ONKYO NR609 - przesyl audio z tv

ezquerro

Member
telewizor oled LG CX , tuner sat. z HDR10 , 4K. wiem ze po passtrough nie przejdzie mi obraz 4k jak podlacze tuer satelitarny do ampli. w takim razie jestem zmuszony podlaczyc tuner sat. do tv i przeslac audio z tv na onkyo i tu mam do was pytanie jakie sa najlepsze opcje aby to zrobic? czy hdmi da rade czy tylko kabel optyczny?
 

ezquerro

Member
podlaczylem tak jak pisaliscie przez hdmi arc. dzwiek z tv pojawia mi sie zawsze na tv/cd czy to jest caly czas all chanell stereo?
czy jest mozliwosc aby tuner sam dopasowal sie do sciezki dzwiekowej z tv lg cx?
pamietam ze przy poprzednim polaczeniu na starym tv P ST60, audio na tunerze dopasowalao sie do formatu puszczonego filmu z pednriva.
czy to wina ustawien tv LG czy onkyo?
 

ezquerro

Member
Czy ktoś mógłby proszę pomóc co ustawić aby format audio filmu po arc odrazu był wykrywany przez tuner np. dolby proligick ,a nie cały czas grał w stereo ?
 

ezquerro

Member
Kupiłem tv LG cx, podłączony Onkyo nr609 HDMI arc, na starym Panasonic st60 wszystko było ok. Gdy puszczałem film z USB na media playerze w tv format audio na Onkyo dostosowywał się do formatu audio filmu, a teraz cały czas mam tylko stereo
 

ezquerro

Member
Znalazłem w necie że LG nie wykupił licencji dts i telewizory LG od 2020 nie mają tego codeca.
W ustawieniach tv wyjścia audio zmieniłem Pcm na auto i Onkyo zaczęło rozpoznawać format PL II, DD i DD+, dobre i to.
Teraz jestem w kropce czy odesłać ten TV i kupić philipsa 706 ? Czy zostawić i dać sobie spokój z dts.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Popełniłes jeden bład sprzedając amplituner Denona , teraz chcesz popełnić drugi sprzedając TV.Gdybyś nadal miał tamten amplituner , dokupienie za 170 zł Fire sticka nie tylko rozwiązało by twoje problemy ale uprzyjemniło i ułatwiło znacznie korzystanie ze sprzętu tworząc centrum rozrywki z dostępem do całej sieci.
 

ezquerro

Member
Myślałem o wymianie LG cx na Philips 706 który ma codec dts. Stracił bym chyba tylko 5ms na input lagu i 120hz na dwóch hdmi a zyskał ambilight. Więc czemu to byłby błąd?

Mat, zawsze znów mogę kupić Denona, czy mógłbyś rozwinac jak ten fire Stick rozwiązał by mój problem z brakiem dts na filmach MKV na USB?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Fire stick podłączasz bezposrednio do amplitunera , dostajesz DD+, Atmos na DD+, dts ,dts hd.
Na fires sticku instalujesz Kodi (ewentualnie dodatkowo Plex) i USB jest Ci niepotrzebne.Pliki odpalasz albo bezpośrednio z netu streamująć przez RD/AD ,coś wyjątkowego co masz na dysku odpalasz w sieci domowej.
Ten Denon przekazuje Dolby Vision passtrough więc pod względem obrazy masz top jakość , z dzwieku- nie dostaniesz jedynie formatów bezstratnych czyli True HD i dts-hd-ma.
 

ezquerro

Member
Mat co to jest RD/AD?
Czy można zainstalować aplikację plex na tv lg cx i z niej odpalić film MKV który jest na USB podłączonym do tv?
 
Do góry