Onkyo TX-SR494DAB-B 7.2 - do małego salonu

jimbeam

New member
Włączyłem dziś Chucka B, KISS i Pink Floyd.
I kurła coś me mnie pieprznęłno... Całe życie muza na słuchawkach. Dość !!!
Chcę podmienić swoje kino Pioneer kupione >20 lat temu.
Szukam czegoś na miarę XXIw w mądrych pieniądzach. Z możliwością podpięcia gramofonu.
Myślę o onkyo TX-SR494DAB-B 7.2 , przód 2 x jamo s606 (zależy mi na pure stereo) . Z czasem dokupię subwoofer i resztę.
Muza - blues , rock'n'roll ( w szerokim znaczeniu ;) )
Filmy - br i streaming
Nie gram na żadnym instrumencie, potrafię tylko nastroić gitarę w A 432Hz ze słuchu. Nie jestem audio-onanem, nie mierzę odległości między głośnikiem - mną - najbardziej odległym rogiem kanapy. Scena średnia, eq raczej zdejmuję, bas miękki.
Mały salon, 4,5m x 3,6m, bez sufitu (belki, wyżej skos).

A może coś innego?
Chcę wydać na amplituner 2k - 2,5k
Na głośniki stereo 1,5k za komplet
Wzmacniacz chcę na dłużej, paczki mogę zawsze zmienić.

Poproszę o Wasze opinie o tym zestawie
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Konkrety? Proszę bardzo. Konkrety są takie, że miałem te skrzynki lata, lata temu (ponad 10) i to w całym secie 5.1 (pisałem o nich kiedyś)
Mało tego, podłączałem je do różnych ampli i to o KILKA klas lepszych jak ten który wymieniłeś, były to topowe na ówczesne czasy klocki, które wciągały takiego 494 na każdej płaszczyźnie, od sekcji stereo do KD i bez wdawania się w szczegóły, mimo dobrej klasy ampli (a nawet wzmaków stereo) - te konkretne skrzynki grają fatalnie, brak dynamiki, dudniący bas, brak spójności, problemy z ustawnością (boczny niskotonowiec) i mówiąc wprost, brak im kompletnie charakteru i sznytu, ot gra bo gra.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla siebie, do Onkyo brałbym Klipscha, ale tylko z używek w takim budżecie.
Nawet taki leciwy Synergy zmiecie pod każdym względem 606, a gdzie tam do wyższych modeli które możesz potargować.
Można też poszukać RP250F/260, łatwiej będzie dobrać potem resztę, a w KD to pozamiata.
Generalnie do frontów zawsze lepiej dozbierać, szczególnie, że ma to latać w stereo, a reszte z czasem kompletować.
 

jimbeam

New member
Dla siebie, do Onkyo brałbym Klipscha, ale tylko z używek w takim budżecie.
A podpowiesz model , coś więcej niż Synergy? Na all jest zestaw Synergy bez subw za 2k. Brać?
Zestaw Klipsch 250 to cena trochę poza budżetem . Wiem, jak kończy się dokładanie :( .
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz za 2100 RP250 i pewnie jeszcze do utargowania.
Do KD spokojnie jak wrzucisz w ampli na pełne pasmo, możesz się obejść na jakiś czas bez suba. Mają łupnięcie.
Centrala potem dokupisz i surroundy.

Ps. Jak edytowałeś posta, bo widzę, że zrobiłeś edycje? Która to opcja na forum?
 

jimbeam

New member
Masz za 2100 RP250 i pewnie jeszcze do utargowania.
Do KD spokojnie jak wrzucisz w ampli na pełne pasmo, możesz się obejść na jakiś czas bez suba. Mają łupnięcie.
Centrala potem dokupisz i surroundy.
I muza będzię się zgadzała?
Czy ampli to dobry wybór?
Nie widzę 250 za 2100 na a
Ps. Jak edytowałeś posta, bo widzę, że zrobiłeś edycje? Która to opcja na forum?
A nie masz buttona "edit" ?
Często na forach jest tak, że nie można edytować posta, na który ktoś odpowiedział.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie znam tego konkretnego ampli, miałem kilka Onkyo i w sumie dalej mam, ale wyższe modele. Miałem niższy w podobnym budżecie przez jakiś czas na testach i był bezkonkurencyjny cena/jakość. Co do Klipscha, to pamiętaj ile ludzi tyle opini, ale w tym budżecie ja osobiście szedłbym tą drogą.
Kwestia też Twoich preferencji. W KD nic co słuchałem w tym budżecie nic nie zagrało tak dobrze, w stereo natomiast to już wspomnienia oczekiwania i temat rzeka, na pewno brzmienie pełne energi. Sporo o tym było na forum.
Na olejiksie masz RP250

A nie masz buttona "edit" ?
Często na forach jest tak, że nie można edytować posta, na który ktoś odpowiedział.

Nie, nie mam. Forum od kilku dni się zmieniło i nikt nie znalazł przyciski edycji ; ) Gdzie to masz dokładnie, wklej jakiegoś screenshota.
 

Krzysiek 74

New member
Mam podobne preferencje co do muzyki i poszedłem droga ampli AV ale z 2.0
U mnie stoi Onkyo TX-8270, który napędza Arcusy TM-95. Audiofilem nie jestem i nie mam porównania z innymi ale dla mnie gra to dobrze, naprawdę dobrze. Miałem kiedyś zestawy 5.1 ale aż tak wielu filmów z efektami nie oglądałem więc finalnie skupiłem się na dobrej jakości stereo. Polecam zastanowienie się nad taka drogą.
 
Do góry