ostateczny wybor - prosze o rade

edi28

New member
witam
wiem ze sie powtarzam ale chyba kazdy ma z tym problem co kupic aby byc zadowolonym :). Posiadam AVR 247 i JBL ES80 (prosze nie pisac aby zmienic kolumny bo moim zdanie w kinie jest rewelacja a sluchalem juz wielu konfiguracji - moze nie z najwyzszej polki ale to co mam wypada bardzo dobrze). Mam juz HD 980 i teraz WIELKI PROBLEM HK3490 CZY HK980. Radio dla mnie jest nieistotne ale bardzo podoba mi sie w HK3490 wejscie main in. Stereo ma sluzyc tylko i wylacznie do CD kino bedzie grac przy AVR 247 i ????. Co po prostu lepiej zagra z moimi kolumnami.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak masz w tej chwili podłączony HD980 do ampli?
Jak duże pomieszczenie i jak głośno słuchasz muzyki?
 

edi28

New member
dzieki za odpowiedz
nie podlanczalem do ampli.(chce podlaczyc dopiero z wzmaczniaczem) slucham raczej umiarkowanie rzadko daje bardzo glosno. pomieszczenie male 16 m2.
 

edi28

New member
ok. ale ogolnie ktory z tych dwoch klockow jest lepszy. napalilem sie na osobne stereo (zonka pozwolila) ja lubie sprzecik wiec nie chcialem podlanczac aby nie zrezygnowac z zakupu wzmacniacza :) ale chyba i tak ktorys z tych klockow zagra lepiej niz avr 247 w stereo
 

edi28

New member
a jak z ustawianiem glosnosci przy kinie. jbl es 80 ma podwojne wejscia glosnikowe ktore i tak u mnie sa polaczone mostkiem jak bym od wzmaczniacza poscil drugie kable do frontow to wybuchnie czy nie ??? :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie są podłączone mostkiem czyli masz w tej chwili biwiring?

Nie podłącza się dwóch wzmacniaczy do jednej pary kolumn , bo można coś uwalić :)
 

edi28

New member
sa wlasnie polaczone mostkiem gorne wtyki z dolnymi (a co nie powinny) wiec nie ma roznicy czy kable sa podlaczone do gornych czy dolnych wtykow??? ale jak bedzie gral hk 980 to avr 247 jest wylaczony wiec moc idzie tylko z jednego - glupio mysle???
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
wiem że to moze być problem ale troszke źle podszedłeś do tematu
jak odobne stereo to całe - czyli wzmak z kolumnami - te duze fronty zostaw do stereo a na front do kina kup to samo co masz na tyle(chyba że masz jakieś mikrusy ale podejrzewam że też ES)
wtedy ma to sens - duże fronty w zestawach kina domowego są wyłącznie do słuchania w stereo - w kinie kompletnie nic nie dają a mogą zaburzyć efekty - kino ma to do siebie że każdy kanał jest identyczny i identyczne kolumny powinny być - front owszem może się różnić z racji pasma jakie jest tworzone podczas miksu(podobnie jak dla suba) - na tył i przód nie ingeruje się w pasmo

wiem że to dodatkowy zestaw kolumn ale jak zona zcierpiała dodatkowy klocek to i kolumny przejdą :)

a to najlepsze wyjście
 
Do góry