onkyo + quadral czy rubikon?

nikt z nikad

New member
witam,

sledze forum od kilku miesiecy, odkad zaczalem rozgladac sie za zestawem KD.

do tej pory zdecydowalem sie na elektronike onkyo 505 + 404, teraz mam problem z kolumnami.

W grze zostaly quadral quintas i rubikon 16. proporcje muza/kino - 80/20, pokoj to tylko 12m2. muza jakiej slucham to glownie smooth jazz, funk, 80s, delikatna elektronika.. lubie czyste brzmienie, z wyraznym dolem i gora.. no ale o srednicy tez nie zapominam :).

niestety nie mam mozliwosci odslluchania tych zestawow w jednym sklepie.. odsluchiwalem je w zupelnie roznych miejscach, dlatego tez nie mam mozliwosci bezposredniego porownania.. do tego martwi mnie troche jak te zestawy zagraja w tak malym pokoju..

dlatego tez licze na wasza pomoc :). bede bardzo wdzieczny za wszystkie opinie i rady.

pozdrawiam,
nzn
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zapewne będa różne opinie . Ja polecam Quadrale w zestawie.
Najbardziej sprawdzone modele i zero uwag do tej pory. Ale o szczegóły zwróć się do Blackninja .
 

jha

Member
nikt z nikad napisał:
...
W grze zostaly quadral quintas i rubikon 16. proporcje muza/kino - 80/20...
nzn
mam QQ500 razem z onkyo 504/404 i jestem zadowolony. Kupiłem głównie dla muzy (słucham podobną jak Ty)...no i kolor cherry ładnie wygląda ;) Ja jestem zadowolony ale...każdy ma inne ucho, umeblowanie pokoju też gra dużą rolę. Rubikony też odsłuchiwałem jednak QQ bardziej mi leżały.

pamiętaj, że QQ mają bass reflex z tyłu, więc dla dobrego brzmienia muszą być odstawione od ściany (u mnie to ok.50 cm)
 
Do góry