Onkyo wyda dwa nowe modele amplitunerów - TX-NR515 i TX-NR615 .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Onkyo wyda dwa nowe modele amplitunerów - TX-NR515 i TX-NR615 . Dostępne mają być na świecie od połowy marca. Cena odpowiednio za "TX-NR515" 2499 zł i na koniec marca "TX-NR616" w cenie 2999 zł.
on1.jpg

TX-NR616




on5.jpg


on7.jpg

Zdalne sterowanie TX-NR616

Model TX-NR616 - to model 7.1. Posiada : "MHL" i "InstaPrevue" Silicon Image - określaną jako technologię nowej funkcji.

Technologia InstaPrevue służy do podglądu odtwarzania wideo elementów obsługiwanych smartphonem.
sil1.jpg

Ekran demo Silicon Image InstaPrevue występował w październiku 2011 roku (z innego ekranu wzmacniacza AV Onkyo)

Technologia MHL, zdolna jest do przenoszenia sygnałów wideo 1080p przy ośmiu kanałach dźwięku cyfrowego z terminali mobilnych. Posiada DLNA, vTuner, AUPEO, MP3tunes ,Windows Media Player 11/12. Wyposażony jest w tuner AM / FM z 40 stacjami w pamięci.
on2.jpg

TX-NR616
on3.jpg
TX-NR515
on6.jpg

TX-NR515

on8.jpg

Zdalne sterowanie TX-NR515

NR616, która posiada technologię zgodną z THX Slect2 Plus.
on4.jpg

Wewnątrz TX-NR616

av.watch
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Pomijając szczeguły, ale jednoliniowy wyświetlacz ?! Puki nie ma lodówek,pralek i odkurzaczy na HDMI, to ja na przykład tylu wejść HDMI nie potrzebuje. No i ceny w porównaniu do 509 i 609 .
 

khad

New member
Czy ktoś coś słyszał o tym, że 609 ma jakieś problemy jakościowe (głównie z jakością dźwięku) w stosunku do 608?
 

khad

New member
@kiki
Sorry, nie mogłem wcześniej znaleźć wątku 609 (chyba coś ze względu na tą betę mi się mieszało) - już znalazłem tam ten tekst, gdzie ktoś pisał o dziwnych szumach - proponuję zakończyć tu ten temat.

A wracając do głównego wątku tzn. 616, czy miałeś może okazję użyć gdziekolwiek skalowania do 4K które oferuje Onkyo?
Albo może widziałeś gdzieś jak ten sprzęt to robi?
 

Radoslav

New member
Hmm...czy ja dobrze widzę że ten 515 ma już PreOut (czy tylko Sub PreOut?), USB Front/Back i 7 HDMI In? Ehhh...co rok wchodzą z tymi dobrodziejstwami do coraz niższych modeli ;)
 

BelYaal

New member
Na stronie onkyo jak wrzucilem porownanie 609 i 616 wywalilo cos takiego:

616 609
Formaty Dolby | Dolby TrueHD | Dolby-Digital-Plus
Formaty DTS | DTS-HD Master Audio | DTS-HD High Resolution Audio

Bedzie to jakos slychac?
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Hmm...czy ja dobrze widzę że ten 515 ma już PreOut (czy tylko Sub PreOut?), USB Front/Back i 7 HDMI In? Ehhh...co rok wchodzą z tymi dobrodziejstwami do coraz niższych modeli ;)

Ma jeszcze Pre Out do drugiej strefy, ale nie jest to ten pre out, o który pewnie Ci chodzi.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No akurat nie o ten chodziło ;)...ale tak czy inaczej ciekaw jestem jak ten nowy model 515 ma się do mojego starszego 608 np. w muzyce?

Podejrzewam że nie lepiej:) Znowu pewnie naszpikowali nowymi bajerami a dźwięk pozostał na takim samym poziomie, oby nie gorszym. Ktoś wie jakie zasilacze są w obu nowych modelach?

Na stronie onkyo jak wrzucilem porownanie 609 i 616 wywalilo cos takiego:
616 609
Formaty Dolby | Dolby TrueHD | Dolby-Digital-Plus
Formaty DTS | DTS-HD Master Audio | DTS-HD High Resolution Audio

Bedzie to jakos slychac?

Nie wiem co to za porównanie, skoro model 608/609 też ma te formaty.
 
Do góry