OPTOMA HD26 i okulary DLP-LINK

majes89

New member
witam, jestem posiadaczem optomy hd26, kupiłem okulary uniwersalne 3D DLP LINk lecz za cholere nie moge ich zsynchronizowac z projektorem, oryginalne okulary sa kosmicznie drogie. Jakakolwiek pomoc? Obrazy są ładnie nalozone na siebie lecz ten obraz sie niby na chwile zsynchronizuje i znowu przeskakuje
 

majes89

New member
dzięki wam bardzo pomogło :)

teraz pytanie kumpel ma acer h5370BD i za cholere nie umiemy tam włączyć 3D, co prawda film jest side by side tak wybieramy w projektorze ale obraz sie nie "złącza", jakies pomysly ?
 

fixxxer1

New member
witam, jestem posiadaczem optomy hd26, kupiłem okulary uniwersalne 3D DLP LINk lecz za cholere nie moge ich zsynchronizowac z projektorem, oryginalne okulary sa kosmicznie drogie. Jakakolwiek pomoc? Obrazy są ładnie nalozone na siebie lecz ten obraz sie niby na chwile zsynchronizuje i znowu przeskakuje
Możesz podać model tych okularów?
 

AndreS93

New member
wątpię by kolega odpisał na post z przed 5 miesięcy - to ja odpowiem. Z tanich okularów w technologi 3D DLP Link polecane są Sainsonic Zodiac. O wiele tańsze od oryginalnych od Optomy, a działają dobrze.
 

tokarskim82

New member
wątpię by kolega odpisał na post z przed 5 miesięcy - to ja odpowiem. Z tanich okularów w technologi 3D DLP Link polecane są Sainsonic Zodiac. O wiele tańsze od oryginalnych od Optomy, a działają dobrze.

Korzystałem u kumpla ostatnio i potwierdzam. Elegancja w wykonaniu i fakt, że tańsze, nie znaczy, że gorsze. Też polecam.
 

fixxxer1

New member
Dobra Panowie, mam teraz zagwozdkę. Kupiłem tańsze okulary niż polecane przez Was Sainsonic, a mianowicie PerGear G15 (35Euro za 4szt. na Aliexpress) i za cholerę nie mogę tego zgrać z Optomą HD26.
Uruchamiam w niej DLP Link, dodatkowo w opcjach typ obrazu z auto na side by side, uruchamiam poprzez X360 na YouTube film z sbs, okulary co kilka sekund migają diodą (czyli że połączone) i du**, nie widać obrazu w 3D.
Widać na ekranie dwa oddzielne obrazy, po włączeniu okularów obraz lekko ciemnieje i nic więcej.
Sygnał z X360 mam puszczony przez rozdzielacz:
HDMI 3 Input 1 Output Switch Hub Switcher Splitter Box Port for HDTV 1080p PS3 | eBay
(rozwiązanie chwilowe, czekam na inny) do ampli Yamaha RX-V563.
Nie próbowałem bezpośredniego połączenia X360 z projektorem, ale wątpie czy może to być rozwiązaniem problemu.
Co może być nie tak?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Podłącz bezpośrednio kabelkiem od źródła do projektora a następnie uruchom film w 3d, a dopiero później włącz projektor oraz włącz funkcję side by side. Jeśli to nie działa to może być:
- źródło,
- kabel hdmi,
- lub po prostu okulary niekompatybilne z twoim projektorem...
 

fixxxer1

New member
Przeglądałem trochę neta i jest opcja włączenia 3D w samym Xboxie, a przynajmniej była, bo u mnie tego nie ma. Może po jakiejś aktualizacji zniknęła i teraz włącza się domyślnie?
Ściągnąłem jakieś demo 3d sbs i uruchomiłem na Xtreamerze - jest dobrze, ale spodziewałem się lepszego efektu.
Na X360 odpaliłem Gears of War 3, które obsługuje obraz 3d. W opcjach można go włączyć i zmieniać siłę efektu. Jednak ten efekt jest strasznie kiepski, męczą się oczy po dłuższej chwili. Przy szybkim obrocie postaci jest jakby ghosting(?), ciężko mi to nazwać, ale nie byłem zadowolony z efektu. Natomiast po włączeniu Call of Duty Black Ops nie mogę uruchomić opcji 3d bo jest "wyszarzona".
Podsumowując - na filmach okulary są ok, na X360 nie, choć to wszystko wymaga lepszych testów w weekend.
Jeśli ktoś użytkuje X360 z okularami 3d, to może się podzielić wrażeniami.
 
Do góry