Onkyo vs YAMAHA vs Pioneer

G

geny80

Guest
witajcie
wreszcie nadszedl moment wyposazenia sie w kino domowe.
mam do wyboru 3 zestawy:
Onkyo HTE 504/404 + Quintas 500
YAMAHA RXV-661 DVD S661 QUADRAL QUINTAS 500
ampli Pioneer VSX 417+PIONEER DV 400+QUADRAL QUINTAS 500/MAGNAT SET 990

dodam, ze moj tv to Sharp LC-42XD1E. wobec tego mam do was pytanie, ktory zestaw wybrac? zestaw bedzie sluzyl do muzyki i filmow (muzyka 30%, filmy DVD 40%, divx 30%). docelowo na pewno bede ogladal tv wysokiej rozdzielczosci i mam nadzieje, ze zestaw po wymianie dvd bedzie obslugiwal kieeedys bluray albo hd dvd.

pozdrawiam
grzesiek
 
G

geny80

Guest
ArtS007 napisał:
Rozumiem, że nr 3. opcjonalnie z dwoma różnymi zestawami głośników?

ArtS :)

tak :) ostatnia opcja z dwoma roznymi kompletami glosnikow. dodam jeszcze ze nie zalezy mi na glosnych glosnikach, jako ze mieszkam w bloku.
jak rozumiem, yamaha wymiata. a na drugim miejscu, jesli moglibyscie sklasyfikowac, znalazlby sie...?
 
Ostatnia edycja:

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
geny80 napisał:
tak :) ostatnia opcja z dwoma roznymi kompletami glosnikow. dodam jeszcze ze nie zalezy mi na glosnych glosnikach, jako ze mieszkam w bloku.
jak rozumiem, yamaha wymiata. a na drugim miejscu, jesli moglibyscie sklasyfikowac, znalazlby sie...?

Onkyo nr 2
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W kolejności:

Yamaha, Onkyo, Pioneer. Przy czym Pioneer jest bardzo podstawowym modelem, więc w tym zestawieniu nie brałbym go pod uwagę.

Radzę oczywiście posłuchać tych zestawów. Z tylnych głośników nie rezygnuj, bo to one dają frajdę w kinie. I zaplanuj na przyszłość zakup subwoofera.

ArtS :)
 

tades

New member
Ludzie no co wy ? Zapomnieliście o najważniejszym !
Jeśli masz możliwość to posłuchaj tych zestawów, nie sugeruj się ceną i opiniami.
A tak nawiasem ja sluchalem roznych przedzialow cenowych i różnica na plus przy wyższej cenie jast bardzo widoczna przy głośnikach, przy elektronice mniej, dla mnie najlepiej grała yamaha 661;) ale piszę jeszcze raz posłuchaj, zebyś potem nie miał pięknego mebla a nie sprzetu audio-video.:grin:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
tades napisał:
Ludzie no co wy ? Zapomnieliście o najważniejszym !
Jeśli masz możliwość to posłuchaj tych zestawów, nie sugeruj się ceną i opiniami.

Nie zapomnieliśmy:

ArtS007 napisał:
Radzę oczywiście posłuchać tych zestawów.

A opiniami też warto się sugerować, choćby po to, aby zawężyć pole poszukiwań.

ArtS :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Sądzę, że do urządzania głosowań, które to urzązenia zdaniem forumowiczów są najlepsze, potem które gorsze a potem które najgorsze służą aplikacje webmasterskie oparte na odpowiednich skryptach.
Wciska sie tam guzik "radiowy" i... głos oddany.
Natomiast forum ma w swym założeniu służyć wymianie poglądów dlaczego to zdaniem piszącego ten sprzęt jest najlepszy, ten drugi, ten trzeci.
Pozdr.
 

Serdello

New member
Dziwne troszke porownania. Yamaha z wyzszej polki jest. Wiadomo ze sporo lepsza. Ale tez i droższa a biorac ten sam budżet to myśle starczyłoby juz na onkyo z rownej polki (604) wtedy wybór miałby jakis sens. A tak to oczywiste ze yamaszka zdecydowanie tu najlepsza
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o to, aby pognębić konkurentów Yamahy, gdyż każda z tych firm ma do zaoferowania równie dobry sprzęt. Jednak z tych trzech amplitunerów Yamaha nie tylko jest najlepsza, ale na dodatek znakomicie sprawuje się w kinie.

ArtS :)
 
G

geny80

Guest
dziekuje wam wszystkim za odpowiedzi. dlaczego wybralem do porownania te 3 zestawy? otoz mam okazje wlasnie takie kupic po oczywiscie dobrej cenie :) zatem tylko te 3. i dzieki wam postanowilem dolozyc kilkaset zl i kupic yamahe. dziekuje wam wszystkim.
 

Lester

New member
Witam.

też stałem przed takim dylematem jakieś 3 tygodnie temu... i wybór
padł na Yamaha 661 + dvd 1700 + Quadral 700.
Muszę przyznać, że kupowałem troszkę w ciemno i kierowałem się głównie opiniami innych , lecz wybór był trafny 661 gra idealnie a i Quadrale sprawują się bardzo dobrze.
 
Do góry