Optoma GT1080e wybór ekranu

RomanoRomano

New member
Cześć

Ujmę to tak - mam problem. Generalnie potrzebuję ekranu, który będzie miał wymiary ~224cm x 252cm. Oczywiście, z jakimiś odchyleniami - jeśli chodzi o wysokość (252 cm) to tak na prawdę bez różnicy, jeśli chodzi o szerokość, mam ok 240/250 cm.

Plan jest taki, żeby ekran zasłonił okno balkonowe (rolety będą, bądź ich nie będzie - to na razie wtórne - chcę zasłonić okno). Czyli - konkludując - powinien wisieć na ścianie bądź suficie, zależałoby mi też na tym, żeby opuszczał się automatycznie.

Cena - tak na prawdę jestem w stanie zapłacić około 2000 brutto, ale to dlatego, że uznałem to za granicę racjonalności. Jeśli z jakiejś przyczyny powinienem zapłacić więcej, to też oczywiście da się zrobić, tylko muszę wiedzieć, za co płacę:)

Zrobiłem risercz, poczytałem o ekranach i generalnie jestem tam, gdzie byłem. Tzn. znalazłem kilka rzeczy - np. ****************** Blue Label GrayPro 260x260, tylko że on kosztuje w okolicach 3k. Jest też Avtek, no ale Avtek Video 300P ma trzy metry szerokości, a Business ELECTRIC 270 BT ma tejże szerokości za mało (220).

I tak się bawię, a ekran powoli można by zacząć montować...

To może nieśmiało napiszę - z góry dzięki. ;)

Pozdro
 

RomanoRomano

New member
Tak się właśnie zastanawiałem, czy nie cuduję za bardzo. Co do formatu - jasne, że nie, ale o formacie decyduje rzutnik, czyli - upraszczając - im większe płótno, tym większy obraz, w dowolnym formacie - o oto bardziej mi chodziło. No i o zasłonięte okno:) Ale rzeczywiście cała ta rozkminka jest chyba z dupy. :)

Dzięki
 

bokciu

Banned
Mnie tylko zastanawia ta wysokość - większa od szerokości. Nie bardzo wiem o co chodzi? 252cm to tyle co standardowa wysokość lokalu, czyli powierzchnia projekcyjna ma być od samego sufitu po samą podłogę?
No i ten format... To jakieś 1:1 ma być?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
to nawet nie jest 1:1 tylko jakiś dziwny ekran,nic nie włączysz żeby obszar np filmu był na całym ekranie.

kup najtańszy ekran jaki znajdziesz np za 350 zł i jak jak coś to potem kupisz lepszy(ale polecam wydać tak małą kwotę w razie czego kupisz drogi) sam osobiście miałem dylemat co kupić i po jakimś czasie wybrałem najtańszy ekran 120" 4world za 370zł i gorąco polecam,jakość obrazu ok jak również brak zagnieceń materiału (nawet po bokach).
 

RomanoRomano

New member
Hej! To stare budownictwo - wysokości to 290. Wymiary, które podałem to wymiary wnęki okna balkonowego, które chciałem tymże ekranem zasłonić (takie dwa w jednym - stąd absurdalne wymiary, a nie standardowe 16:9). I tak - rzeczywiście wysokość <wnęki> jest większa od szerokości.

Wychodzi mi na to, że ekran będzie miał proporcje 1:1 (przy układzie wysokość>szerokości byłoby ciężko o inne) o boku 260 - 290.
Ekran będzie więc zasłaniał całą ścianę (na wysokość), ale obraz nie musi być wyświetlany na jego całości.

Po kolejnej serii fascynujących rozmyślań zmieniłem podejście i doszedłem do wniosku, że ekran jak kupię, to zrobię to raz i on zostanie. A skoro zostanie, to mogę zapłacić więcej. Wydaje mi się, że w związku z tym kupienie ekranu do 3k nie jest pomysłem głupim.

Znalazłem ****************** Blue Label GrayPro 280x280 cm 1:1 za ok 3k. I teraz pytanie o firmę i tak na prawdę o pieniądze - czy da się kupić podobny ekran innej firmy i czy ****************** jest ok? Czy powinien mieć napinacze? Ja nie mam pojęcia - nie znam się na ekranach:) Mogę poczytać marketing w internetach, ale nie chciałbym na jego podstawie podejmować decyzji.

Mam nadzieję, że wyraziłem się odrobinę jaśniej i udało mi się wyartykułować mój zamiar.

@buldoggg: Chciałbym od razu kupić rozwiązanie docelowe. Jak kupię coś przejściowego, to nie będę miał czasu tego zmienić nawet jak nie będzie mi pasowało. Mogę na to poświęcić czas teraz, w trakcie remontu, który właśnie trwa - później tego czasu nie będę miał:(

Pozdro


EDIT
BTW - czemu kałberxD jest cenzurowany, a 4World nie?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
4world chyba mam tylko ja(ponieważ to najtańszy ekran) :)

a tak na marginesie to wolałbym kupić normalne rolety na okna/okno o zaciemnieniu 100% o ładnym kolorze z folia odblaskową z tyłu (trochę chłodniej) i kupić normalny ekran w normalnych proporcjach.
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
a tak na marginesie to wolałbym kupić normalne rolety na okna/okno o zaciemnieniu 100% o ładnym kolorze z folia odblaskową z tyłu (trochę chłodniej) i kupić normalny ekran w normalnych proporcjach.

Zdecydowanie tak. Swoją drogą ekran 1:1 do kina domowego tudzież TV czy gier to jakaś abstrakcja. Po prostu należy kupić ekran o proporcjach 16:9 z jak najdłuższym, czarnym TOPem.
 
Do góry