Packard Bell NX69HR - Transkodowanie filmów HD z wykorzystanie CUDA

radek04

New member
Witam.
Poszukuję programu (najlepiej darmowego) do dekodowania filmów mkv Full HD (zmiana bibliotek, ilości klatek referencyjnych itp. w celu odtworzenia na Sharp 830E).
Wcześniej robiłem to na PC (C2D @2.8GHz E4500) programem Handbrake i trwało to ok. 2 godz.
Ten sam film na NX69HR (i5-2430M) programem Handbrake robiłem ok. 10 godz.
W obu przypadkach 4GB RAM i Win 7 64bit.
A myślałem, że nowy procesor sobie lepiej poradzi.

Chcąc wykorzystać potencjał GPU próbowałem to robić programem Media Coder. Ale wykorzystując CPU trwało to długo i często program się zawieszał, a przy wykorzystaniu technologii CUDA w pliku wynikowym miałem tylko dźwięk albo dźwięk z zielonym obrazem (przy podobnych ustawieniach co z CPU).

Pytanie 1. Dlaczego na tym procesorze i5 proces transkodowania trwa wielokrotnie dłużej niż na starym C2D?
Pytanie 2. Jakiego programu użyć, by wykorzystać potencjał nowoczesnych (choć mobilnych) podzespołów laptopa do transkodowania filmów bez błędów, jakie występowały w Media Coder?
 

radek04

New member
Plan zasilania OK, TurboBoost też.
Robię Media Coderem, ale dekoder ustawiłem na Intel Encoder oraz zaznaczyłem GPU. Pokazuje mi w tray'u, że Nvidia pracuje. Ale w programie Media Coder jest symbol procesora. Procek pracuje prawie na 100%.
Czy w takim razie wykorzystywany jest CPU, Intel 3000, czy GT540M? Sam już nie wiem. Ale idzie szybko, bo ok. 30 min transkodowanie trwa.
 
Do góry