Onkyo A-5100 i co dalej...

furgon

New member
Witam wszystkich serdecznie i startuje z pytaniem. Popełniłem całkiem spontaniczny zakup i stałem się posiadaczem onkyo a5100 i co dalej. W domu mam jedynie kolumny do kina i to kiepskie, więc czeka mnie zakup. Co polecacie do tego wzmacniacza? Zakładałem kolumny używane i w kwocie do 2k. Słucham raczej spokojnej muzyki, rock,reggae, muzyka poważna. Błądzę jak dziecko we mgle, a we mgle zwierz tumanieje.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kupno kolumn do końca nie rozwiąże problem ponieważ potrzebne jest jakieś źródło - tzn coś z czego będziesz słuchać muzyki
Zakup odtwarzacza CD ma sens jeżeli masz dość dużą kolekcję płyt i masz zamiar rozszerzać zbiór ,jeżeli nie proponuję inne rozwiązanie - zakup odtwarzacza sieciowego
Patrząc się na Twój wzmacniacz dobrą opcją jest Yamaha NPS 303 - niezły klocek w swojej cenie na dodatek tonalnie będzie pasować do Onkyo

Zakup kolumn to stosunkowo prosta sprawa ,musisz tylko napisać czy chcesz kolumny podstawkowe czy wolnostojące (podłogowe)
 

furgon

New member
Na razie kwestia źródła jest częściowo rozwiązana. Mam parę plyt, gramofon, jakieś cd. Co do głośników to zupełnie nie wiem w jakim iść kierunku. Po prostu muszę coś przyzwoitego kupić, posłuchać i wtedy znajdę więcej odpowiedzi. O ile zaczynając czytanie nie miałem wątpliwości - podłogówki. To teraz bardziej skłaniam się ku monitorom i raczej ten kierunek obiorę.
Mam w okolicy np Canton GLE 100

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry