Optoma HD27 - gaśnie na kilka sekund podczas projekcji

ziele_37

New member
Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z projektorem Optoma HD27.
W czasie użytkowania zdarzają się co jakiś czas dosłownie sekundowe przerwy w projekcji. Wygląda to tak jakby ktoś odłączył kabel HDMI i od razu po podłączył z powrotem Obraz i dźwięk znikają na kilka sekund ( projektor się nie wyłącza, wygląda to jakby gasła lampa ale też nie do końca bo jakieś światło się stamtąd wydostaje ), po czym dźwięk wraca od razu a obraz po chwili kręcenia się tego kółeczka od ładowania.
Nie dzieje się to w równych odstępach czasu. Na początku, po około godzinie nie dzieje się to wcale bądź tylko raz. Potem zdarza się to coraz częściej, czasami kilka razy w ciągu godziny.
Na początku myślałem że to wina kabla ( używam Prolink 20 lub 25 metrów ).
Kupiłem drugi, działo się dalej to samo. Kabel oddałem i zostałem przy starym.
Projektor podpięty jest do amplitunera Onkyo TX-NR686.
Projektor najczęściej używany do oglądania filmów z PC, odtwarzacza blue-ray i tunera TV. Niezależnie od źródła zawsze dzieje się to samo.

Projektor kupiony nieco ponad trzy lata temu w holenderskim Media Markcie.
Na liczniku w tym momencie:
tryb jasny - 8 godzin
tryb Eko - 47 godzin
tryb Dynamic - 1250 godzin
Total - 1305 godzin
 

ziele_37

New member
W ampli mam podpięty TV do wyjścia MAIN a projektor do SUB. Do tej pory miałem ustawione w opcjach wyjście HDMI na MAIN + SUB. Jeżeli zmienię na samo SUB to też wszystko działa elegancko, nie muszę za każdym razem odpinać przewodu HDMI z ampli jak chce oglądać projektor.
 
Do góry