Optoma HD26/141x vs BenQ W1070

mat_

New member
Zamierzam kupić projektor do 3000zl, sklep projektor.pl zaproponował mi optomę hd26 lub hd141x, jednak gdy przeszukuję internet wszędzie pojawia się BenQ W1070, który zbiera świetne opinie. Sklepy w moim mieście, które mają Optomę nie mają BenQ i odwrotnie, dlatego nie mam możliwości bezpośredniego ich porównania.
Warunki projekcji:
- pokój zaciemniony, ściany jasne
- odległość projektora od ekranu ok. 3,6m
- odległość widza od ekranu ok. 4,1m
- ekran, tutaj też mam duże wątpliwości, myślę, że najpierw spróbuję wymalować go Tikkurila feelings interior paint g499 z czarną ramką, jeśli to nie będzie satysfakcjonujące pomyślę nad screen goo lub ekranem, projektor.pl zaproponował mi Ekran Econo Manual 240x135 Matt White.

Proszę o pomoc w wyborze projektora, porady dotyczące ekranu też są mile widziane
 

SCG

New member
Uprzedzam że nie jestem znawcą, stojąc przed podobnym dylematem i po przeczytaniu masy postów wybrałem Benq jako pierwszy projektor. ;) Wydaje się po prostu lepszy a jedyne zastrzeżenie jakie ludzie mają to głośność. Aktualnie stoi obok mnie podczas projekcji, szum słyszę praktycznie tylko przy ciszy, gdy cokolwiek się dzieje szum jest niesłyszalny/niezauważalny.
 
Do góry