Optoma hd141X Coś w kształcie litery S na ekranie

crash555

New member
Witam, Odpaliłem dzisiaj projektor i pojawiła mi się skaza na ekranie, taka zakrzywiona linia dygocząca przez cały ekran. Dodał bym zdjęcie ale w sumie nie wiem jak, link w
zamienia mi na ******
Lampa od nowości ma 2048 godzin na liczniku, projektor ma 1,5 roku. Czarny scenariusz to może coś z lampą, żarnik czy coś w ten deseń. A drugi chyba bardziej prawdopodobny to że do środka dostał się włos i dygocze pod wpływem wentylatora. Jak przeczyścić projektor bez utraty gwarancji, przedmuchać go sprężonym powietrzem ?
 

crash555

New member
Temat do zamknięcia.

Przyczyną była na 100% kocia sierść, na wyłączonym projektorze przedmuchałem sprężonym powietrzem i ekran jest już wolny od skaz :)
Mam 3 koty i kocie sierść jest wszędzie, ale nie spodziewałem się jej pod sufitem.

Trzeba jakoś zabezpieczyć projektor na przyszłość. Czytałem ze istnieje możliwość dołożenia opcjonalnego filtru, ale gdzie je dostać ?
 

bokciu

Banned
Temat do zamknięcia.

Przyczyną była na 100% kocia sierść, na wyłączonym projektorze przedmuchałem sprężonym powietrzem i ekran jest już wolny od skaz :)
Mam 3 koty i kocie sierść jest wszędzie, ale nie spodziewałem się jej pod sufitem.

Trzeba jakoś zabezpieczyć projektor na przyszłość. Czytałem ze istnieje możliwość dołożenia opcjonalnego filtru, ale gdzie je dostać ?

Jest zdecydowanie prostszy sposób - pozbyć się sierściuchów ;)
 
Do góry