Orange Love brak ostrości/kolorów

silnor3ki

New member
Witam
Mam taki problem, z którym nie potrafi sobie poradzić nikt w Orange (co mnie nie dziwi w sumie:)
Może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć tutaj
Otóż przeszedłem niedawno z Orange Love z internetem ze stacjonarnego telefonu gdzie TV szło przez talerz satelitarny do dekodera, na Orange Love z internetem światłowodowym gdzie sygnał przekazywany jest przez modem WiFi do dekodera i do TV poprzez HDMI.
Pan monter pociągnął światłowód, wszytko podłączone, dekoder odpalił i bum, kiszka, od razu zauważyłem ze coś jest nie halo z obrazem, brak ostrości i kolory mdłe w porównaniu do starego systemu na talerzu. No ale pan nie wie o co chodzi, mówi ze nie w jego kwestii. ok myślę, ustawienia TV pewnie bo sprzęt nowszy. Ale... miałem oba dekodery działające jeszcze przez kilka dni zanim przełączyli na stałe. I oba równolegle podpięte przez kable HDMi do TV. Przełączałem sobie tylko źródło i dramat. Obraz na starym ostry i kolorowy, żywy, na nowym rozmyty lekko i blady (zaznaczam ze nic nie grzebałem w ustawieniach TV ani dekodera przy tym teście na początku)
Później oczywiście sprawdzałem ustawiania TV oraz dekodera, po dzień dzisiejszy nie doszedłem do tego co jest nie halo. Wymieniłem juz dekoder w Orange z Samsunga ICU100 na Sagemcom IWU200 i później spowrotem na Samsunga i nic to nie dało. Pracownicy z infolinii oraz pomocy technicznej Orange twierdzą ze wszystko jest ok po ich stronie i oczywiście wmawiają mi zebym skontaktował się z producentem telewizora :) nie dociera do nich argumentacja podłączonych obydwu dekoderów starego i nowego równolegle i zmiana źródła sygnału pomiędzy nimi gdzie widać wtedy róznicę diametralną- jakbym gadał do ściany ;)
TV Samsunga 4K z matrycą 120Hz więc tutaj nie ma mowy o żadnym niewyraźnym obrazie :) (filmy z Bluray, filmy w 4K idą jak należy, obraz brzytwa)
Czy ktoś wie moze w czym rzecz i jest w stanie pomóc ?
z góry dziękuję
 
Do góry