Onkyo TX-SR506 - problem z HDMI

dj_cube

New member
Panowie, Panie..
5 lat temu kupiłem owy model amplitunera (nawet tutaj, na Forum, za co będę dozgonnie wdzięczny kiki'emu). Współpracuje sobie ładnie z PC (po optyku), z UPC (coax), ale nadeszły czasy, że stwierdziłem, że pospinam cały mój sprzęt po HDMI, co by tym łatwiej sterować.

Chciałem połączyć z amplitunerem:
HDMI IN1 - UPC (Pace DCR7111)
HDMI IN2 - MediaBox na androidzie
HDMI IN3 - Laptop
To wszystko połączone jest z:
HDMI OUT - Rzutnik BENQ W500

Niestety - laptop zauważa, że coś po HDMI jest spięte, bo wygasza ekran - ale na rzutniku nic sie nie pojawia (rzutnik twierdzi, że nie ma sygnału HDMI).
UPC - działa połowicznie (co dla mnie jest absurdem). Połowiczność polega na tym, że działają wszystkie "menu", "guide", "info", ale obrazu kanału już nie ma - czarny ekran. Zdjęcia jak to wygląda - poniżej.

flickr.com/photos/kubuska/12820235673/
flickr.com/photos/kubuska/12820236553/


Czy ktoś ma może pomysł co może powodować taki problem?
Wejścia HDMI są prawidłowo dopisane do odpowiednich ustawień.
Żonglerka kablami/wejściami też nic nie daje.
Kabel, który jest wpięty na linii rzutnik <--> amplituner wpinany do każdego z urządzeń osobno (laptop, UPC) rzuca normalnie piękny obraz. Jak na mój rozum problem jest z amplitunerem.

Może ktoś spotkał się z czymś podobnym i jakoś z tym sobie poradził? Nie ukrywam, że nie uśmiecha mi się opcja z dokupieniem HDMI splittera co by móc dwa urządzenia HDMI wpiąć - nie po to są one w amplitunerze, który powinien to w całości sam ogarnąć.

Z góry dzięki za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak jest menu z UPS to obraz tez powinien być, amplituner sobie nie wybiera co ma wyświetlić z obrazu a co nie :)
 

dj_cube

New member
Dzięki za odpowiedź.
No też tak mi się wydawało..
Ale skoro problem występuje zarówno z UPC (częściowy jak widać), MediaPlayerem i laptopem?
Wpięte bezpośrednio w kabel - działają. Wpięte przez amplituner - nie działają (albo nie do końca prawidłowo).
Czyli jednak jak dla mnie problem jest z amplitunerem. Tylko czy mam próbować z jakimś wzmacniaczem sygnału? Coś to da?
 

mlmara

New member
Witam!

Trochę odświeżę temat, bo akurat szukam jakiegoś sprzętu i przez ten konflikt HDCP mediaboxa UPC (ale nie tylko, jak się okazuje) zrezygnowałem z Denona. Jak się okazuje Onkyo, o którym też przez chwilę myślałem konfliktuje się tak samo.
Czy coś może się rozjaśniło w temacie, czy nadal jedynym rozwiązaniem jest wypuszczenie dźwięku nie z dekodera na ampli (przez HDMI), a z tv przez optyk do amli?
A czy ktoś sprawdził, czy połączenie wyjścia coax w mediaboxie z coax w ampli też zakłóca obraz? DJ_Cube pisał wprawdzie coś o połączeniu coax, że działa, ale nie napisał jaki ma/miał dekoder UPC (ja mam PEACE). Domyślam się, że wizję puszczał bezpośrednio na TV (HDMI, czy inne połączenie).

Pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry