Onkyo A-9377 i Polk Audio TSx-440 T

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Możecie podpowiedzieć z swojej praktyki /doświadczenia czy taki zestaw zagra na 16 m2 . Dokładnie chodzi o to czy ten Onkyo ; uciągnie ; Polk Audio TSx-440?
Wyjście Pre-Out TAK
SPECYFIKACJA
Moc wyjściowa przy 4 Ω, 1 kHz, 2 kanały wysterowane IEC 90 W
Moc dynamiczna (4 Ω Front) 124 W + 124 W
Moc dynamiczna (8 Ω Front) 80 W + 80 W
Kolumny
PARAMETRY: ------
Impedancja: 8 Ohm
Skuteczność: 91dB
Zalecana moc wzmacniacza: 20 - 200W na kanał.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Swobodnie uciągnie ,z własnego doświadczenia i tego co słyszałem nie pamiętam takiego przypadku ,aby wzmacniacz Onkyo miał problemy natury "impedacyjnej" z popularnymi kolumnami
Samo "uciągnięcie" kolumn to jedno ,ale ogólnie wzmacniacze Onkyo brzmią nieźle szczególnie za sprawą nasyconej średnicy ,dźwięki są bogate w składowe - ogólnie przekaz muzyczny nie jest suchy czy oschły

Kolumny mają tez bardzo dobre parametry - impedancja 8 ohm jest prosta nawet dla wyjątkowo cherlawych wzmacniaczy czy amplitunerów ,dodatkowo kolumny mają wysoką skuteczność
Ciekawa jest natomiast inna rzecz w tych kolumnach - bardzo strome nachylenie filtrów 12db ,główny zamysł tego rozwiązania jest taki aby wyeliminować rezonanse własne samych głośników
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dzięki przemko77 za odpowiedz i ; ciekawostkę ; dotyczącą głośników. Skoro tak prawisz to zapewne model Onkyo A 9030 też można brać pod uwagę do takiego zestawienia.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem ,z budżetowych wzmacniaczy dobrze się też spisze Yamaha A-S301 w przypadku tego wzmacniacza po zakupie bezprzewodowego adaptera możesz strumieniować muzykę .Jakby wrażeń było mało możesz podłączyć subwoofer ,to niemal ewenement bowiem w przypadku stereofonicznych wzmacniaczy zdarza się to niezwykle rzadko
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dopytam jeszcze o połączenie Polk Audio STx440T z wzmacniaczem NAD C326BEE lub C352 czy takie zestawienie będzie się ; uzupełniać ; czy może być wprost przeciwnie. W mojej okolicy nie mam możliwości posłuchać takiego zestawienia , właściwie to jeszcze nie słyszałem elektroniki NAD więc proszę o podzielenie się wrażeniami , informacjami dotyczącymi mojego pytania.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
NAD jest wydajnym wzmacniaczem ,dotyczy to również nawet podstawowych modeli więc jak kolumny "dostaną więcej prądu" to wpłynie im to na dobrze
Druga sprawa to ,ze NAD gra w bezpośredni sposób .Ciekawa jest linia wzmacniaczy Classic (C) która charakteryzuje się większą świeżością do starszych modeli ,dla stałych klientów było to nawet pewne zaskoczenie
Uważam że jeżeli jest okazja warto posłuchać tego zestawienia gdyż z dużym prawdopodobieństwem uzyskasz lepszy dźwięk niż z budżetowego "japończyka"
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dzięki @przemko77 nowa seria C jest wyraźnie lepiej wyposażona w stosunku do wcześniejszych urządzeń NAD . Muszę poczytać o tych wzmacniaczach.
 
Do góry