Optoma HD 33 czy Epson EH-TW 6000

jeanaxel

New member
Witam! Który z wymienionych w temacie projektorów byście kupili? Ewentualnie napiszcie wady i zalety tych projektorów. Odległość od ekranu 3 do 3,40 metra...okno od strony południowej....pokój 20 m2....zależy mi na bardzo dobrej jakości filmów Full HD i 3D z BD, kanałów HD z TV "N" oraz do grania na konsolach....Na projektorze będą głównie oglądane filmy, koncerty, mecze i czasami odpalę jakąś gierkę....ewentualnie jaki ekran do tego projektora bo kompletnie się na tym nie znam?Ekran najlepiej rozwijany bo za ekranem są meble i TV. Pozdrawiam
 

pa3

New member
Bez reklam
Mój post z innego tematu, powinno się przydać:

2D - Optoma posiada głębszą czerń, jedynie w całkowicie ciemnych scenach przewagę zdobywa Epson dzięki automatycznej przesłonie.

3D - tutaj ponownie HD33 dominuję dzięki stabilnym, bardziej wyrafinowanym scenom, oraz mniejszym efektem migotania obrazu. Ponadto jest wyższy kontrast, a co za tym idzie większa głębia.
 

jeanaxel

New member
Czy porównywałeś te dwa projektory?czy jest więcej osób co ma podobne zdanie że optoma HD33 jest lepszym projektorem od epsona tw6000?....do takiego zastosowania jak napisałem wyżej
 

edyp

New member
Witam,
Mam taki sam problem, przygotowywanie pomieszczenia do KD na poddaszu powoli dobiega końca i trzeba zacząć się rozględać za projektorem. Ponieważ też bym chciał mieć możliwość oglądania w 3D (raczej doświadczalnie i z ciekawości) moje pierwsze typy padły na Epsona tw5900/6000 lub Optomę HD300X/33. Niestety jakoś mało się o tych projektorach mówi. Ponieważ moje kino będzie na poddaszu ograniczeniem są skosy, więc wielkość ekranu to około 100-110", no chyba żeby ekran zaczynał się nisko nad podłogą to max 130", ale to raczej nie wchodzi w grę. Który z tych projektorów oferuje lepszą jakość obrazu?
Pozdrawiam
 

jeanaxel

New member
Optoma HD 33, Epson EH-TW 6000 czy jest na rynku jakaś tańsza konkurencja tych projektorów które wyświetlają obraz full HD i 3d???bo te na razie trzymają cenę ponad 6 tysięcy
 

djtrebor

New member
Powiem tak siedziałem porównywałem i wygrała optoma hd33 ,obraz bardzo dobry w 2d słabsza czern 3 d bardzo fajnie. Nie ma prawie efektu tęczy, ja nie zauważyłem w przeciwieństwie do optoma GT 950 bo taki też testowałem . Przy efekcie 3 d bardzo fajnie się optoma hd 33 spisuje. Na początku byłem bardzo nastawiony na Epsona EH-TW 6000 W lecz po teście z gierkami na Ps-3 w 3d stwierdziłem że bezprzewodowy przekaz jest może ok do filmów ale do gierek jeszcze jest za wolny. Tak żę wygrał w teście optoma hd33 i taki postanowiłem kupić.
 

sebol81

New member
Vaderus, zwróć uwagę że w tamtym serwisie nawet projektory kosztujące 40 tyś zł wyniki mają takie sobie :)
Ja też ostatnio postanowiłem, że w najbliższym czasie zamienię moją wysłużoną plazmę na projektor.
Wstępnie skłaniam się między tymi dwoma egzemplarzami. Generalnie na ten moment nie ma innych ciekawych alternatyw jeśli chodzi o FullHD i 3D. Z jednej strony Epson i technologia 3LCD, z drugiej Optoma w technologii DLP. Na papierze ciekawiej prezentuje się Epson.

DLP (Optoma) vs 3LCD (Epson):
http://www.youtube.com/watch?v=zynR5nU-PWs
 
Ostatnia edycja:
Do góry