Oprogramowanie zerowe dla UE40D6500

zebowicz

New member
Witam.Chce obniżyć oprogramowanie z wersji T-GASDEUC-1028.0 do niższej.Server DNS 46.101.161.175 samy GO nie działa/do obniżenia wersji/Wobec powyzszego potrzebne firmware zerowe.Może ktoś takowe posiada? i udostepni.
 

rybka2

New member
Spróbuj tej metody:
Downgrade firmware Samsung seria D – sposób (przy braku komunikacji TV z programem ruSamsungTVComunicator)
1. Wchodzimy w Menu --> Sieć --> Ustawienia sieci.
2. Wybieramy w zależności od podłączenia: Kablowa lub Wi-Fi.
3. Jak wykryje ustawienia sieci wchodzimy w Zmiana IP i tam wchodzimy w DNS i z Auto zmieniamy na Ręczny, wpisujemy w DNS 46.4.199.222 i klikamy OK.
4. Wyłączamy TV i po chwili włączamy go znowu.
5. Wchodzimy teraz w Aktualizacja oprogramowania i wybieramy ONLINE.
6. Po chwili zaczyna się ściągać niższy soft 1090.
7. Po aktualizacji TV sam się włączy i ponownie cieszymy się nowym niższym softem 1013.

Teraz wchodzimy do Ustawienia sieci i DNS i przestawić na AUTO.
W zależności od modelu TV posiadamy odpowiedni niższy soft. Teraz można działać znowu programem ruSamsungTVComunicator.
 

zebowicz

New member
Dzieki za pomoc-podany sposób jest mi znany/w przeszłości już to robiłem/lecz teraz nie działa-nawet z podanym przez Ciebie adresem DNS.W zwiazku z powyższym poszukuje gotowago softu 1090.Jeszcze raz dzieki za checi.
 

rybka2

New member
Dzieki za pomoc-podany sposób jest mi znany/w przeszłości już to robiłem/lecz teraz nie działa-nawet z podanym przez Ciebie adresem DNS.W zwiazku z powyższym poszukuje gotowago softu 1090.Jeszcze raz dzieki za checi.

Już wiem czemu ten sposób już nie zadziała....serwer SamyGo już nie istnieje...szkoda.
 

zebowicz

New member
Witam ponownie.Serwer istnieje -miał krotka przerwe-lecz chyba brak jest na nim odpowiedniego oprogramowania-czyli pliku ktory szukam T-GASDEUC 1090.
 

Qulfon

New member
Witam, pozwolę sobie na wpis w temacie. Również chciałbym powrócić do wcześniejszych wersji oprogramowania. Moja wiedza w tym temacie nie jest na tyle wysoka aby zapewnić sobie komfort psychiczny i nie uszkodzić TV. Interesuje mnie również alternatywne oprogramowanie Samygo. Co mogę popsuć i co się stanie w przypadku gdy serwer Samy nie będzie działał i czy na pewno podany adres w instrukcji jest poprawny? Dotyczy to modeli - Rooting D series arm cpu models. Jak sprawdzić który model się posiada?

Na w/w stronie znalazłem taki opis instalacji:
Create the developer account

1. Enter SmartHub (by pressing the smarthub button on the remote)
2. After loading the widget, go to Settings (D or blue)
3. Press "Create an account"
4. Enter the name: develop and password(any)
5. Exit SmartHub and reboot TV

NB! If you can`t create account (option is greyed out)
Then go direct to Login (red or A) and enter:

user: develop
password: 111111 (or any other six digits as password)

Installing hack
1. Start SmartHub
2. Go to Login (red or (A))
3. Go to Settings (blue or (D))-> Development -> Setting Server IP
4. Enter this IP:46 101 161 175

5. Press User Application Synchronization
Wait until TV installs widget (SamyGO Extensions)...
Could take a while, depends from your internet speed. Wait until TV says "done"

NB! All other your widgets, installed from local server before were deleted!
6. Exit developer menu, exit SmartHub.
7. Return to SmartHub and you will find here new widget SamyGO. Execute it.
 
Ostatnia edycja:
Do góry