Optoma HD141x vs EPSON EH-TW5200

Jacgues

New member
Witajcie,
Zakupiłem HD141x i niestety bardzo irytuje mnie efekt tęczy. Kultura pracy mogłaby być lepsza.
Chciałbym go zwrócić i dopłacić do BENQ W1070 (czy efekt tęczy będzie mniejszy?) lub Epsona TW5200 w technologii 3LCD.

Czy jakość obrazu w tym Epsonie będzie wyraźnie gorsza niż w Optomie?
Czy ogólna jakość obrazu będzie lepsza czy gorsza? Zdaję sobie sprawę, że obie te technologie cechują różne zalety i wady. Czy Epson sprawdzi się w grach?

Jak można zminimalizować efekt tęczy? Czy ekran ma na to wpływ ? (obecnie używam ściany z jasną, trójwymiarową tapetą)
 

Jacgues

New member
Nie żartuję. To rozwiązanie tymczasowe.

Czy na odpowiednim ekranie efekt teczy bedzie mniej zauwazalny? Brac tego epsona, czy Benq 1070 nie powinno az tak irytowac pod tym wzgledem?
 

Jacgues

New member
W W1070 koło kolorów podobno kręci się szybciej - czy zatem można się spodziewać mniejszego efektu tęczy?
 

Kubuś2

New member
Szukaj czegoś z 6 kolorowym kołem , np Benq W 1400 , 1300.
Miałem 1400 , bardzo dobra maszyna . Polecam .
 

Jacgues

New member
Oba są poza moim budżetem, choć nad W1300 możnaby się jeszcze zastanowić...

Czy 6-cio kolorowe koło eliminuje efekt tęczy?
 

rafalostry

New member
witam, tez mam optome 141 i ten efekt teczy jak dla mnie jest bardzo widoczny, co dziwne oglądając programy telewizyjne z dekodera efekt tęczy prawie nie występuje, ale juz full hd filmy tęcze widzę często . Szczerze mówiąc już nawet się przyzwyczaiłem ze czasem jest tęcza gdzieś na ekranie. Może mi się tylko wydaje ale jak włączę dynamic black to jest mniej tęczy.
 

naju

New member
ciekawostka dowiedziałem sie ktore modele projektorów maja koło kolorów x6 aby eliminować tęczę oto one :
benq w1070
optoma hd 30
hd 36
hd151x
hd161x
hd50

czy ktoś zna kolejne modele z kołem x 6 ?
 

rafalostry

New member
Po uplywie tygodnia i ogladnieciu ok 25 godzin na optomie 141 juz nawet nie zwracam uwagę na tęczę , nie jest to cos mega uciążliwe dla mnie , wielkość i piękny ostry obraz rekompensuje mi czasami występująca tęcza.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
tu nie chodzi o to czy x 6 , czy razy 4, ot oko ludzkie jest bardzo wrazliwe. Owszem - 6 x jest bardziej przyjazne, ale to nie znaczy, ze efektu teczy nie bedzie, Zreszta to zalezy od producenta sprzetu, na jednym projektorze z kolem x 4 mozesz nie widziec teczy, a u innego x 6 mozesz zauwazac
 
Do góry