Orange światłowód vs UPC Horizon_Jakość TV

_bartollo

New member
Witam,

Zakupiłem pakiet Orange Love, korzystając z możliwości montażu instalacji światłowodowej do mieszkania - internet 300Mbit/s, TV z pakietem Canal+ - cenowo oferta korzystniejsza niż UPC które mam do tej pory (Horizon z nagrywarką, internet 60Mbit, C+).

Od kilku dni testowałem produkt Orange, ale jednak myślę nad wypowiedzeniem umowy (korzystając z 14 dniowego okresu próbnego).

Internet światłowodowy działa u mnie super - ciągły transfer ok. 320 niezależnie od pory dnia, dobre Pingi na serwerach do gier - jednym słowem zero problemów o których się naczytałem...

Natomiast absolutnie nie zadowala mnie jakość TV Orange!

Na dekoderze Horizon obraz jest zdecydowanie bardziej ostry i ma więcej szczegółów, porównanie tych samych kanałów czy to HD czy SD wypada zdecydowanie na korzyść Horizona.

TV na dekoderze Orange (Samsung ICU100) jest mniej szczegółowa, obraz jest delikatnie zamglony (jak po filtrze wygładzającym), na szybkim ruchu gdzieniegdzie widać że kompresja obrazu "łapie" delikatne pikselowanie, wszystko wygląda mniej więcej jak filmy z internetu w starym kodeku DivX :(
Dodam że obraz wyświetlam na TV Samsung 65 MU6100 - bardzo liczyłem, że takie połączenie wraz z dekoderem Samsung 4K pozwoli na jakiś skok jakościowy ale niestety jest to duży krok w tył... Nawet kanał 4K w Orange jest jakościowo porównywalny z HD w UPC!!

Czy ktoś kto ma Orange TV i wie cokolwiek na temat możliwości poprawy jakości np kosztem podniesienia transferu potrzebnego na streaming TV? Chętnie bym został z Orange Love ale napewno nie z takim słabym jakościowo obrazem TV...
 
Do góry