onkyo tx nr 809 jaki kolumny

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisz coś wiecej. Jaka wielkość pokoju? Czego wiecej słuchasz kino/muzyka? Jaka kwota wchodzi w grę i czy zestaw 5.0 czy 5.1?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

6666

New member
809 i Dali

Cześć! Ja do tego ampli Onkyo zamierzam kupić zestaw Dali Fazon 3 x LCR, 2 x Fazon Sat i Subwoofer Dali Zensor. Jest to efekt kompromisu estetycznego - chyba najlepiej grający w KD zestaw głośników nie będących jednocześnie prostokątnymi pudełkami zagracającymi przestrzeń...
Całość z tym ampli i dedykowanym BR Onkyo to ok. 15 k PLN (bez kabli). Także cena do zaakceptowania.
Do muzyki raczej się nie nadają, dlatego jeśli to rozważasz zostają pudełka :sad: Ja będę miał stereo w innym pomieszczeniu. Ogólnie Dali robi bardzo fajne głośniki - z pudełkowatych podoba mi się np. wykonanie serii Zensor.

Jeśli mowa o podłogowcach to Fazon F-5 są super, ale podnoszą koszt o ok. 5 tys. (i nie każdemu pasują podłogowe).

Pzdr.
 

olivier

New member
witam!
Również planuję zakup Onkyo 809 + Dali Fazon: 2xLCR; 3xSAT; sub2. Nikt nie jest w stanie powiedzieć jak to gra. Moje 5.1 ma być bardziej uniwersalne. Dobry to jest wybór???

Słuchałem w Denonie w Galerii Baltyckiej w Gdańsku same 2 LCR i było super.

Dziś w Gdyni proponowali mi w bardzo podobnej cenie zestaw głośników Monitor Audio Radius HD:
2xR225, front R225; satelity R90 i sub R370.

Jeśli chodzi o design to wygrywa Dali... choć myślę o MA....

Pozdrawiam
Oli
 
Ostatnia edycja:
Do góry