Onkyo TX-DS575X - jakie kolumny

Wesley1

Member
Bez reklam
Przymierzam się do wymiany moich podłogowych kolumn - obecnie JAMO Classic 6. Będzie je napędzał Onkyo TX-DS575X. Co polecacie? Pomieszczenie 22m2 w kwadracie, muzyka wszelaka od metalu po disco polo. Czasami lubię jak porządnie zadudni i szyby się trzęsą. Wstępnie myślałem o czymś takim jak JAMO s626. Ktoś ma/używa? Czy wzmak to pociągnie? A może jakieś inne propozycje, np 2 małe monitory i jakiś sub? Niechciałbym wydać więcej niż 1000 - 1500 więc raczej używki chyba, że za dodatkowe kilka stów będzie kolosalna różnica. Odpowiadając na pytanie dlaczego wymieniam dotychczasowe - pękło się jednej membranie i stwierdziłem, że czas na zmiany.
 

DrWredman

Active member
Szacun, że ten ampli jeszcze u Ciebie gra. W moim padło sterowanie pilotem i serwis nawet nie chciał tego naprawiać z uwagi na brak części. Oddałem szwagrowi bo nie miał niczego.
A w Twojej sytuacji proponuje wymianę tej samej pary głośników, w obu skrzynkach, albo wybierz się na poszukiwania i odsłuchy nowych głośników. W tym budżecie jednak szału nie będzie, chyba ze znajdziesz używki w dobrej cenie, np Klipsch ze starszych serii.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
22m2 i małe monitory to cos w stylu Zensor 3 trzeba szukać, na razie kup dobre bez suba.

Jak skupiasz się na stereo to nie kupuj amplitunera kina domowego.
 
Do góry