Oppo bdp-103eu

yahimo

New member
Witam drogich forumowiczów,
przymierzam się do zakupu OPPO BDP-103 (mam ampli YAMAHA RX-1010 i zestaw 5.0 dali ikon 6).
Pytanie moje jest takie czy iść w kierunku który sobie obrałem czyli OPPO czy może w stronę YAMAHA BD-1020 lub coś innego. Zaznaczam że u moim przypadku film/muza rozkłada się 50/50, przy czym wszysko idzie przez hdmi z kompa - filmy z dzwiękien HD-Master, TrueHD - muza z formtu FLAC (DLNA) i radia internetowego.
Chciałbym się w końcu zaopatrzeć w trochę płyt i dlatego ten zakup.
Proszę jeszcze o podpowiedz jak to wszystko powinienem podłączć?
Kupując oppo kabel hdmi z kompa powinien iść do oppo (czy zostawić w ampli), jeśli pójdzie do oppo co zyskam a zo stracę (jakość dzwięku, obrazu).
 

Ramlesa

New member
Witam drogich forumowiczów,
przymierzam się do zakupu OPPO BDP-103 (mam ampli YAMAHA RX-1010 i zestaw 5.0 dali ikon 6).
Pytanie moje jest takie czy iść w kierunku który sobie obrałem czyli OPPO czy może w stronę YAMAHA BD-1020 lub coś innego. Zaznaczam że u moim przypadku film/muza rozkłada się 50/50, przy czym wszysko idzie przez hdmi z kompa - filmy z dzwiękien HD-Master, TrueHD - muza z formtu FLAC (DLNA) i radia internetowego.
Chciałbym się w końcu zaopatrzeć w trochę płyt i dlatego ten zakup.
Proszę jeszcze o podpowiedz jak to wszystko powinienem podłączć?
Kupując oppo kabel hdmi z kompa powinien iść do oppo (czy zostawić w ampli), jeśli pójdzie do oppo co zyskam a zo stracę (jakość dzwięku, obrazu).
Stawiam na OPPO. Jakość obrazu, skalowanie, najnowsze DLNA, bardzo dobra jakość dźwięku, .... itd. Możliwości OPPO mnie pozytywnie zaskoczyły.
Proponuję zaopatrzyć się w dobry ampi.
W odpowiedzi na pytanie - "Kupując oppo kabel hdmi z kompa powinien iść do oppo (czy zostawić w ampli), jeśli pójdzie do oppo co zyskam a zo stracę (jakość dzwięku, obrazu)" - nie rozumiem po co ci odtwarzanie z kompa!
 

kuba_em

New member
Czy ten model ma wejście HDMI, jak 105, pod które można podpiąć np. tuner i w ten sposób korzystać z sekcji wideo odtwarzacza?
tak, możesz też skorzystać z sekcji audio odtwarzacza - jeśli tuner wypuszcza po hdmi sygnał cyfrowy audio np. 5.1 Dolby Digital, to Oppo może Ci go zdekodować do analogu. Wtedy możesz do Oppo podłaczyć końcówkę mocy - jak nie masz, to nie potrzebujesz amplitunera.
 

Lemil

Banned
tak, możesz też skorzystać z sekcji audio odtwarzacza - jeśli tuner wypuszcza po hdmi sygnał cyfrowy audio np. 5.1 Dolby Digital, to Oppo może Ci go zdekodować do analogu. Wtedy możesz do Oppo podłaczyć końcówkę mocy - jak nie masz, to nie potrzebujesz amplitunera.
Ale mi szło o sekcję wideo. Może jednak poczytam instrukcję...
 

esse

New member
Podłączyć się da dekoder przez hdmi in, ale wg. testu Audio-Video słabo się spisywało. Powinno to działać jak "dac video", ale podobno tak nie jest, tzn. połączenie hdmi in degraduje obraz z podłączonego urządzenia, tak przynajmniej wynika z testu.
 

Lemil

Banned
Chodzi o to, że Oppo 105 ma genialny procesor wideo. Jeśli się do niego podepnie jakieś inne, mniej wartościowe urządzenie, jak np tuner satelitarny, to wtedy obraz jest znacznie lepszy. Chodzi o to, że Oppo 105 skaluje znacznie lepiej i już o wiele lepiej usuwa przeplot, a taki właśnie sygnał mamy zazwyczaj z tunera. Oczywiście trzeba ustawić na wyjściu tunera, żeby podawał sygnał "taki, jaki jest" czyli bez przeskalowania itd.

To Oppo 105. Pytanie, czy też 103.

Na marginesie. Każdy Blu-ray ma lepszą sekcję wideo niż jakikolwiek tuner sat. Można się o tym łatwo przekonać w taki sposób, że odtwarza się plik nagrany z satelity. Zwłaszcza nagrania w SD dają pole do popisu dla dobrej sekcji wideo odtwarzacza. W porównaniu do standardowego tunera, jak np. Polsatu czy nc+ obraz jest nieporównywalnie lepszy. To słowo trzeba podkreślić: nieporównywalnie.

Mogąc odtworzyć oryginalne nagrania z tunera sat. w odtwarzaczy Blu-ray w naszych realiach sprowadza się to do tego, że różnica pomiędzy telewizją SD i HD bardzo się zaciera. Zwłaszcza różnica pomiędzy Polsatem HD, który jest nadawany wyjątkowo mizernie, a Polsatem SD przepuszczonym przez dobry procesor wideo są zadziwiająco małe. W sumie można zadać pytanie po co jest wersja HD, skoro jest tak nędzna.
 

Lemil

Banned
Lemil masz posiadasz Oppo 103/105 czy gdybasz tylko?
Nie mam, gdybam, ale o 103. Natomiast znam ludzi, którzy znają ludzi, którzy mają Oppo 105 i to jest fakt, że ma obłędnie dobry procesor wideo. Można go używać z podobnym skutkiem jak DVDO iScan Duo z tym, że odpada funkcja automatycznej kalibracji. Niemniej jednak skalowanie, zwłaszcza DVD i usuwanie przeplotu na najwyższym możliwym poziomie. Poza tym całkiem dobra sekcja analogowa stereo.
 

Ramlesa

New member
Potwierdzam dobra sekcje stereo. Obraz szkaluje mi amplituner i tu naprawdę z pseudo hd tworzy cuda. Powiem więcej jakość mizernych video nagranych w zaszłych czasach stwarza nową jakość. Skalowania przez pop nie próbowałem.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

alien2004

New member
Witam, trochę czasu już minęło, ale powiem to dla tych którzy jeszcze będą przeglądali ten wątek. Oppo 103 ma dokładnie tą samą sekcję video co Oppo 105, a problemy z obrazem podłączonym do wejścia hdmi były na starym firmware i zostało to naprawione.
 

Kieziu

Banned
Nie chcę zakładać nowego wątku, ale przymierzam się do zakupu odtwarzacza. Zdecydowałem się na OPPO BDP-103 Eu. Bedzie współpracował z Marantzem SR5008. Traf chciał, iż dzisiaj dostałem propozycje kupna innego BR - nowego - ARCAM BDP100 - cena taka sama jak OPPO. Który byście wybrali? W tej chwili rozkład jest taki: 75% muza, 30% kina.
Z góry dzieki za szybką odpowiedź, bo oferta na ARCAM szybko sie konczy....
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie chcę zakładać nowego wątku, ale przymierzam się do zakupu odtwarzacza. Zdecydowałem się na OPPO BDP-103 Eu. Bedzie współpracował z Marantzem SR5008. Traf chciał, iż dzisiaj dostałem propozycje kupna innego BR - nowego - ARCAM BDP100 - cena taka sama jak OPPO. Który byście wybrali? W tej chwili rozkład jest taki: 75% muza, 30% kina.
Z góry dzieki za szybką odpowiedź, bo oferta na ARCAM szybko sie konczy....

A co to za promocja na tego FMJ BDP 100 dopłacają do nie go ?

Tu była promocja na jego starszego brata http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/110211-arcam-blu-gratis-do-avr-4.html :-D
 

Kieziu

Banned
75 + 30 = 105 %. :)
Dużo muzy mało kina. Moja propozycja to coś do dedykowanego do muzy i tani BR

Fakt - mój błąd matematyczny. Przepraszam. Z racji tego iż nie mam tyle wolnego miejsca w domu, byłem na odsłuchu OPPO103 i Arcam BDP100. Na początku chciałem kupić sam player CD, który również odsłuchiwałem w tym samym momencie - koszt CD jaki brałem to w okolicach 2500 zł. Z uwagi na to, iż nie odczuwałem różnicy w odsłuchach audio pomiędzy jakimkolwiek CD w tej kwocie a ARCAM BDP100, zdecydowałem się na ARCAM - zakupiłem go nowego z dwuletnią gwarancją za 2400 zł. Myślę że to dobra cena. Na żadnych bajerach mi nie zależy - w tym na 3D szczególnie.
 
Do góry