Onkyo tx-nr646 problem z kilkoma rzeczami

mazi80

New member
Witam posiadam amplituner onkyo tx-nr646 do tego tv sony dekoder z orange i ps4 oraz odtwarzacz bluray.Jeszcze kilka miesięcy temu przed przeprowadzką wszytko było podłączone tak samo tyle że zamiast dekodera orange posiadałem nc+.
Przed przeprowadzką włączając tv i nke amplituner startował razem z nką i tak samo było jak wyłączałem również się wyłączał.
Teraz muszę wszystko po kolei klikać czyli najpierw tv potem dekoder i amplituner i tak samo jak wyłączam co jest trochę irytujące.
Wszystko przez hdmi mam podłączone do onkyo i main out na tv hmdi arc.
Dodam jeszcze że wcześniej jak wyłączyłem amplituner to dźwięk miałem na głośnikach z tv pomimo iż amplituner był wyłączony w tej chwili dźwięku nie ma tylko obraz.
Także jakby ktoś był wstanie mi powiedzieć gdzie jest problem z włączaniem urządzenia żeby nie trzeba było każdego osobno klikać oraz jak zrobić żeby było tak jak nie chce mieć dźwięku z kina tylko z tv przy wyłączonym amplitunerze?
VCzy to może być wina kabla hdmi że nie daje rady bo szczerze to czy są te same kable to nie wiem?
HDMI CEC na amplitunerze jest włączone arc też i tak naprawdę nie wiem gdzie szukać i co zrobić żeby było dobrze bo chyba to nie jest wina dekodera z orange.
Czekam na jakieś konkretne porady jeżeli ktoś się spotkał z podobną sytuacją.
Dodam że aktualizacje są zrobione.
 

wysio

Member
Bez reklam
Żeby Ampli uruchamiał się wraz w dekoderem, musisz ustawić tą opcję w dekoderze. Z tym dźwiękiem to już jest trochę kombinowania, bo ja niestety nie dałem rady ustawić tego tak, żeby dźwięk leciał z TV przy wyłączonym Ampli z aktywną funkcją cec.
 

DrWredman

Active member
Kolego mazi,
Czy odpalając YouTube na TV masz dźwięk w amplitunerze?
W ten sposób sprawdzisz czy w ogóle działa ARC.
 

mazi80

New member
Żeby Ampli uruchamiał się wraz w dekoderem, musisz ustawić tą opcję w dekoderze. Z tym dźwiękiem to już jest trochę kombinowania, bo ja niestety nie dałem rady ustawić tego tak, żeby dźwięk leciał z TV przy wyłączonym Ampli z aktywną funkcją cec.


Właśnie i tu jest problem bo za chiny ludowe nie mogę znaleźć takiej opcji w ustawieniach dekodera orange jest tylko opcja czy dźwięk z tv czy z kina domowego także dałem że z kina.

Jak posiadałem nc plus to jakoś działało a tutaj chyba nie da rady.
 

mazi80

New member
Kolego mazi,
Czy odpalając YouTube na TV masz dźwięk w amplitunerze?
W ten sposób sprawdzisz czy w ogóle działa ARC.


Przed chwilą sprawdzałem i nie ma dźwięku ani na tv ani na amplitunerze jeżeli włączę youtuba.
Obraz jest ale bez dźwięku.
dodam też że nie mam żadnego kabla optycznego podłączonego.
Z telewizora idzie kabel z wejścia hdmi arc na amplituner do hdmi out main arc.
Pozostałe sprzęty jak bluray, dekoder, konsola kablami hdmi do amplitunera.
A w tv sony kdl 55w czy cos takiego jeszcze nie na androidzie tez nie widzę żadnej opcji żeby sprawdzić czy funkcja arc jest włączona czy wyłączona jak również nie umiem znaleźć na tv żadnej funkcji CEC.
A menu nie jest jakoś specjalnie rozbudowane.
I mam niezłą zagwozdkę jak co ugryźć bo za bardzo nie uśmiecha mi się kupowanie i sprawdzanie czy kable są ok czy też nie.
Dodam że na amplitunerze CEC jest on i ARC również.
Czyżby szukać i wymienić jakiś kabel na próbę tylko pytanie za jaki kabel się zabrać?
 

wysio

Member
Bez reklam
Jeśli dekoder nie ma żadnych opcji dotyczących obsługi podłączonego sprzętu, to obawiam się, że nie ma możliwości uruchamiania go przez włączenie samego dekodera. U mnie w dekoderze UPC 4K jest taka funkcja i faktycznie to działa. Prawdopodobnie w poprzednim dekoderze też to miałeś.
Z dźwiękiem to sprawdź jeszcze dokładnie ustawienia dźwięku w TV. Muszą być odpowiednie opcje, jeśli TV obsługuje ARC.
 

DrWredman

Active member
Powiem tylko, że z tym Hdmi arc to dziwna sprawa. U mnie jakiś czas temu też przestało to działać. Słyszałem że sony coś spaprało przy aktualizacji softu. Więc czekałem na update softu w TV. Aż tu nagle po kilku tygodniach nagle wszystko zaczęło działać, a żadnej aktualizacji nie było.
Czyżby Sony robiło ciche updaty?
 
Do góry