Ostateczny wybór LED LCD Philips 6008 czy coś innego

desertman

New member
Witajcie,
Poszukuję telewizora mniej więcej ok 47-50 cali, na większy mnie na razie nie stać. Nadszedł czas na ostateczną decyzję. Dużo poczytałem, ale nie wiem czy to nie był błąd, świadom rodzaju i ilości wad na jakie można trafić w obecnie produkowanych telewizorach, wiem jeszcze mniej niż przed pobranymi "naukami".
Priorytety są proste, jakość obrazu i niezawodność. Smart sprawa bardzo drugorzędna. 3D raczej tak, i na pewno pasywne, aktywne sprawdzone na Sharpie LC-50LE750 i niestety oczopląs.
Budżet 3 500 - 3 700.

Do tej pory byłem nastawiony na zakup Philipsa 47PFL6008 i nadal jestem. Wiem że ma wady, smart - mało istotne do netu mam kompa, wolne menu - a kto się w nim grzebie na okrągło, jakoś przeboleję, jestem cierpliwy. Myślałem nad większym 50PFL5008, podobna cena ale matryca 50Hz

Mam pytanie do posiadaczy tego Phila, czy kupili by go ponownie? Czy jakość obrazu rekompensuje te wszelkie wady o których jest głośno.
A może jest jakiś inny LED kandydat w tej kategorii cenowej. Będę wdzięczny za pomoc.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,50 m X 4,70 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 do 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 lub 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z tyłu, rolety załatwiają sprawę
7.Czego oczekujesz od telewizora? Klarownego, ostrego obrazu z naturalnymi kolorami i płynnością obrazu i dobrym poziomem czerni.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? możliwość odtwarzania wielu formatów, głównie mkv, avi, z dysku lub pendiva, matryca 100 Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy polsat (dekoder HD6000), komp kablem HDMI, w planach DLNA
10.Jakie urządzenia ?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? okolo 5, w weekendy więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, dokument
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jeżeli będzie to będzie, jeżeli nie to nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie zamierzam
16.Preferencje co do marki ? brak preferencji, ale raczej nie LG i nie Samsung (uraz z powodu awarii innego sprzętu tej firmy)
17.Preferencje co do wielkości ? od 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? to, że jakość zależy od przypadku, albo się trafi dobry model z równomiernie podświetloną matrycą, albo nie.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? przeważnie wieczory, czasem dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 3500 - 3700
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Pasywne
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Moim skromnym zdaniem lepiej zainteresować się telewizorem firmy Sony KDL-47W805A z pasywnym 3D .
Pozbędziesz się niepotrzebnych "bólów głowy" .:neutral:w przyszłości .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

desertman

New member
Rozważałem taki wybór, tylko że Sony ma matrycę IPS, a ja tv oglądam głównie wieczorami. Może ktoś porównać jakość obrazu w Soniaku i Philpsie.
 

accu

New member
Bez reklam
Rozważałem taki wybór, tylko że Sony ma matrycę IPS, a ja tv oglądam głównie wieczorami. Może ktoś porównać jakość obrazu w Soniaku i Philpsie.

Witam uprzejmie,

Philips też ma matrycę S-IPS:| .
Sony , główna zaleta to bardzo dobra płynność wyświetlanego obrazu , dźwięk dobry , menu działa płynnie .
Philips, zalety to bardzo dobry dźwięk , Ambilight , obraz również dobry , działanie menu mogłoby być szybsze .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

pedeef

New member
Witajcie,
Poszukuję telewizora mniej więcej ok 47-50 cali, na większy mnie na razie nie stać. Nadszedł czas na ostateczną decyzję. Dużo poczytałem, ale nie wiem czy to nie był błąd, świadom rodzaju i ilości wad na jakie można trafić w obecnie produkowanych telewizorach, wiem jeszcze mniej niż przed pobranymi "naukami".
Priorytety są proste, jakość obrazu i niezawodność. Smart sprawa bardzo drugorzędna. 3D raczej tak, i na pewno pasywne, aktywne sprawdzone na Sharpie LC-50LE750 i niestety oczopląs.
Budżet 3 500 - 3 700.

Do tej pory byłem nastawiony na zakup Philipsa 47PFL6008 i nadal jestem. Wiem że ma wady, smart - mało istotne do netu mam kompa, wolne menu - a kto się w nim grzebie na okrągło, jakoś przeboleję, jestem cierpliwy. Myślałem nad większym 50PFL5008, podobna cena ale matryca 50Hz

Mam pytanie do posiadaczy tego Phila, czy kupili by go ponownie? Czy jakość obrazu rekompensuje te wszelkie wady o których jest głośno.
A może jest jakiś inny LED kandydat w tej kategorii cenowej. Będę wdzięczny za pomoc.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,50 m X 4,70 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 do 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 lub 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z tyłu, rolety załatwiają sprawę
7.Czego oczekujesz od telewizora? Klarownego, ostrego obrazu z naturalnymi kolorami i płynnością obrazu i dobrym poziomem czerni.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? możliwość odtwarzania wielu formatów, głównie mkv, avi, z dysku lub pendiva, matryca 100 Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy polsat (dekoder HD6000), komp kablem HDMI, w planach DLNA
10.Jakie urządzenia ?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? okolo 5, w weekendy więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, dokument
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jeżeli będzie to będzie, jeżeli nie to nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie zamierzam
16.Preferencje co do marki ? brak preferencji, ale raczej nie LG i nie Samsung (uraz z powodu awarii innego sprzętu tej firmy)
17.Preferencje co do wielkości ? od 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? to, że jakość zależy od przypadku, albo się trafi dobry model z równomiernie podświetloną matrycą, albo nie.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? przeważnie wieczory, czasem dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 3500 - 3700
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Pasywne

równomierne podświetlenie, matryca 100Hz i optymalna wielkość w Twojej kwocie to Panasonic TX-L50ET60
 

desertman

New member
Witam uprzejmie,

Philips też ma matrycę S-IPS:| .
Sony , główna zaleta to bardzo dobra płynność wyświetlanego obrazu , dźwięk dobry , menu działa płynnie .
Philips, zalety to bardzo dobry dźwięk , Ambilight , obraz również dobry , działanie menu mogłoby być szybsze .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Właśnie, Philips jest ogólnie chwalony za perfekcyjny obraz, a obrywa mu się za smarta, natomiast Sony również chwalony jest za obraz z wyjątkiem poziomu czerni. Skoro taka sama matryca to gdzie jest haczyk, w procesorze obrazu?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Czerń jest niemal identyczna, natomiast ambilight sprawia, ze czerń nawet w środku nocy wydaje się zdecydowanie lepsza (mniejszy kontrast pomiędzy otoczeniem a obrazem).
 

desertman

New member
My tu gadu gadu, a czas na decyzję ucieka. Jak wspomniałem bardziej skłaniam się ku Philipsowi, czy posiadacze tego TV mogą się wypowiedzieć, czy wszelakie wady bardzo utrudniają codzienne użytkowanie Tv, oglądanie filmów, bez nadmiernego używania bajerów?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips jest z ambilighttem, ma lepszy dźwięk bo ma Ambivoox, ma wifi smart screen, Miracast, multiroom, Ma najważniejsze aplikacje.
Ma lepszą czerń i skalowanie.
 

omot

Member
Zanim kupisz philipsa w sklepie internetowym,
to zobacz prosze jak on działą w realu.
Sprawdz czy akceptujesz wolno działajace menu,
czasami wieszajace sie gui.
 
Jeśli tylko ...no przeważnie oglądanie filmów to filipek będzie OK . Ja mam 42PFL6008/k i nie narzekam a wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolony ( odpukać) . Jak wcześniej pewnie czytałeś na forum ....zalety to obraz jak dla mnie perfect ! ....ale trzeba pamiętać o wyłączeniu opcji "motion ..coś tam " bo miałem czasami pikseloze i myślałem że TV jest zepsute :)... dźwięk też super i nawet powiem iż bardzo dobry jak na TV ...czyli w sumie to co najważniejsze w TV . Reszta jak wiadomo szwankuje .....wolne menu / smartTV ...lipa . Mój TV nigdy się sam nie wyłączał i nie zawieszał ...ale ktoś wspominał że były takie przypadki ? .... może nie odznaczono w opcjach samoczynnego wyłączenia TV po pewnym czasie ....ja tak miałem :) . Często u mnie zdarza się iż przy przejściu na inne źródło TV/PC/Kablówka obraz nie może załapać i trzeba ponownie wł/wył TV lub kablówkę :-( ...a parę razy występowały dziwne paski które likwiduje się podobnie ...więc jak widzisz są pewne wady ..... opisałem co widziałem i doznałem wybór należy do ciebie :)
Pozdro!
 

desertman

New member
Wielkie dzięki, konkretna opinia. Philipsa widziałem w jednym sklepie, ale z powodu małej ilości czasu i dosyć opieszałego sprzedawcy nie miałem go jak potestować. Mieszkam na lekkim zad*piu i chyba taniej by mi wyszło zamówić i w razie czego odesłać. Okoliczne sklepy nie oferują tego modelu, do najbliższego mam ze 100 km i dlatego cenie sobie każdą rzetelną poradę w kwestii tego modelu.
 

desertman

New member
Mam ostanie pytanie. Mogę przetestować Philipsa ale z serii PFL5008, jak się ma płynność obsługi menu w tym modelu, czy jest mniej więcej taka sama jak w PFL6008?
 

desertman

New member
Chodziło mi o działanie menu, nie mam możliwości sprawdzenia czy obsługa menu w 6008 jest dla mnie do zaakceptowania, ale mam w 5008. Więc jeżeli menu w obu działa podobnie to będzie to jakiś odnośnik.
 
Do góry