Onkyo Tx-SR875 a MA RX6(RX8) lub jakiś B&W?

bartmax

New member
Witam,
Stałem się bardzo szczęśliwym posiadaczem amplitunera Onkyo TX-SR875. Potrzebuję porady jakie głośniczki zagrały by mi nieźle z tym sprzętem. W tej chwili mam na uwadze MA RX6 lub RX8(tylko nie wiem czy nie za duże) lub jakieś B&W, np. 603 S3, nie ukrywam, że wolałbym jakieś używki, bo na nowe chyba ciężko będzie (budżet max 3-3,5k)... Pomieszczenie 19m2, upodobania kino-muzyka(każdego rodzaju) w stosunku 60-40.
Do tej pory za pośrednictwem kolegi blackninja, odsłuchuję wszystko na zestawie JBL Cine Pack. Teraz przody(E80) chciałbym wrzucić sobie na tył a na przód zapodać właśnie coś nowego. Dodam, że lubię ciepłe, miękkie, soczyste brzmienie ze słyszalną górą, tzw. cyk cyk. Nie wiem czy to dobrze nazwałem, sorki. Z góry dzięki za jakieś sugestie.
 

christoph38

New member
Witam,
Stałem się bardzo szczęśliwym posiadaczem amplitunera Onkyo TX-SR875. Potrzebuję porady jakie głośniczki zagrały by mi nieźle z tym sprzętem. W tej chwili mam na uwadze MA RX6 lub RX8(tylko nie wiem czy nie za duże) lub jakieś B&W, np. 603 S3, nie ukrywam, że wolałbym jakieś używki, bo na nowe chyba ciężko będzie (budżet max 3-3,5k)... Pomieszczenie 19m2, upodobania kino-muzyka(każdego rodzaju) w stosunku 60-40.
Do tej pory za pośrednictwem kolegi blackninja, odsłuchuję wszystko na zestawie JBL Cine Pack. Teraz przody(E80) chciałbym wrzucić sobie na tył a na przód zapodać właśnie coś nowego. Dodam, że lubię ciepłe, miękkie, soczyste brzmienie ze słyszalną górą, tzw. cyk cyk. Nie wiem czy to dobrze nazwałem, sorki. Z góry dzięki za jakieś sugestie.

Witaj,

U mnie 805 zgrywa się z RX6 świetnie. Dodatkowo wykonanie RX'ów jest genialne i nawet Wifefactor mniej marudziła, że drogo. Wcześniej miałem JBL E80 i to inny charakter dźwięku. Teraz jest miękko i zwinnie, bas kontrolowany nieźle ( jeśli komuś brakuje to mozna dołożyć suba), średnica jest lekko wysunięta, co mi bardzo pasuje a i wysokim nic nie mozna zarzucić. RX-y są mniejsze od JBL i aż trudno uwierzyć jaki jest wykop tych małych podłogówek. Zapytaj Blacka o ceny - może 3,5k wystarczy na nowe. Na tegorocznym AudioShow Arcam grał właśnie z MA tylko, że z RX8. Ja polecam. BTW - seria BX to juz nie to wykonanie.
pozdr
christoph
 

damian820927

New member
Bez reklam
na RX6 spokojnie wystarczy do RX8 musiałbyś dołożyć najlepiej odsłuchać jedne i drugie pasują do metrażu 19m2 i super MA się zgrywa z Onkyo. MA duża szczegółowość. RX8 dadzą Ci więcej basu niż RX6, ale RX6 to też bardzo dobre kolumny i mieścisz się z zapasem w założonym budżecie.
 

bartmax

New member
na RX6 spokojnie wystarczy do RX8 musiałbyś dołożyć najlepiej odsłuchać jedne i drugie pasują do metrażu 19m2 i super MA się zgrywa z Onkyo. MA duża szczegółowość. RX8 dadzą Ci więcej basu niż RX6, ale RX6 to też bardzo dobre kolumny i mieścisz się z zapasem w założonym budżecie.


a ile trzeba dołożyć do RX8?
 

christoph38

New member
no faktycznie- jedni lubia jak cos blyszczy i decyduja sie na RX6-8 a jeszcze inni na BX6 gdzie dzwiek na pewno nie jest gorszy ale inny, niektórym ładniejszy ;]

pzdr ;d

BD,

Nie wiem dlaczego tak psioczysz na RX-y. Seria BX na pewno gra dobrze, ale ja wybrałem poza dobrym dźwiękiem w RX także wygląd i wykonanie, którymi te kolumny biją na głowę wiele innych produktów. Ja już przerabiałem odłażącą okleinę po 3 latach uzytkowania innych kolumn. Jeśli ktoś ma kasę by dopłacić na RX to mogę je tylko polecić. Dla mnie wygląd też ma znaczenie, dla żonki także.

Pozdrawiam
ch
 

BD

Member
Bez reklam
w zadnym wypadku nie mowie, ze RX-y slabo graja, dzwiek przepiekny klasa sama w sobie ale na pewno dzwiek troszke inny jak BX............
 
Do góry