych żołnierzy tak jak to miało miejsce w Kompanii Braci! Skandal normalnie! Dlaczego płacąc 25 zł dostaje gorszy produkt? :(
 

tomato10

New member
Chętnie bym ten film oglądnął tylko ze nie mam n-ki ?! A faktycznie dźwięk 2,0 to troche porażka jak na tak nowa produkcje i tak renomowany kanał HBO. Czy to normalne na HBO że robią takie numery w innych propozycjach filmowych ?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Czy to normalne na HBO że robią takie numery w innych propozycjach filmowych ?
Tak to normalne na HBO, że jest tylko dźwięk 2.0. Jest w opcjach do wyboru ustawienie angielskiego 5.1, ale jak wiadomo HBO nie nadaje napisów... porażka.

Ale jak wogole? Jak kompania czy gorzej?
Póki co według mnie rewelacji nie ma. Nieco mało wyraziste postacie, nie mogłem zapamiętać twarzy bohaterów. Kilka scen zrobionych na wyrost, smutni chłopcy na plaży, kupę trupów, amerykański patos itd. Technicznie jeśli chodzi o wybuchy, strzały, wymiana ognia itd to prawie jakbyśmy tam byli tylko ten dźwięk... :/
Jak dla mnie 7/10, czekamy na odcinek 2!
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Obejrzałem mkv 720p z DD5.1 jest różnica...
Ale jak masz tylko 2.0 to włącz THX Cinema. Dobrze wymiata a i pozycjonowanie przelatujących kul jest niczego sobie (szczególnie w tej bitwie nad zatoczką) :):)
 
Ostatnia edycja:

zbynio81

Member
dla mnie filmik to lekki zawód. Kompania braci lepsza choć czekam na dalsze odcinki.
Dźwięk HBO HD na N-ce zawsze coś zwala. Nawet JAMES BOND jest w 2.0po POLSKU.
Jednak po włączeniu kina domowego jest różnica prawie jak 5,1 jednak nie tak samo wyraziste i mocno przytłumione.
 

sekret

New member
W Aster to nawet nie DD 2.0 a PCM. Ale da sie słuchać, sama jakośc efektów jest OK i na trybie przestrzennym ampli nawet miło kulki lataja po bokach.

Oczywiście nie ma napisów na HBO HD. DLatgo oglądam na HBO 2, tam sa napisy i przynajmniej nie musze słuchać przeklętego lektora, który pieknie psuje cały film. Jak mozna nadawac na kanale premium film bez napisów tylko z lektorem, pomijajać juz brak DD 5.1. Porazka.

Na stronie C+ na forum jest cały wątek poświęcony DD 5.1. a raczej jgo braku w filmach C+. Wszedzie to samo. Brak poszanowania klienta.
A najlepsze jest to, że rodzime TVN HD pieknie nadaje w DD5.1.

Pozdro
Sekret
 

sekret

New member
A sam film jak kolega wyżej napisał bez rewelacji po dwóch odcinkach stwierdzam. Ale obejrze resztę chociażby dlatego, że fajna tematyka.
 
Do góry