Optoma HD20 czy Benqu W600?

paulo2009

New member
Witam,

Dużo czytałem o owych projektorach ale wciąż nie jestem zdecydowany który wybrać... i przed zakupem chciałbym poznać opinie użytkowników tychże urządzeń, być może są tu jacyś?..

To byłby mój pierwszy projektor i zastanawiam się czy jest seans wydawania od razu tak dużej kasy?
Różnica w cenie jest duża bo aż 1300zł i zastanawiam się czy warto wydać te dodatkowe pieniądze?.

Odtwarzacz jaki posiadam to samsung ht-bd1250
Projektor ma służyć do oglądania filmów oraz grania w gry. Długość pokoju w którym byłby projektor to 3m lub 6m zależy czy byłbym z nim u mnie czy u dziewczyny.

Który jest bardziej opłacalny w stosunku cena/jakość?
 

KamilosWEST

New member
Witam!
Optome HD20 mogę Ci z czystym sercem polecić. Też na początku się bałem, bo to był mój pierwszy projekor ale wybór był słuszny. Przy dobrych ustawieniach można uzyskać naprawdę świetny obraz. Oglądałem głownie filmy 720p ale zdarzały się również 1080p, na wszystkich znajomych zrobiło to spore wrażenie. Niestety z powodu problemów finansowych muszę rozstać się z Optomką i mam ją właśnie na sprzedaż. Polecam bo naprawdę warto :)
 

cezar1972

New member
Jak masz taki dylemat to na początek zastanów się nad Optomą HD600X.
To jeden z najlepszych budżetowych projektorów HD Ready (720p) na rynku. Porównywałem z BenQ i 3M w identycznych warunkach (własny pokój). Poza tym miałem okazję oglądać obraz z Panasonica, Epsona i Acera. W cenie do 2000-2300 PLN wybrałbym właśnie tą Optomę.
 

tomatow

New member
Zdecydowanie bardziej będziesz zadowolony z Optomy. Udane kolory, prawie niewidoczna tęcza (a uwierz mi jestem tutaj bardzo przewrażliwiony) i duży obraz jak na DLP.

Natomiast ja na Twoim miejscu pomyślałbym o Epsonie EMP-TW700 i Panasonicu PT-AX200. Możliwości nieporównywalnie większe - duży zoom, lens shift, cichutka praca i naprawdę świetny obraz. Jedyne co "tracisz" to rozdzielczość, ale ja uważam, że porządne HD Ready naprawdę daje radę.

Ktoś Ci zaraz pewnie powie, że epson i panasonic to stare modele i w ogóle paskudne, bo jest trylion nowych. Jest jakiś powód, dla którego są na rynku już dwa lata i ciągle się sprzedają ;)
 

pa3

New member
Bez reklam
albo: ktoś rozpaczliwie stara się pozbyć ich ze stanu :cool:
dokładnie :eek:k:

Polecam dowiedzieć się u dystrybutora Optomy lub Viviteka czy gwarancja jest ważna na terenie europy, na Amazon.uk widziałem nówkę Optomę HD20 za ok 2800 zł (u nas 800 zł drożej) oraz Vivitek H1080 w cenie 3100 zł (ceneo pokazuje 4k zł - woow).
Za towar kupiony powyżej 130 zł przesyłka do polski jest Gratis, baaardzo się opłąca, tylko właśnie jak z tą gwarancją?
 

HubiiDubii

New member
Ja również opowiem się po stronie Optomy model HD20 przesiadłem się na nią z Epsona EMP-TW700 sprzęt również dobry ale ustępuje Optomie pod względem kolorystyki (mniej żywa) i kulturą pracy Optoma jest nieco cichsza niby nic a jednak różnica spora w szczególności jak ma się projektor zaraz za głową :], Optoma natomiast ma trochę dłuższy czas chłodzenia po zakończonym seansie ale to akurat mi nie przeszkadza :]
 

bls23

New member
dokładnie :eek:k:

Polecam dowiedzieć się u dystrybutora Optomy lub Viviteka czy gwarancja jest ważna na terenie europy, na Amazon.uk widziałem nówkę Optomę HD20 za ok 2800 zł (u nas 800 zł drożej) oraz Vivitek H1080 w cenie 3100 zł (ceneo pokazuje 4k zł - woow).
Za towar kupiony powyżej 130 zł przesyłka do polski jest Gratis, baaardzo się opłąca, tylko właśnie jak z tą gwarancją?
Masz racje, mocno nie potanialo: Porównaj ceny dla: vivitek h1080

Ponadto z tego co wiem Amazon ma tez darmowa wysylke do PL: Kupujesz w Amazon? W Polsce i innych krajach Europy dostawa za darmo - Webhosting.pl

co do optomy: http://zebre.pl/porownaj-ceny/optoma hd20 wychodzi jakies 500-600 pln drozej teraz
 

paulo2009

New member
Przepraszam że tu piszę ale nie mogę utworzyć nowego tematu.

Od prawie 2 lat mam w600 i ostatnio pojawił się z nim problem (11.11).
W sobotę pokazały się 3 bad pixele (białe) i 2 czarne.
Czy obejmuję to gwarancja benq'a?

Nie mogę znaleźć informacji ile normalnie ma benq gwarancji, ktoś się może orientuje czy rok czy dwa?

Jeśli nie byłoby to na gwarancji jaki koszt byłby naprawy? Bo strasznie to rozprasza podczas oglądania.
Pozdrawiam
 
Do góry