Operator kablówki każe płacić za naziemną telewizję cyfrową.

Robertp-n

New member
TV nie wyszukuje kanałów naziemnej telewizji cyfrowej tylko programy analogowe. Telewizor ma wbudowany tuner DVB-t. Zadzwoniłem do operatora kablówki(INEA) (mieszkam w bloku). Pan poinformował mnie ze jeżeli chcę oglądać programy naziemnej telewizji cyfrowej ( TVP 1 HD, TTV, Puls 2 itp.) muszę wykupić u nich najniższy abonament za 29.99 (inea)
Płacę za kablówkę 9 zł miesięcznie w czynszu. Nie wiem czy ta kwota idzie do spółdzielni bo do inei raczej nie

Czy operator kablówki ma obowiązek udostępnić naziemną telewizje cyfrową za darmo??
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie. Administrator budynku ma obowiązek udostępnić (ale odpłatnie) jedynie TVP1, TVP2 i Polsat. Zazwyczaj oczywiście udostępniają więcej, bo to i tak przy okazji. Cena 9 zł jest dość wysoka o ile mieszkasz w bloku z kilkudziesięcioma lokalami. Zazwyczaj oscyluje wokół 5 zł. Z drugiej strony coraz mniej osób z tego korzysta i tym samym koszt może rosnąć.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@Robertp-n zapytaj Spółdzielni za co płacisz te 9 zł. ? Skoro nie odbierasz żadnych kanałów to przestań płacić. Pamiętam że jakiś czas temu była podobna sytuacja w naszej Spółdzielni ale my mogliśmy odbierać 5 kanałów za kwotę 5 zł.a były to kanały Telewizji Polskiej 1,2,3 , Polsat i TVN.
 
Do góry