OPTOMA hd600x - problem

CuoreRosso

New member
Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem tego projektora. Wyświetlone 120h. Przy 100h zauważyłem, że w obrazie pojawił się czarny punkcik (wielkości piksela). Obecnie tych punkcików jest około 10. Ale co gorsza, pojawiły się również trzy jasno świecące punkty (jeden wielkości 3 pikseli). Proj wisi ok. 50 cm pod sufitem w salonie. Jakieś pomysły co jest przyczyną tego stanu? Najpierw myślałem, że odrobinka kurzu mogła się dostać do środka, ale to było na początku. Przy obecnym stanie myślę, że coś jest nie halo z tym sprzętem. Może uszkodzony chip?
Wypełniłem już formularz zgłoszeniowy na polskiej witrynie Optomy i czekam na rozwój wypadków. Będę informował o sprawie na bieżąco. Ktoś już się spotkał z taką sytuacją?
 

mexik

New member
Mysle nad zmiana projektora a mam epsona tw700 i dziale bez zarzutu. Kiedys mialem odptome hd65 ale widzialem efekt teczy wiec oddalem ale obraz byl super. Jak tam Ty to widzisz hf600x ten model ma color wheel x6 a hd65 x4 wiec roznica podobno duza?
 

CuoreRosso

New member
hd600x ma sześciosegmentowe koło kręcące się 4 razy na sekundę. Efektu tęczy nie zauważyłem ani ja ani nikt z około 20 osób, które miałem okazję gościć.

Minęły już 36 godziny od mojego zgłoszenia do serwisu Optomy. Oprócz e-maila potwierdzającego przyjęcie zgłoszenia (wraz z informacją, że max. w ciągu 48h skontaktują się ze mną) na razie cisza.

Po kolejnych 10 godzinach pracy, są już 4 świecące punkciki.
 

CuoreRosso

New member
Wziąłem sprawy w swoje ręce :wink:.
Zadzwoniłem do serwisu Optoma i opisałem problem. Wyrok: najprawdopodobniej uszkodzony chip DMD. Nie odbędzie się bez wysyłania proja do serwisu. Na szczęście opłacą kuriera w obie strony.
 

CuoreRosso

New member
Tak właśnie wygladają te "dead pixels", które w przypadku DLP oznaczają uszkodzony chip. Dzisiaj projektor jedzie do serwisu :cry:
 

Attachments

  • IMG_0027.jpg
    IMG_0027.jpg
    349 KB · Wyś: 136
  • IMG_0034.jpg
    IMG_0034.jpg
    389,9 KB · Wyś: 184

CuoreRosso

New member
A jak już załączam foty to pokażę trochę więcej...
 

Attachments

  • IMG_0017.jpg
    IMG_0017.jpg
    906 KB · Wyś: 85
  • IMG_0018.jpg
    IMG_0018.jpg
    643,2 KB · Wyś: 104
  • IMG_0020.jpg
    IMG_0020.jpg
    909,6 KB · Wyś: 147
  • IMG_0021.jpg
    IMG_0021.jpg
    770,7 KB · Wyś: 277
  • IMG_0023.jpg
    IMG_0023.jpg
    689,2 KB · Wyś: 186
  • IMG_0033.jpg
    IMG_0033.jpg
    579,5 KB · Wyś: 222
  • IMG_0034.jpg
    IMG_0034.jpg
    389,9 KB · Wyś: 142

piotr10

New member
Bez reklam
Zrobiłem tak jak user valdi74, tylko, że listwy i bordery mają 5cm i to w zupełności wystarcza.
Ekran trochę się pofalował, ale to pewni moja wina.
Opis masz tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...ji/68832-wersal-hd210-16-9-panorama-92-a.html

Wracając do tematu to dzisiaj projektor wróci już do mnie. Musieli ściągnąć chip z UK i zeszło im prawie dwa tygodnie. Stęskniłem się za nim...

Super sprawa:)
Mam jeszcze pytanko , jak się ogląda obraz w dzień? zasłaniasz okna, czy w miarę dobrze jest bez zasłon?
Na zdjęciach widzę, że nie są okna zasłonięte.
 

CuoreRosso

New member
Jak dzień słoneczny to zasłonki jadą w dół. Jak pochmurno, jest ok.
hd600x należy do tych ciemniejszych - 1600 ANSI lumenów. Myślę, że powyżej 2300 - 2400 można śmigać i w dzień (oczywiście tak do 120 cali). Pytanie tylko co wieczorem. Tym bardziej, że większość z nas ma jasny sufit i ściany. Musi chyba dawać po oczach.... Tak sądzę...
 
Do góry