Ostateczny wybor - ampli+kolumny

pw67

New member
Witam

W najblizsza sobote wybieram sie na odsluchy sprzetu.
Bardzo prosze o wskazanie co jeszcze mogłbym wziac pod uwage w wyborze sprzetu.

Zdecydowalem sie na wybor amplitunera + kolumny. Warunki odsluchu to pokoj o wymiarach 16m. Zona slucha duzo radia + aktualne przeboje. Ja natomiast duzo muzyki filmowej, instrumentalnej. Czasami zdarza sie klasyka jak rowniez to co aktualnie jest na topie.

Do odsluchu wybralem
ampli:
1. HK 3490 (chyba ze do mojego pokoju wystarczy HK 3390)
2. Marantz sr5023
3. Yamaha 797
4. Yamaha RS700 ( chyba ze wystarczy model RS500)

KOlumny
1. MA bx5 lub bx2
2.KEF C7 lub c5
3. MA M4

Na jaki sprzet jeszcze zwrocic uwage?

Istotne jest aby przy cichym, sredniocichym sluchaniu byla pelna barwa ( od basu po wysokie). Jesli jest to oczywiscie wykonalne przy w/w sprzecie.

Prosze o sugestie i pomoc w wyborze.

Ja wstepnie jestem za zestawem HK3490 + MA bx5.
 

pw67

New member
Dzisiaj odwiedzilem jedyny sklep ze sprzetem u mnie w miescie i maja Marantza sr5023 w dobrej cenie(chyba). Ale niestety nie moge odsluchac.
Zastanawiam sie czy nie wziac tego ampli.
 

pkomp

New member
marny w pysk...s/n 83dB? tyle to ma radio samochodowe......poszukaj lepiej dobrego wzmacniacza z s/n na poziomie 100dB

wogóle kupiłbym porządny wzmacniacz i oddzielnie tuner - amplitunery generalnie są słabizną....
 
Ostatnia edycja:

pw67

New member
Jestem po odsluchach

Sluchalem wzmacniecze gdyz z ampliutnerow nic nie bylo.

Wzmacniacze: Marantz pm5004, NAD 326Bee, AMC XIA i na deser NAIM ( nie znam dokladnie modelu ale jakis wysoki).

Odsluch odbywal sie w pomieszczeniu ok. 25 m
Najbardziej brzmieniowo podpasowal mi Marantz, minimalnie gorszy w moim odczuciu byl AMC (oczywiscie NAIM zagral najlepiej , ale to poza moim zasiegiem cenowym).

Teraz czas na kolumny w polaczeniu z Marantzem pm5004:

MA BX2 - ladny srodek, delikatna gora, ciut malo basu. Ogolnie bardzo dobre w moim odczuciu. (dobrze zagraly jak na 25m)
EPOS M12i - ciut wiecej basu od BX2, srodek zdecydowanie cofniety. jak dla mnie gorsze od BX2
USHER v601- bardzo dobre w calym zakresie. Wedlug mnie troszke lepsze od BX2.

Do tego momentu zdecydowany bylem na wybor MA BX2 ( usher graly troszke lepiej , ale biorac pod uwage cene to chyba nie doloze tyle PLN do tych glosnikow.

I wtedy mily Pan przyniosl i podlaczyl REGA RS3(podlogowe , ale dosyc male) - i to było to!!!

Swietne brzmienie, dzwiek zdecydowanie ozyl, swietny srodek, bas i wysokie(w dobrym tego slowa znaczeniu). Ogolnie tak mnie sie dzwiek spodobal , ze mam teraz problem.

Marantz zagral bardzo muzykalnie tj. miekko, delikatnie itp.

Na obecna chwile w 90 % zdecydowany jestem na Marantz + Rega RS3.

Teraz pytanie do Was. Na ile gorzej ( czy zauwazalnie gorzej) zagra amplituner Marantz SR5023???
Radio musze miec ze wzgledu na zone.

Nie sluchalem tylko HK - ciekawi mnie czy zagra lepiej/gorzej od Marantza??? Niestety w najbilzszej okolice nie mam gdzie odsluchac HK.
 

pkomp

New member
spoko ale pamiętaj o akustyce co bys nie był zaskoczony że w domu gra jak syf.....

blackninja raczej dobre podstawki(duże) i porządny sub o ile te super firmy potrafią wstawić w ni porządną zwrotnicę.....
 

pw67

New member
Jestem zdecydowany na zestaw Marantz + Rega RS3

Teraz tylko jaki Marantz???
Zastanawiam sie pomiedzy PM5004 , PM6003, a SR5023.

Niestety nie mam mozliwosci odsluchac tych wszytskich modeli na Regach rs3.

Co polecacie??? Wydaje mi sie ze pm6003 powinien zagrac najlepiej.
 

pw67

New member
Jestem po nastepnych odsluchach i wybralem zestaw Marantz pm6003 + Rega RS3.

Dziekuje wszystkim za wszelkie sugestie i pomoc.

Pozdrawiam
 
Do góry