Optoma hd141x nie działająca lampa

xkotx87

New member
Witam serdecznie.
Mam mały a w sumie to duży problem ze swoim projektorem Optoma HD141x. Mianowicie jakieś kilka dni temu zauważyłem ze obraz wyświetlany z projektora po lewej stronie jest trochę węższy niż z prawej. Pierwszym pomysłem jak przyszedł mi do głowy ( do teraz go żałuje ;)) ze moze to wina lampy i ze moze nie jest dobrze włożona i dlatego tak sie dzieje ( projektor kupiłem używany ) Po czym wyciągnąłem lampę włożyłem spowrotem i było trochę lepiej ale nie w 100% wiec wyciągnąłem ja jeszcze raz i ponownie włożyłem . Niestety za drugim razem lampa juz sie nie zaświeciła. Pomyślałem ze pewnie ja uszkodziłem lecz ku memu zdziwieniu żarówka wyglada idealnie ( nic nie jest zerwane ani przypalone) wiec pomyślałem ze to moze mieć coś wspólnego z brakiem zasilania ale po sprawdzeniu styków kabla jak i drucika żarówki probówka zaświeciła sie w obu przypadkach.
Teraz juz zdesperowany bez pomysłów mam nadzieje ze znajdzie sie ktoś na tym forum kto mógłby mi podpowiedzieć gdzie tki problem. Za odpowiedz z góry dziękuje i pozdrawiam

PS Niestety nie mogę wrzucić linku ze zdjęciami lampy ponieważ nie mam jeszcze napisanych pięciu postów lecz jak by ktoś potrzebował mogę podesłać ma maila ect.
 
Do góry