Onkyo TX-RZ900 hdmi out nie działa

defmastero

New member
Panowie,

Posiadam amplituner Onkyo TX-RZ900.

Po podpięciu TV/monitora/projektora do złącza "Out main" niestety nic się nie zgłasza (tego problemu nie ma przy podpięciu urządzeń do "Out sub/zone2").

Nawet opcja initial setup, pojawia się tylko na urządzeniu, które jest podpięte do złącza "Out sub/zone2".

Dodam, ze w ustawieniach sprawdzałem opcje MAIN, SUB oraz MAIN+SUB.

Firmware jest najnowszy (pojawił się komunikat z dts : x) oraz sprawdzałem na kilku kablach HDMI 1.4b (działają w przy "Out sub/zone2").

Przeprowadziłem factory reset. Czy ktoś się orientuje jaki może być problem? Czy mam uderzać do serwisu?

Bardzo proszę o pomoc :blagam:.
 

defmastero

New member
w Setup -> 1. Input/Output Assign -> 1. TV Out -> HDMI Out mam do wyboru 3 opcje:

- MAIN
- SUB
- MAIN + SUB

Jak mam projektor podpięty do złącza MAIN i w ustawieniach jest MAIN to nic się nie zgłasza.
Jak mam projektor podpięty do złącza SUB i w ustawieniach jest SUB to dobrze działa.


Czy o to pytałeś czy może coś jeszcze muszę zaznaczyć?
 
D

Deleted member 452525

Guest
Jeśli podłączasz tylko TV do main (arc) to z automatu ampli powinien to ustawić.
W setup monitor (tv) out- main
Resolution Auto

Jeśli masz tv i projektor wtedy
Wybierz main+sub. Main zarezerwowane jest do TV. Jak chcesz mieć sygnał na projektorze i tv to ustaw jak podałem.

W Onkyo 828 mam do wyboru Both (opcja jednoczesnie tv i projektor), Sub, Main
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

defmastero

New member
I:
Podłączyłem monitor do Main oraz projektor do Sub.

Jak w ustawieniach jest:
- tylko Main, to mam czarny ekran ;/
- tylko Sub, to pokazuje na projektorze
- Main+Sub, to pokazuje na projektorze

II:
Projektor do Main, monitor do Sub

- tylko Main, czarny ekran :/
- tylko Sub, pokazuje na monitorze
- Main+Sub, pokazuje na monitorze


Czy to oznacza, że wyjście Main Out jest zepsute w nowym sprzęcie :( ?
 
D

Deleted member 452525

Guest
A co ja napisałem? Że MAIN to TV a nie monitor.
SUB jest do monitora, projektora itd.

Sprawdź ustawienia monitora. Jak jest ustawione hdmi.
 

defmastero

New member
Niestety nie mam TV, myślałem, że monitor może go zastąpić w tym układzie.

Wygląda na to, że muszę sprowadzić TV żeby przetestować czy złącze jest dobre... a projektorem i monitorem, którego używam do pracy będę musiał "żonglować", kiedy MAIN out będzie nieużywany.

Dzięki za pomoc
 
D

Deleted member 452525

Guest
Zarówno main i sub służą do podłączenia tv. Według twoich testów zarówno monitor i projektor działają tylko na wyjściu sub, więc sprawa jest jasna. W instrukcji piszą, że można jeszcze ustawić z panelu. Masz tam jakiś guzik monitor out? Jest podany jeszcze jeden wybór analog. Może monitor podłącz pod wyjście analogowe jeśli ma możliwość.
 
Do góry