Optoma dla studenta do 2500 zł

czarek_1991

New member
Optoma dla studenta do 2500 zł ML500 czy GT750

Witam,

zastanawiam się nad kupnem pierwszego pj. Ma on być mobilny, nie będzie wykorzystywany wyłącznie w jednym miejscu/pokoju , więc myślę że wielkość ewentualnego pomieszczenia nie ma znaczenia.

Krótko i zwięźle: szukam czegoś co służyłoby wieczorami (w momencie gdy jest całkowicie ciemno) do tv, konsoli, oglądania filmów z dysku . Ilość godzin tygodniowo wahałaby się pomiędzy 14-20 .

Ze względu na renomę myślałem nad firmą Optoma , konkretnie nad modelami ML500 i GT750.

Z jednej strony LED oferujący sporą ilość godzin do wyświecenia,

z drugiej lampowiec o lepszej specyfikacji i wbudowaną przystawką 3D.

Cenowo różnią się o jakieś 400 zł, nie jest to aż tak duża kwota, żeby nie brać pod uwagę drugiego modelu, choć mówiąc szczerze chodzi mi nie tyle o lepszą specyfikację, co o 3D.

Myślę że jeśli chodzi o lampę, gt750 wytrzyma jakieś +- trzy lata. Koszta wymiany nie powinny mnie załamać, ale nie wiem ile faktycznych kosztów wiązać się będzie po drodze, czego wolałbym uniknąć. Można to jakoś oszacować ?

Reasumując, który projektor będzie lepszy pod względem jakość/cena ?

Jeśli koszty eksploatacji droższego modelu będą duże, nie zależy mi tak bardzo na 3D, ani lepszych parametrach i bardziej skłaniałbym się ku LED-owi, który jeśli dobrze pójdzie, naruszy finanse tylko raz na długie lata.

Z góry dzięki za ewentualne spostrzeżenia ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry