ostateczne starcie Sharp 32D44E czy Toshiba 32R3500

neck

New member
Nadszedł moment wyboru, Sharp 32D44E czy Toshiba 32R3500 100 Hz.
Odległość od tv około 3 metrów. Tv ma być na ścianie. Często oglądany sport na Polsat Sport poprzez platforme cyfrowego polsatu.

Jeśli chodzi o wygląd bardziej podoba mi się Sharp. W Toshibie kusi mnie 100 Hz, w Sharpie czas reakcji 6 ms.
I co tu wybrać???
 
Ostatnia edycja:

mateo2121

New member
Bez reklam
Witam!! jeśli interesuje Ci sport to bierz Sharpa bo ma lepszy czas reakcji. W sporcie to w sumie jedna z najważniejszych funkcji...
 

b3cz

New member
Sam miałem taki dylemat.
Wziąłem oba telewizory do domu i testowałem na kablówce, konsola XBOX360, PS3 - filmy prezentacyjne firmy Sony z mistrzostw świata w piłce nożnej i wybrałem Sharpa. Wypada lepiej od Toshiby i kosztuje mniej.
Pozdro
 

banjo

New member
witam. Potrafie zrozumieć że sharp jest lepszy od toshiby,ale chyba nie ten model sharpa. Wg. mnie jest troche technologicznie za słaby w porównaniu z tą toshibą. Co z tego że sharp ma 6ms.czas reakcji???? jak toshiba ma 100hz gdzie czas reakcji w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia.system 100hz załatwia cała sprawe.2 sprawa skalery w obydwu tv -widziałem tego sharpa w akcji z kablówką i z tą toshibą generalnie przegrywa. Umiejętność odszumiania, oczyszczania obrazu jest zdecydowanie po stronie toshiby.Tam jescze ktoś wcześniej pisał ze jezeli tv do sportu to zdecydowanie sharp,bo ma 6ms. . wystarczy wziąsc broszure toshiby i sprawdzić,że 32R3500 jest dedykowany do sportu właśnie ze względu na 100hz. moim zdaniem ten sharp jest fajnym tv,ale nie jest rywalem dla tej toshiby. I tu nawet 6ms za dużo nie pomoże. toshiba ma 8ms, ale co to ma za znaczenie jak obraz i tak jest płynniejszy z wiadomych względów. sharp to dobry tv,ale pytanie było co lepsze do sportu. A tu toshiba jest poprostu lepsza. pozdrawiam.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ale dochodzą jeszcze takie rzeczy jak kontrast, poziom czerni i kolory a tu moim zdaniem toshiba leży przy sharpie i kwiczy. Ale z tym co napiałeś o skalerach i przetwarzaniu obrazu całkowicie się z Tobą zgadzam - toshiby ogólnie grają w sd jak chyba żadne inne lcd. Jednym słowem te dwa lcd są tak różne że jednemu spasuje jeden a komuś innemu drugi. Toshiba do sd i sportu a sharp do hd.
 

banjo

New member
Moge sie z tym jedynie zgodzić. Ale coś w tym jest że toshiby w sd grają super,a omawiana seria R w sd gra naprawde pięknie. w toshibach są skalery DCDi Faroudja, a firma ta należy do światowych liderów w obróbce obrazu.i chyba w tym tkwi diabeł... Nawet Denon stosuje to w swoich odtwarzaczach dvd ,a oni byle czego u siebie nie montują. W pełni sie zgadzam ze stwierdzeniem toshiba do sd i sportu. Sharp to świetna marka, ale są lepsze i gorsze modele.
 
Do góry